🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروتکل مقیاس پذیری اتریوم استفاده از مدارک دانش صفر را در سال ۲۰۲۳ تحت فشار قرار می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش ZKValidator، مقیاس‌پذیری اتریوم همچنان مورد استفاده اصلی برای اثبات دانش صفر است.

پروتکل مقیاس‌بندی اتریوم (ETH) بر استفاده از مجموعه‌ای از دانش صفر (ZK) غالب است، گزارش بخش منتشر شده توسط ZK Validator نکات کلیدی را برای راه‌اندازی‌های عظیم، تحقیقات جدید و رقابت سالم نشان می‌دهد. من اینجا هستم.

گزارش “وضعیت ZK Q2” اپراتور زیرساخت گره، رویدادهای کلیدی را در سراسر اکوسیستم ZK منعکس می‌کند، با اطلاعیه‌های قابل توجهی برای لایه ۲ مجهز به ZK در مقایسه با سایر بخش‌های بازار. این گزارش بر استفاده از فناوری تاکید دارد.

تصحیح ZK از رمزنگاری استفاده می‌کند تا به یک طرف اجازه دهد بدون افشای داده‌ها صحت اطلاعات خاص را به طرف دیگر ثابت کند. آنها راه حل های اعتماد و حفظ حریم خصوصی را در محیط دیجیتال ارائه می دهند و در گسترش پروتکل های بلاک چین لایه ۱ بسیار مهم هستند.

نظرسنجی از نزدیک به ۱۸۰۰۰ دنبال کننده پادکست Zero Knowledge یک نمونه سنجش جامعه در مورد مهم ترین کاربردهای اثبات ZK ارائه کرد. ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان، ZK را برای مقیاس بندی به عنوان بخش با بالاترین پتانسیل رشد در ۱۲ ماه آینده انتخاب کردند.

منبع: گزارش وضعیت ZK Q2 2023.

یادگیری ماشینی با دانش صفر کمترین بخش انتخاب شده بود و ZK برای حفظ حریم خصوصی و هویت به ترتیب با ۲۳.۸٪ و ۲۲.۲ $٪ در رتبه بعدی قرار گرفت.

این نظرسنجی منعکس‌کننده کاربرد واقعی اثبات‌های دانش صفر است، با تعدادی از پروتکل‌های بزرگ مقیاس‌گذاری اتریوم که در نیمه اول سال ۲۰۲۳ وارد شبکه اصلی می‌شوند.

این شامل اعلام Polygon، یک سیستم چند زنجیره‌ای «۲.۰» است که از zk-proof برای انتقال دارایی‌ها بین شبکه‌ها استفاده می‌کند، و zkSync، که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا مجموعه‌های zk و «هایپرچین» لایه ۳ خود را بسازند. شامل پشته ZK Era است. .

Consensys همچنین در ۱۱ جولای شروع به وارد کردن شرکای خود به شبکه اصلی Linea کرد. Linea یکی دیگر از برجسته ترین لایه ۲ است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز برای اتریوم بسازند یا مهاجرت کنند.

مطالب مرتبط: آیا Proofs ZK راه حلی برای مشکلات Ordinal و BRC-20 بیت کوین است؟

این بخش همچنین در بسیاری از بخش‌ها سرمایه‌گذاری را جذب می‌کند، مانند لایه جدید zk-based Layer 2 و zkEVM (ماشین مجازی اتریوم) و zk-proof برای محاسبات خارج از زنجیره.

شرکت مقیاس‌پذیری اتریوم Starkware، که به پیشروی فناوری zk کمک کرد و ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، روی Kakarot سرمایه‌گذاری کردند، zkEVM که بر روی فناوری Starkware با هدف ساخت برنامه‌های لایه ۳ اجرا می‌شود.

این گزارش همچنین تاکید می کند که Worldcoin 115 میلیون دلار برای ادامه توسعه برنامه های کاربردی هویت دیجیتال و اکوسیستم های مبتنی بر zk جمع آوری کرده است. بنیاد غیرانتفاعی سوئیس Anoma نیز پس از جمع‌آوری ۲۵ میلیون دلاری برای ادامه ساخت نسل سوم معماری بلاک چین برای برنامه‌های غیرمتمرکز، در این گزارش معرفی شده است.

مجله: در اینجا نحوه تعامل ZK Ethereum آمده است

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا