🚨 اخبار ارز دیجیتال

خرید اتریوم و سایر ارز های دیجیتال در اپلیکیشن حرفه ای راستین

ارز دیجیتال دنیایی مختص به خود داشته که در این دنیای پهناور، گسترده و بزرگ اصطلاحات زیاد یا بهتر است بگوییم اصطلاحات بی‌شماری استفاده می‌شود. در میان این تعداد اصطلاح، بسیاری از آن‌ها نقش تعیین‌کننده داشته و حکم مهره‌های اصلی بازی را دارند. می‌توان از انواع توکن و کوین به‌عنوان چنین اصطلاحاتی نام برد. وقتی آن‌ها وجود نداشته باشند، در اصل بازار ارز دیجیتال خوابیده و فعالیتی نخواهد داشت. اتریوم هم یکی از این موضوعات را شامل می‌شود.

چیستی و ماهیت اتریوم ( ETH )

Ethereum که با نام اختصاری ( ETH ) شناخته می‌شود، یکی از کوین‌هایی است که درون شبکه بلاک‌چین قرار داشته و امنیت بالایی دارد. امنیت این پلتفرم از لحاظ قرار‌گیری آن در شبکه بلاک‌چین است؛ این شبکه خود به‌تنهایی بسیار امن بوده و تمامی دارایی‌هایی که درون خود جای داده هم از این امنیت بهره می‌برند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد سرمایه‌گذاری روی این دارایی امن را دارید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن حرفه‌ای راستین، به خرید و فروش آن بپردازید.

از آنجایی‌که گفته می‌شود ETH در شبکه گسترده بلاک‌چین قرار دارد، بسیاری از افراد گمان می‌کنند این پلتفرم، تها یک ارز دیجیتال است. این گمانه‌زنی‌ها و تفکرات اشتباه از کجا نشات می‌گیرند؟ همه چیز زیر سر بیت‌کوین است. با وجود اینکه بیت‌کوین، به‌عنوان ارز دیجیتال در این شبکه قرار دارد، برخی افراد که با این اصطلاحات آشنایی ندارند، فکر می‌کنند که اتریوم فقط یک ارز دیجیتال است؛ در صورتی که یک پلتفرم را هم شامل می‌شود. هدف، چیستی و ماهیت این پلتفرم، مربوط به اجرای قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌های غیر‌متمرکز بدون وجود واسطه است.

غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال

غیر‌متمرکز‌بودن برنامه یا ارز به این معنی است که هیچ عامل فیزیکی به‌عنوان پشتوانه آن نیست؛ می‌توان از بانک، نهاد‌های مالی دولتی یا خصوصی، سکه یا حتی پول نقد به‌عنوان پشتوانه‌های فیزیکی و واقعی نام برد. Ethereum اینجا است که کار خود را به‌خوبی انجام داده و چنین برنامه‌هایی را به اجرا در آورد. ETH به‌عنوان یک سیستم آزاد و عمومی شناخته می‌شود که سیستم پرداخت مخصوص، مرورگر و همچنین زبان برنامه‌نویسی مختص به خود را دارد.

سیستم کنترل‌کننده این پلتفرم به‌صورت مرکزی نبوده و هزاران کامپیوتر در سر‌تا‌سر جهان توسط همان کاربران که در بلاک‌چین فعالیت می‌کنند، آن را کنترل می‌نمایند. در کنار این پلتفرم، ارز Ethereum هم هست که آن را خرید و فروش می‌کنند. مهم‌ترین بارزه آن خود‌مختار‌بودن است. خرید اتریوم کار چندان سختی نبوده و پیچیدگی خاصی ندارد؛ کافی است صرافی امنی مانند راستین را انتخاب کرده، کار‌های ابتدایی را انجام داده و سپس ارز مد‌نظر را خریداری کنید.  ارز دیجیتال این پلتفرم ابتدا در سال ۲۰۱۵ توسط ویتالیک بوترین ساخته و تاسیس شد.

خرید اتریوم

مزایا و معایب این ارز دیجیتال

با توجه به اینکه Ethereum در دسته شبکه بلاک‌چین قرار دارد، تمامی مزایای آن را هم از آن خود می‌کند. معایبی که برای این ارز ثبت شده‌اند، ارتباط چندانی به این شبکه ندارند. هر دارایی که در بلاک‌چین قرار می‌گیرد، از مزایای آن بهره‌مند شده، اما معایبی که هر کدام دارند، تنها مختص به خود‌شان است.

مزایای ETH

  • امنیت بالا

از آنجایی‌که شبکه بلاک‌چین بسیار امن است، این امنیت به ETH هم انتقال داده می‌شود. ارز دیجیتالی که رمز‌نگاری شده باشد، رمز‌ارز نام گرفته و بسیار امن است. اتریوم هم یکی از آن‌ها بوده و هیچ نهاد و سازمانی بر آن نظارت نمی‌کنند.

  • فعالیت همیشگی

این ویژگی تنها مختص به برنامه‌های غیر‌متمرکز است. ارز‌های غیر‌متمرکز که توسط هیچ سازمان دولتی یا حتی خصوصی کنترل نمی‌شوند، به‌صورت شبانه‌روزی فعال بوده و هیچ فردی نمی‌تواند جلوی کار آن‌ها را بگیرد.

  • تغییر غیر‌ممکن آن‌ها

داده‌هایی از Ethereum که در هر بلاک وجود دارند را نمی‌توان به هیچ شکل تغییر داد. هر داده و اطلاعات آن، مختص به فرد خاصی است. غیر‌ممکن است که شخصی بخواهد اطلاعات و داده‌های هویتی دیگری را تغییر دهد.

  • قابل دست‌کاری و نفوذ نیست

فعالیت برنامه‌ها به‌صورت اجماع بوده که از این رو نمی‌توان آن‌ها را سانسور کرده، به شبکه نفوذ کرد یا اینکه آن‌ها را حذف کرد.

  • خرید آسان

خرید اتریوم از صرافی کار چندان دشواری نبوده و هر فرد می‌تواند به‌آسانی در صرافی دلخواه و امن این کار را انجام دهد. این در صورتی است که خریداری بسیاری از رمز‌ارز‌ها کار سختی بوده و تریدر باید مسیر‌های مختلفی را بپیماید تا به نتیجه مطلوب برسد.

معایب Ethereum

  • وجود رقیبان زیاد

بسیاری از پروژه‌ها روی کار آمده و ادعای برتری می‌کنند. شبکه Ethereum سعی دارد تمامی مشکلات را از‌بین برده و به رقبا فضایی برای جولان ندهد.

  • مقیاس‌پذیری

این عامل باعث شده تا در زمان ازدیاد انجام تراکنش در شبکه، سرعت آن به‌شدت کاهش یافته و عملکرد آن بسیار ضعیف شود.

  • تراکنش‌هایی با کارمزد بالا

زمانی که بخواهید اتریوم را خریداری کرده یا آن را انتقال دهید، لازم است که کارمزد بالایی را بابت هر تراکنش و انتقال بپردازید.

اتریوم را با بهترین قیمت بخرید

میان معامله های فیوچرز و اسپات چه تفاوت هایی حاکم است؟

معاملاتی که در بازار ارز دیجیتال انجام می‌شود، انواع مختلفی دارد؛ هر یک از این معاملات قیمت خاص خود را داشته و بر دیگری اثر می‌گذارد. معامله‌های فیوچرز ( آتی ) و اسپات ( نقدی )، دو نوع کاربردی و رایج ترید در این بازار هستند. قیمت آن‌ها بر‌اساس عرضه و تقاضا معین می‌شود. برای اینکه تفاوت معاملات اسپات و فیوچرز را بهتر بشناسید لازم است تعاریفی از هر کدام را مورد مطالعه قرار دهید.

معاملات فیوچرز

به‌طور معمول، افراد از این نوع برای مدیریت ریسک و رسیدن به قیمتی پایه و ثابت بهره می‌برند. فیوچرز ( Futures ) به معنی آینده بوده و همین موضوع دلیلی بر چگونگی انجام آن است. افراد در این نوع معامله قرارداد‌هایی از ارز‌ها را برای خرید و فروش در آینده امضا می‌کنند. این امضا‌ها و قرارداد‌ها ارز آن دارایی را مشخص می‌کنند. خرید و فروش اتریوم هوم با استفاده از این ترفند، امری عادی بوده که اصطلاحاتی مانند خرید گاوی یا خرسی را در خود جای داده است.

در این نوع ترید، امکان انتقال مالکیت وجود ندارد.

معاملات اسپات

تریدر‌ها زمانی که قصد ترید ارز دیجیتال با قیمت کنونی بازار را داشته باشند از معامله اسپات بهره می‌برند. این نوع، به‌طور کامل نقدی بوده و مالکیت دارایی از فروشنده به خریدار در همان روز یا نهایت ۲ دور بعد منتقل می‌شود. اصلی‌ترین خصیصه این شیوه، امکان انتقال مالکیت آن است. بسیاری از افراد ترجیح خود را روی معاملات اسپات قرار می‌دهند؛ چراکه می‌توان با استفاده از آن مالکیت کل دارایی خریداری‌شده را به‌دست آورد؛ این در صورتی است که در فیوچرز چنین قابلیتی وجود ندارد.

اپلیکیشن حرفه ای راستین

خرید و فروش اتریوم از اپلیکیشن راستین

خرید و فروش دارایی اتریوم یا هر نوع دیگر، کاری نیست که تنها بتوان آن را تنها با استفاده از صرافی‌های موجود انجام داد. دانلود اپلیکیشن ارز دیجیتال راستین می‌تواند راهکاری ساده و جدید جلو روی‌تان باز کند. زمانی که در این اپلیکیشن ثبت‌نام کرده و احراز هویت شوید، می‌توانید از تمامی قابلیت‌ها و خدمات آن برای خرید یا فروش بهره ببرید. برای دانلود می‌توانید از طرق کافه بازار، گوگل پلی یا خود سایت آن اقدام کنید.

علاوه بر خرید اتریوم در صرافی راستین چه کارهایی را می توان انجام داد؟

صرافی راستین، یک صرافی داخلی بوده و از آن جهت که تریدر‌های ایرانی نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی استفاده کنند، برای آن‌ها امکانات بسیاری را فراهم آورده است. این پلتفرم با صرافی‌های خارجی و بین‌المللی ارتباط تنگاتنگی داشته و نزدیک‌ترین امکانات را می‌تواند برای کاربران خود فراهم آورد. با ثبت‌نام آسان در آن دیگر لازم نیست نگران بسته‌شدن حساب کاربری خود باشید. همان‌طور که در بخش قبلی گفته شد، این پلتفرم دارای اپلیکیشنی حرفه‌ای نیز است.

در این اپلیکیشن و پلتفرم انواع فن توکن، دیفای، میم‌کوین، توکن بازی و بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتالمانند اتریوم نهاده شده است. با بهره‌گیری از صرافی راستین و اپلیکیشن آن می‌توانید معاملات اعتباری را تا ۳ برابر دارایی و همچنین استیکینگ را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا