🚨 اخبار ارز دیجیتال

سرویس سهامداری اتریوم با محدودیت ۲۲ درصدی برای همه اعتبار سنجی ها موافقت می کند

قانون ۲۲ درصد خود محدودسازی تضمین می‌کند که حداقل چهار نهاد اصلی ذینفع باید با هم تبانی کنند تا زنجیره به نهایی شدن برسد.

حداقل پنج ارائه‌دهنده سهام Ethereum Liquid قوانین خود محدودیتی را وضع کرده‌اند یا در تلاش هستند تا آنها را متعهد به مالکیت بیش از ۲۲ درصد از بازار سهام اتریوم نکنند. این به عنوان حرکتی برای غیرمتمرکز نگه داشتن شبکه اتریوم تلقی می شود.

برخی از ارائه دهندگان سهام اتریوم قبلاً به قوانین خود محدودیت متعهد هستند یا در شرف اجرای آن هستند. استخر موشک، از نظر سهام، طبق گفته توسعه دهنده هسته اتریوم Superphiz، Stader Labs و Diva Saking.

یکی دیگر از خدمات ذخیره نقدینگی، Puffer Finance اعلام کرد روی خود محدودسازی کار کنید.

این پیشنهاد احتمالاً با هدف رفع نگرانی‌ها مبنی بر متمرکز شدن فزاینده سهام اتریوم است.

سوپرفیز گفت چرا محدودیت ۲۲ درصدی پیشنهاد شده است. توضیح داد از آنجایی که ۶۶ درصد اعتبار سنجی ها باید در مورد وضعیت اتریوم به توافق برسند، تعیین حد زیر ۲۲ درصد به این معنی است که حداقل چهار سازمان بزرگ باید برای نهایی شدن زنجیره با هم تبانی کنند.

نهایی بودن نقطه‌ای است که در آن تراکنش‌های یک بلاک چین غیرقابل تغییر در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که تراکنش‌های درون یک بلاک تضمین می‌شوند که غیرقابل تغییر هستند.

ایده این است پیشنهاد شد سوپرفیز این را در ماه مه ۲۰۲۲ هنگامی که این سوال را مطرح کرد که آیا استخرهای سهامدار قصد دارند سلامت زنجیره را بر سود خود اولویت دهند یا خیر، این را گفت.

جالب اینجاست که Lido Finance، بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده سهام Ethereum Liquid، با اکثریت ۹۹.۸۱ درصدی در ژوئن به عدم محدودیت خود رای داد.

سوپرفیز گفت: «آنها قصد خود را برای کنترل اکثر اعتباردهنده‌های زنجیره بیکن ابراز کرده‌اند. گفت ارسال شده در ۳۱ آگوست.

رای صادر شده توسط دارندگان توکن Lido (LDO) علیه پیشنهادات خود محدودکننده.منبع: اسنپ شات

طبق داده‌های Dune Analytics، Lido در حال حاضر بر بازار سهام اتریوم تسلط دارد و ۳۲.۴ درصد از کل سهام اتریوم را به خود اختصاص داده است، در حالی که نهاد بعدی، Coinbase، تنها ۸.۷ درصد از بازار را به خود اختصاص داده است.

سهامداران اتریوم را بر اساس میزان سهام و سهم بازار نشان می‌دهد و لیدو تنها شرکتی است که از آستانه ۲۲ درصد بالاتر است.منبع: Dune Analytics

چه کسی در سمت راست است؟واکنش‌های متفاوت از سوی جامعه اتریوم

«میپو»، مفسر صنعت، می‌گوید: توضیح داد در ۳۱ آگوست، این سازمان گفت که محدودیت‌های پیشنهادی هیچ ارتباطی با «ادغام اتریوم» ندارد. این اصل برای فعال کردن بی‌طرفی قابل اعتماد و نوآوری بدون مجوز در اتریوم قابل درک است.

میپو استدلال می‌کرد که کسانی که برای این پیشنهاد فشار می‌آورند، اگر در موقعیت لیدو قرار می‌گرفتند، نمی‌توانستند راه خود را ادامه دهند.

مربوط: اتریوم در آستانه سقوط توسط توکن‌های Liquid Staking است

میپو در پایان گفت: «همه از نظر اقتصادی در اینجا کاری خودخواهانه و منطقی انجام می دهند.

“افراد در جامعه ETH نباید از محصولات خود خجالت بکشند زیرا برای راه حل های کاربرپسندتر حریص هستند.” گفت ناظر دیگر

اما از سوی دیگر، برخی از مشکلات احتمالی تمرکز کوتاه مدت بیشتر محتاط هستند. شرح او گفت که مزیت سهم بازار لیدو «نفرت‌انگیز و خودخواهانه» است.

مجله: Hall of Flame، پدر DeFi: اتریوم به شدت دست کم گرفته شده است اما قوی‌تر می‌شودنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا