اخبار ارز دیجیتال

انباشت اتریوم “کوسه”، هارد فورک شانگهای به قیمت ۲۰۰۰ دلار ETH رسید

داده های زنجیره ای اتریوم افزایش قابل توجهی در تعداد آدرس های اتر شارک در هفته های قبل از هارد فورک در ماه مارس نشان می دهد.

قیمت اتر (ETH) به دلیل برخی عوامل فنی و بنیادی صعودی، تا مارس ۲۰۲۲ افزایش ۳۵ درصدی را پیشنهاد می‌کند.

قیمت اتریوم بیش از دو میانگین متحرک اصلی افزایش می یابد

در ۸ ژانویه، قیمت اتر از میانگین متحرک نمایی ۲۱ هفته ای (EMA 21 هفته ای، موج بنفش) و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA 200 روزه، موج نارنجی) شکست.

از لحاظ تاریخی، این دو میانگین متحرک بازارهای گاوی و خرسی را از هم جدا کرده اند. اگر قیمت ETH بالاتر از آنها معامله شود، در بازار صعودی در نظر گرفته می شود و بالعکس.

شاهکار نمودار روزانه ETH/USD. متحرک نمایی ۲۱ هفته ای و SMA 200 روزه.منبع: Trading View

آخرین باری که اتر از EMA 21 هفته ای و SMA 200 روزه عبور کرد در آوریل ۲۰۲۲ بود.

با این حال، در حالی که متقاطع MA اتر دستاوردهای بیشتر را تضمین نمی کند، پتانسیل صعودی زمانی که در ترکیب با سایر عوامل صعودی مورد بحث در زیر مشاهده می شود بیشتر است.

هارد فورک شانگهای اتریوم، تجمع کوسه

قیمت اتر در دو هفته اول ژانویه ۲۰۲۳ تا ۲۰ درصد افزایش یافت. این به دلیل کاهش چشم انداز کلان و افزایش انتظارات برای ارتقای اتریوم در شانگهای افزایش یافت.

این ارتقا قرار است در ماه مارس شروع شود و امکان برداشت ETH سهامدار را فراهم می کند.

مطالب مرتبط: ۵ نشانه مبنی بر اینکه بازار صعودی آلتکوین در راه است

چندین متخصص، از جمله Kunal Goel، تحلیلگر تحقیقاتی در Messari، و Lucas Outumuro، رئیس تحقیقات IntoTheBlock، معتقدند که ارتقاء شانگهای احتمالاً به اتر بیشتر منجر خواهد شد، علیرغم خطر فروش که بیشتر عرضه اتر را باز می کند. فکر کنید که شرط بندی را جذاب تر می کند.

در همین حال، افزایش ثروتمندترین آدرس‌های اتریوم با موجودیت‌هایی به نام «کوسه» که چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ETH دارند، در حال انجام است. بر اساس داده های Santiment، از نوامبر ۲۰۲۲، تعداد کوسه ها ۳۰۰۰ مورد افزایش یافته است.

آدرس کوسه اتریوممنبع: Santimento

این نشان می دهد که ETH به شدت در حال انباشته شدن است، که ممکن است دلیل اصلی بهبود آن در سال ۲۰۲۳ باشد.

ETH Price Eye Breakout بالاتر از Critical Trendlin

از نقطه نظر فنی، اتر به دنبال تلاقی مقاومت، EMA 50-3D (موج قرمز) نزدیک به ۱۳۹۵ دلار و شکست بالای خط روند نزولی است که به عنوان بخشی از یک مثلث متقارن غالب آمده است.

نمودار قیمت ۳ روزه ETH/USD.منبع: Trading View

به عبارت دیگر، نزدیک شدن قاطع بالای نقطه تلاقی شاهد افزایش حدود ۳۵ درصدی اتریوم در مقایسه با سطوح قیمت فعلی بود که به سمت هدف صعودی بعدی خود در EMA 200-3D (موج آبی) نزدیک به ۱۸۸۰ دلار پیش می رود.

جالب اینجاست که سطوح ۱۸۸۰ دلاری در ماه می و آگوست ۲۰۲۲ به عنوان مقاومت عمل کردند.

برعکس، عقب نشینی از محل تلاقی احتمال اصلاح به سمت خط روند پایین مثلث متقارن نزدیک به ۱۲۰۰ دلار یا کاهش ۱۵ درصدی قیمت از سطوح فعلی را افزایش می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا