اخبار ارز دیجیتال

کاهش 37 درصدی عرضه اتریوم در صرافی‌های کریپتو پس از ارتقای ادغام


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کاهش عرضه ارز، به ویژه تنها چند هفته قبل از ارتقاء شانگهای، به عنوان یک علامت صعودی تلقی می شود.

اتر (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، طی شش ماه گذشته پس از ادغام، شاهد کاهش مداوم عرضه مبادلاتی بوده است. شبکه اتریوم در سپتامبر گذشته تحت یک ارتقاء شبکه بزرگ قرار گرفت و از یک شبکه اثبات کار (PoW) به یک شبکه اثبات سهام (PoS) تغییر کرد، رویدادی به نام Merge.

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای که توسط گروه تحلیلی رمزارز Santiment به اشتراک گذاشته شده است، میزان ETH موجود در صرافی‌ها همچنان رو به کاهش است. از زمان ادغام، صرافی 37٪ کمتر از ETH دارد. کاهش ثابت عرضه در یک صرافی به عنوان یک علامت صعودی در نظر گرفته می‌شود، زیرا ETH کمتری می‌تواند معامله یا فروخته شود.

این صرافی در ماه سپتامبر قبل از ادغام، مجموعاً 19.12 میلیون ETH به ارزش 31.3 میلیارد دلار داشت. این رقم اکنون به 13.36 میلیون ETH به ارزش 19.7 میلیارد دلار در هفته دوم فوریه کاهش یافته است.

عرضه اتریوم در صرافی هامنبع: Santimento

بیشتر عرضه ETH به سمت خود مدیریتی منتقل شده است، اما بسیاری از معامله‌گران ترجیح می‌دهند روی ارتقای شانگهای در همان گوشه شرط بندی کنند. من قصد دارم هارد فورک شانگهای پیشنهادهای بهبود بیشتری را برای تقویت شبکه ادغام می کند و به سهامداران و اعتباردهندگان اجازه می دهد دارایی های خود را از زنجیره بیکن خارج کنند.

در حال حاضر، 16 میلیون ETH یا 14 درصد از کل عرضه، در زنجیره Beacon قرار دارد. با قیمت فعلی ETH به حدود 25 میلیارد دلار رسیده است، مقدار قابل توجهی که پس از هارد فورک شانگهای به تدریج تبدیل به مایع می شود.

مطالب مرتبط: آنچه در ارتقای شانگهای اتریوم وجود دارد و خارج از آن است

جدا از کاهش دائمی عرضه ETH در صرافی ها، عرضه کلی بازار ETH نیز از زمان چرخش تورم زدایی پس از ارتقای لندن کاهش یافته است. مدل کاهش تورم ناشی از مکانیسم هزینه سوزی است که از طریق پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP)-1559 معرفی شده است.

نرخ سوختن اتریوممنبع: Beaconchain

در مجموع 2.9 میلیون ETH از زمان ارتقای لندن در اوت 2021 سوزانده شده است که ارزش آن امروز 4.5 میلیارد دلار برآورد می شود.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا