اخبار ارز دیجیتال

تراکنش های اتریوم در سال ۲۰۲۲ ۳۳۸ درصد رشد خواهند کرد، اما بیت کوین همچنان محبوب ترین است

تعداد کل تراکنش‌های شبکه اتریوم بیش از چهار برابر بیشتر از بیت‌کوین بود، با این حال بیت‌کوین همچنان پرجست‌وجوترین ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ بود.

شبکه اتریوم در سال گذشته از نظر حجم کل تراکنش از بیت کوین پیشی گرفت، اما پادشاه ارزهای دیجیتال توانست رتبه اول را در مورد علاقه جستجوی آنلاین حفظ کند.

بر اساس داده های Nasdaq و Ycharts که در ردیت در ۲ ژانویه به اشتراک گذاشته شد، کل حجم معاملات اتریوم در سال ۲۰۲۲، ۳۳۸ درصد (۴۰۸.۵ میلیون) بیشتر از شبکه بیت کوین (۹۳.۱ میلیون) بود.

حجم معاملات ETH در مقابل BTC – Nasdaq/Ycharts از طریق Reddit

مقادیر نشان داده شده در نمودار میلیون ها تراکنش با میانگین تعداد تراکنش روزانه حدود ۱.۱ میلیون برای ETH و ۲۵۵۰۰۰ برای BTC است.

با این حال، حجم تراکنش های شبکه بیت کوین نسبت به اتریوم که نوسانات حجم تراکنش بسیار بالاتری دارد، پایدارتر و منظم تر بود. این به دلیل افزایش تقاضا در زمان‌های خاص است، مانند راه‌اندازی NFT و رویدادهای تشنه‌ی گاز مانند ضرب XEN.

بر اساس Bitinfocharts، تعداد تراکنش‌های اتریوم در ۲ ژانویه به ۹۲۴,۶۱۴ رسید که در مقایسه با ۲۲۹,۱۹۱ بیت کوین در همان روز، ۳۰۰ درصد افزایش داشت.

حجم معاملات ETH و BTC – Bitinfocharts

تحلیلگری که این اندیکاتور را منتشر کرد، گفت که او “تردید دارد که مردم می گویند ممکن است روزی ورق زدن رخ دهد” و کسانی که از آن حمایت کردند اکنون دلایلی برای این کار دارند.

چرخش زمانی اتفاق می‌افتد که یک زنجیره در همان متریک (معاملات و فعالیت‌ها در این مورد) از زنجیره بالاتر بهتر عمل کند.

این نمودار همچنین شامل تراکنش های لایه ۲ نمی شود، جایی که اتریوم در این معیار حتی از بیت کوین جلوتر است. به گفته L2beat، تراکنش های L2 در ثانیه (TPS) در واقع از تراکنش های لایه ۱ اتریوم در اواسط اکتبر پیشی گرفته است و از آن زمان تاکنون این کار ادامه دارد.

مربوط: چرا نبرد برای کارمزدهای کم یا بدون تراکنش واقعا مهم است

با این حال، در حالی که اتریوم ممکن است از نظر تراکنش ها و فعالیت ها جلوتر باشد، بیت کوین همچنان پرجستجوترین ارز دیجیتال آنلاین است.

در ۱ ژانویه، خبرنامه “In Bitcoin We Trust” فاش کرد که BTC با ۲۸.۴ میلیون جستجوی ماهانه گوگل در سراسر جهان، برجسته ترین موتور جستجوی گوگل در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

این گزارش مطابق با Cointelegraph است که نشان داد اتریوم رتبه دوم یا سوم را در محبوبیت جستجو ندارد. این نقاط به ترتیب توسط memecoins Shiba Inu (SHIB) و Dogecoin (DOGE) اشغال شد.

بر اساس این داده ها، اتریوم با ۳.۸ میلیون جستجوی ماهانه در سراسر جهان در رتبه چهارم قرار گرفت.

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا