اخبار ارز دیجیتال

معامله گران اتریوم در آستانه هارد فورک امروز Shapella: گزارش عدم اطمینان نشان می دهند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

عملکرد بازار اتر و معیارهای مشتقات از بیت کوین عقب مانده است، احتمالاً زیرا معامله گران فشار فروش قوی پس از ارتقا Shapella را پیش بینی می کنند.

بر اساس گزارش Kaiko، ارتقاء Shapella شبکه اتریوم برای ۱۲ آوریل حدود ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر برنامه ریزی شده است که باعث ایجاد عدم اطمینان زیادی در بین معامله گران می شود.

این ارتقا برای اولین بار از زمان راه اندازی آن در دسامبر ۲۰۲۰، امکان خروج ETH سهامدار از زنجیره بیکن را فراهم می کند. طبق برآوردهای قبلی، این ارتقا در چند هفته اول حدود ۱.۲ تا ۳ میلیون ETH فشار فروش را اضافه خواهد کرد. این یکی از دلایل اصلی به نظر می رسد که معامله گران قبل از ارتقاء موضع محتاطانه ای اتخاذ می کنند.

گزارش Kaiko نشان می‌دهد که ETH در حجم معاملات نقدی و آتی از BTC عقب است، اما داده‌های بازار آپشن نشان می‌دهد که معامله‌گران به شدت در حال اضافه کردن موقعیت‌های پوشش کوتاه‌مدت هستند. من اینجا هستم.

اتر داده‌های معاملاتی بی‌صدا را نشان می‌دهد

بر اساس داده‌های Silkworm، سهم بازار اتریوم در حجم معاملات دلار آمریکا در مقایسه با بیت‌کوین در مارس ۲۰۲۱ به نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است، در حالی که اتر در تلاش است تا با حجم معاملات بیت کوین همگام شود. این نشان می‌دهد که در آخرین ارتقای بزرگ اتریوم، The Merge، سهم بازار آن در برابر بیت کوین به ۵۳ درصد رسید.

به طور مشابه، رشد نسبی حجم بهره باز بیت کوین (OI) در طی جهش قیمت در ۱۰ آوریل از ۳۰۰۰۰ دلار فراتر رفت و به طور قابل توجهی از اتریوم پیشی گرفت.

بیت کوین و اتریوم علاقه باز دارند.منبع: کایکو

نسبت نقطه به حجم دائمی اتریوم نیز نشان دهنده عدم علاقه به معاملات است. این نسبت کمتر از سطوحی است که قبل از آخرین ارتقاء عمده ما، ادغام، در سپتامبر ۲۰۲۲ به دست آمده بود.

در نهایت، بازار گزینه ها نیز عدم اطمینان در مورد ارتقاء را نشان می دهد. این گزارش نشان می‌دهد که نوسانات ضمنی قراردادهای اتریوم که در ماه آوریل منقضی می‌شوند، بیشتر از تمام جدول‌های زمانی بیت‌کوین است و نشان می‌دهد که در حال افزایش است.

اتریوم و بیت کوین دلالت بر نوسان دارند.منبع: کایکو

تقاضای بالاتر برای گزینه ها به این معنی است که بازار انتظار نوسانات بیشتر در قیمت دارایی پایه و نوسانات ضمنی بالاتر را دارد. این گزارش افزود:

در حالی که تمام تاریخ‌های انقضای ETH نزدیک به هم هستند، تاریخ انقضای BTC ثابت می‌ماند، که نشان‌دهنده افزایش عدم اطمینان در بازار مشتقات ETH، به ویژه در طولانی‌مدت است.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: Trading View

مرتبط: Shapella می‌تواند علی‌رغم خطرات، سرمایه‌گذاران نهادی را به اتریوم بیاورد

تا کنون، قیمت بیت کوین نسبت به سال قبل ۸۲.۰۲ درصد در مقایسه با افزایش ۵۹.۸۲ درصدی اتریوم در مدت مشابه رشد داشته است. از منظر فنی و روانی، جفت ETH/USD با مقاومت ۲۰۰۰ دلاری مواجه است. شاخص واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) که یک نوسانگر مومنتوم است، در طول صعود اخیر قیمت اتر ثابت مانده است که نشان دهنده فقدان حرکت صعودی است.

کاهش سهم بازار اتریوم نسبت به بیت کوین و علاقه کمتر به معاملات نسبت به ادغام ها، نااطمینانی بازار را به دلیل فشار فروش احتمالی پس از چاپلایی برجسته می کند.

فقدان حجم معاملات و نوسانات ضمنی گزینه های بالا می تواند منجر به نوسانات قابل توجه قیمت در طول یک ماه شود، به ویژه با توجه به اینکه انتظار می رود فشار فروش برای ۳ تا ۸ هفته پس از ارتقا ادامه یابد.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا