اخبار ارز دیجیتال

حمایت ۱.۵ هزار دلاری اتریوم با اندکی نزولی معامله گران ETH ضعیف می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

داده‌های مشتقات ETH نشان می‌دهد که گاوها تمایل کمتری به حفظ سطوح فعلی قیمت دارند و فرصتی برای کاهش بیشتر ایجاد می‌کند.

قیمت اتر (ETH) از ۸ ژانویه تا ۱۰ ژانویه ۱۰.۲% کاهش یافت و از آن زمان تا کنون در محدوده ۱۵۰۰ دلار معامله شده است. مهمتر از آن، در یک بازه زمانی گسترده تر، اتر در ۱۲ ماه ۵۲.۵ درصد کاهش یافته است. این تا حدی توضیح می دهد که چرا شاخص مشتقات پس از تلاش ناموفق اتر برای خروج از ۱۷۰۰ دلار در ۸ فوریه تا حدودی خنثی بود.

در حال حاضر، بزرگ‌ترین نگرانی سرمایه‌گذاران، شکایت‌ها و اقدامات اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال، از جمله مخزن کردن برنامه برنامه به‌عنوان سرویس توسط کراکن، و نگرانی‌های نظارتی مبنی بر اینکه PayPal مجبور به تصاحب آن شده است است. گزارش شده است که پروژه استیبل کوین در حال توقف است.

به گفته جیکوب بلیش، رئیس توسعه کسب و کار در Lido DAO، سرکوب SEC در مورد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، عواقب ناخواسته ای برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) داشته باشد. Blish به افراد بیشتری در صنعت کریپتو پیوسته است که خواستار شفافیت در مقررات بخش کریپتو هستند.

از طرف دیگر، توسعه دهندگان اتریوم از پیش راه اندازی ارتقاء شانگهای در شبکه آزمایشی ژجیانگ خبر داده اند. طبق یک پست وبلاگ ۱۰ فوریه، مهاجرت برای فعال کردن برداشت از موقعیت های شرط بندی اعتبارسنجی لازم است. شبکه آزمایشی ژجیانگ اولین شبکه از سه شبکه آزمایشی شبیه‌سازی شده شانگهای است که انتظار می‌رود در مارس ۲۰۲۳ فعال شوند، اگرچه تاریخ خاصی اعلام نشده است.

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات اتر بیندازیم تا بفهمیم آیا امتناع قیمت ۱۷۰۰ دلار بر احساسات سرمایه‌گذاران رمزارز تأثیر می‌گذارد یا خیر.

معاملات آتی اتریوم کاهش تقاضا برای بلندمدت های اهرمی را نشان می دهد

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، یک بازار سالم باید با حق بیمه سالانه معاملات آتی ۳ ماهه بین ۴ تا ۸ درصد معامله کند. با این حال، زمانی که معاملات آتی با تخفیف نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران دارای اهرم است که یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر ۳ ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات نزولی تر هستند زیرا حق بیمه اتر آتی به زیر آستانه ۴ درصد کاهش یافته است. در نتیجه، خرس‌ها می‌توانند جشن بگیرند که حتی زمانی که ETH 1700 دلار را در ۸ فوریه آزمایش کرد، این اندیکاتور نتوانست حق بیمه متوسطی را نشان دهد.

فقدان تقاضا برای بلندمدت اهرمی لزوماً به این معنی نیست که باید منتظر اقدام قیمت معکوس باشیم. بنابراین، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند چگونه نهنگ‌ها و سازندگان بازار شانس را برای تغییرات قیمت در آینده تعیین می‌کنند.

شاخص‌های ریسک کلیدی برای گزینه‌هایی که با احساسات نزولی بازی می‌کنند

انحراف دلتا ۲۵% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، شاخص انحراف کمتر از -۱۰ درصد است که به معنای تقاضای کمتر برای گزینه های فروش نزولی است.

مربوط: قانونگذاران و صاحب نظران ایالات متحده در مورد نقش SEC در مقررات ارزهای دیجیتال بحث می کنند

اتر ۳۰ روز Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا در ۱۴ فوریه در سطح نزولی ۱۰ درصد حرکت کرد که نشان دهنده استرس معامله گران حرفه ای است. این در تضاد کامل با اواخر ژانویه است، زمانی که شاخص کج ۲۵ درصدی نزدیک به ۲ درصد بود که نشان دهنده خطرات صعودی و نزولی مشابه است.

در نهایت، هر دو بازار اختیار و آتی نشان می‌دهند که معامله‌گران حرفه‌ای از احساسات خنثی به سمت نزولی حرکت می‌کنند و پس از رد افزایش قیمت ۱۷۰۰ دلاری، ناراحتی متوسطی را نشان می‌دهند.

در نتیجه، چه تأثیر مستقیمی بر پذیرش و استفاده از شبکه اتریوم داشته باشد یا نه، شانس به نفع اتریوم است، زیرا یک محیط نظارتی خصمانه تمایل دارد اثرات منفی FUD را تقویت کند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا