🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارتقای اتریوم در شانگهای یافتن مجرمان را آسان‌تر می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اهدای جوایز پس از ارتقای اتریوم در شانگهای، تشخیص رفتارهای غیرمستقیم دارندگان ETH را برای محققان آسان‌تر کرده است.

یک رویداد تاریخی ادغام در ماه سپتامبر، اتریوم را به یک بلاک چین اثبات سهام تبدیل کرده است. مکانیزمی که در حال حاضر برای تأیید تراکنش ها استفاده می شود، به اعتبار سنجی هایی که اتر (ETH) را به اشتراک می گذارند، متکی است. ارتقاء اتریوم در ماه مارس با کد شانگهای، سرانجام به افراد علاقه مند اجازه داد اتر قفل شده خود را خارج کنند.

“موضوعات سرمایه گذاری” در اکوسیستم اتریوم شامل الف) امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ب) استیبل کوین ج) بیت کوین (از طریق نسخه های بسته بندی شده BTC) و د) توکن های غیر قابل تعویض (NFT) من اینجا هستم. با این ارتقا، شبکه همچنین شروع به ارائه دارایی های با درآمد ثابت کرد.

در حال حاضر چندین راه برای کسب درآمد از اتریوم یا استفاده از آن وجود دارد. به طور کلی، آنها را می توان در “موضوعات سرمایه گذاری” گروه بندی کرد، از جمله: الف) امور مالی غیرمتمرکز (DeFi). ب) استیبل کوین. ج) بیت کوین (BTC) (از طریق یک نسخه پیچیده شده BTC). د) توکن های غیر قابل تعویض (NFT). پس از شانگهای، این شبکه شروع به ارائه دارایی های با درآمد ثابت کرده است.

نرخ بدون ریسک

بازده یکی از هسته های مالی سنتی (TradFi) است. افزایش یا کاهش بازده، ریسک درک شده سایر دارایی های مالی را افزایش یا کاهش می دهد. بنابراین، به طور کلی، حرکت نرخ بهره معیار تعیین شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده، منطق پشت تصمیمات سرمایه گذاری را فراهم می کند.

مربوط: اتریوم سرمایه گذاری را متحول خواهد کرد

بنابراین، متخصصان انطباق از روندهای نرخ بدون ریسک برای شناسایی حرکات غیرمنطقی وجوه در بازارهای سرمایه استفاده می کنند. زیرا چنین جریانی از سرمایه می تواند تلاشی برای پولشویی باشد. بحث در اینجا این است که تنها هدف از پولشویی پنهان کردن دنباله صندوق های کثیف است، بنابراین پولشویی های غیرقانونی مانند سرمایه گذاران عادی به دنبال سود مالی نیستند.

به‌روزرسانی شانگهای ممکن است وضعیت پزشکی قانونی ارزهای دیجیتال را تقویت کرده باشد، زیرا بازده سهام اتریوم نشان‌دهنده «نرخ بدون ریسک» برای اکوسیستم کریپتو است.

TradFi Forensics بر فعالیت تمرکز می کند – Crypto Forensics بر موجودیت ها تمرکز می کند

ریسک جرم مالی در TradFi با استفاده از سیستم‌های خودکار مدیریت می‌شود که موسسات مالی را در مورد سوء استفاده احتمالی از دارایی‌های مالی هشدار می‌دهند. دانشمندان داده مدل‌هایی را طراحی و به کار می‌برند که پرچم‌های قرمز را برای تراکنش‌های مشکوک برمی‌انگیزد، اما آیا تیم‌های تحقیقاتی همچنان سرنخ‌های حاصل را ارزیابی کرده و گزارش‌های فعالیت مشکوک (SAR) را ارسال می‌کنند؟

یک تضاد جالب بین TradFi و پزشکی قانونی ارزهای دیجیتال این است که مورد دوم به جای خود فعالیت، بر شخص جنایی تمرکز دارد. به عبارت دیگر، محققین شبکه های کیف پول ارزهای دیجیتال را برای شناسایی انتقال دارایی های مجرمانه تجزیه و تحلیل می کنند.

پولشویی در سه مرحله اتفاق می افتد. الف) جانمایی: درآمدهای مجرمانه وارد سیستم مالی می شود. ب) Tiering: انتقال پول پیچیده به مسیرهای حسابرسی مبهم و قطع ارتباط با جرم اصلی. ج) ادغام: عواید مجرمانه در حال حاضر به طور کامل در اقتصاد قانونی جذب می شود و می تواند برای هر هدفی استفاده شود.

برای دارایی‌های کریپتو، طراحی راه‌حلی برای شناسایی محل‌گذاری دارایی‌های غیرقانونی مفید خواهد بود. زیرا بیشتر پول های شسته شده از جرایم رمزنگاری شده مانند حملات باج افزار، هک پل DeFi، سوء استفاده از قراردادهای هوشمند و کلاهبرداری های فیشینگ به دست می آید. در تمامی این گونه جرایم، آدرس کیف پول مرتکب به راحتی در دسترس است. بنابراین، هنگامی که جرمی رخ می دهد، کیف پول های مربوطه نظارت می شود و جریان دارایی ها تجزیه و تحلیل می شود.

در مقابل، به عنوان مثال، یک متخصص پزشکی قانونی که در یک بانک کار می کند، وقتی عواید مجرمانه به اکوسیستم بانکی تزریق می شود، جرایمی مانند قاچاق انسان، قاچاق مواد مخدر، جرایم سایبری و تروریسم قابل مشاهده نیست. این امر تشخیص را بسیار دشوار می کند. بنابراین، اکثر راه حل های ضد پول شویی (AML) برای شناسایی لایه ها طراحی شده اند.

پاداش های شرط بندی اتریوم تشخیص فعالیت غیرعادی را آسان تر می کند

طراحی راه‌حل‌هایی که لایه‌بندی را تشخیص می‌دهند، نیازمند یک ذهنیت مجرمانه است که جریان‌های مالی پیچیده‌ای را ایجاد می‌کند تا آنها را پنهان کند. یک رویکرد اثبات شده برای افشای چنین فعالیتی، شناسایی حرکت غیرمنطقی دارایی ها است. دلیل این امر این است که هدف از پولشویی کسب سود نیست.

از آنجایی که بازده اتر پس از سهام شانگهای، نرخ بهره معیار برای ارزهای دیجیتال خواهد بود، می‌توانیم ساختار پایه ریسک-پاداش را تدوین کنیم. این به محققین اجازه می دهد تا به طور سیستماتیک رفتار مالی را که برخلاف روندهای نرخ بهره معیار است، شناسایی کنند.

مربوط: به لطف اتریوم، «آلت کوین ها» دیگر مورد سوء استفاده قرار نمی گیرند

به عنوان مثال، یک الگو می تواند جایی باشد که آدرس یا گروهی از آدرس ها به یک نهاد دائماً پرخطر با درآمد کمتر از نرخ بدون ریسک اشاره می کند. این وضعیت تقریباً توسط بانک بررسی خواهد شد.

به عنوان یک مثال خوب، چنین معماری نظارت بر تجارت می تواند برای شناسایی معاملات شستشوی NFT استفاده شود. در اینجا، چندین شرکت کننده در بازار برای اجرای معاملات NFT متعدد برای طبقه بندی و دستکاری قیمت دارایی های مجرمانه تبانی می کنند. چنین رفتاری یک پرچم قرمز است زیرا اکثر این معاملات برای انتفاع نیستند.

به طور مشابه، در شرایطی که درآمدهای حاصل از تروریسم از طریق پروتکل‌های DeFi لایه‌بندی می‌شود، توانایی شناسایی جابه‌جایی غیرمنطقی دارایی‌ها، بدون اطلاع از جرم واقعی، می‌تواند سرنخ‌های قابل‌توجهی را در اختیار محققان قرار دهد.

جرایم مالی و DeFi

بازارهای سرمایه سنتی اغلب برای انتقال مخفیانه وجوه برای فرار از تحریم ها و تامین مالی فعالیت های تروریستی استفاده می شود. به طور مشابه، اکوسیستم DeFi یک هدف وسوسه انگیز برای جرایم مالی است زیرا بلاک چین می تواند برای جابجایی مقادیر زیادی از دارایی ها بین حوزه های قضایی مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر این، خرابی‌های اخیر مانند فروپاشی FTX شاهد تغییر قابل توجهی در فعالیت از صرافی‌های متمرکز به غیرمتمرکز بوده است. این افزایش حجم DeFi باعث شده است که جریان های غیرقانونی راحت تر مورد توجه قرار نگیرند.

حتی جذاب‌تر، معرفی کنترل‌های انطباق بهتر توسط ارائه‌دهندگان خدمات رمزنگاری متمرکز، که اغلب توسط قانون‌گذاران اجباری می‌شوند، به مجرمان اجازه می‌دهد تا راه‌های جدید پولشویی را کشف کنند.

در نتیجه، هجوم غیرقانونی به DeFi را می توان به جرم رو به رشد نسبت داد. این تغییر پارادایم در بازار ارزهای دیجیتال به تیم‌های پزشکی قانونی نیاز دارد تا توانایی خود را برای بررسی جریان‌های مالی پیچیده در پروتکل‌های مختلف بدون اطلاع قبلی از منشأ دارایی‌های مجرمانه افزایش دهند.

بنابراین، تلاش‌های انطباق باید حول کشف انواع سلسله مراتبی باشد. در واقع، با پیشرفت سریع در قابلیت همکاری بلاک چین، نظارت سیستماتیک برای شناسایی نقل و انتقالات مجرمانه اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

به دلیل نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال، توانایی ما برای شناسایی فعالیت مشکوک در ارزهای دیجیتال کمتر از حد ایده آل است. نوسانات می تواند آستانه های ریسک ثابت را نادیده بگیرد و برای پولشویی شناسایی نشود. از این نظر، زمانی که اتریوم نرخ‌های معیار را تعیین می‌کند، ابزاری برای ایجاد یک منطق پایه برای جریان وجوه و شناسایی نقاط پرت فراهم می‌کند.

دوانجان چاترجی او بیش از ۱۷ سال تجربه در استفاده از علم داده برای تجزیه و تحلیل روند جرایم مالی دارد، از جمله بیش از ۱۳ سال در HSBC. او دارای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشکده اقتصاد دهلی هند است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Debanjan Chatterjee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا