🚨 اخبار ارز دیجیتال

به روز رسانی اتریوم Shapella تاریخ جدیدی دریافت می کند و راه را برای رفع اتریوم باز می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این ارتقا فقط برای شبکه Sepolia است و ارتقاء شبکه Goerli در ماه مارس معرفی می شود.

تیم بیکو، توسعه دهنده هسته اتریوم اعلام کرد که ارتقا Shapella (شانگهای/کاپلا) برای ۲۸ فوریه برنامه ریزی شده است. ارتقاء شبکه Shapella در شبکه Sepolia در epoch 56832 فعال خواهد شد.

شانگهای و کاپلا نام هارد فورک های اتریوم هستند. Shanghai نام چنگال سمت کلاینت اجرا و Capella نام ارتقاء سمت کلاینت لایه اجماع است.

تغییرات قابل‌توجه در لایه اجرای پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) شامل برداشت‌هایی از کوین‌پایه گرم و فشارهای زنجیره‌ای بیکن است. عقب نشینی فشاری از طریق یک نوع عملیات جدید “سطح سیستم” جای خود را به عقب نشینی تایید کننده از زنجیره بیکن به EVM می دهد. از سوی دیگر، WARM Coinbase می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد که می تواند هزینه های شبکه را برای شرکت کنندگان کلیدی شبکه به نام سازندگان کاهش دهد.

Coinbase در اینجا نام نرم افزاری است که سازندگان برای دریافت توکن های جدید در شبکه استفاده می کنند. هر تراکنش جدید در پلتفرم نیازمند چندین سفر رفت و برگشت به نرم افزار Coinbase است. اولین تعامل گران تر است زیرا نرم افزار نیاز به “گرم شدن” دارد. پس از آن، با افزایش تعداد تراکنش ها، کارمزد کاهش می یابد. با این حال، با معرفی EIP-3651، نرم افزار Coinbase از همان ابتدا گرم می ماند و در نتیجه هزینه های گاز برای دسترسی کمتر می شود.

مربوط: داده های زنجیره ای اتریوم نشان می دهد که فشار فروش اتریوم ممکن است پس از ارتقا شانگهای غیرواقعی باشد

تغییرات عمده در لایه اجماع شامل پس گرفتن کامل و جزئی اعتباردهنده ها و حالت مستقل، جایگزینی ریشه های تاریخی منفرد اصلی و مسدود کردن انباشته های تاریخی است.

برداشت جزئی به این معنی است که یک اعتبار سنجی می تواند بیش از ۳۲ جایزه اتر (ETH) را برداشته و به اعتبارسنجی ادامه دهد. در صورت نیاز به برداشت کامل، اعتبارسنجی می‌تواند به طور کامل خاتمه یابد، تمام ۳۲ اتر و جوایز را دریافت کند و کار را متوقف کند.

ارتقاء آتی به اعتبارسنجی‌ها اجازه می‌دهد اتر (ETH) شرط‌بندی شده را از زنجیره بیکن به لایه اجرا خارج کنند. علاوه بر این، این ارتقاء تغییراتی را ایجاد می‌کند که ویژگی‌های جدیدی را به لایه‌های اجرا و توافق اضافه می‌کند و آن را به ارتقای قابل توجهی پس از The Merge تبدیل می‌کند.

با این حال، نودهای عامل استیکر و غیر استیکر باید گره های خود را به آخرین نسخه کلاینت اتریوم ارتقا دهند تا از مزایای ارتقاء Sepolia استفاده کنند. پس از عرضه به‌روزرسانی Sepolia، گام بعدی انتشار ارتقاء شانگهای در شبکه آزمایشی Ethereum Goerli است که قرار است در ماه مارس آغاز شود.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا