اخبار ارز دیجیتال

ریسک قیمت اتریوم ۲۰ درصد در بحبوحه سرکوب SEC در مورد استاکینگ کریپتو


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اتریوم ممکن است با کاهش فعالیت کاربران همراه با قیمت اتریوم به دلیل قرار گرفتن ارزهای دیجیتال در جدول SEC، کاهش یابد.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH) بدترین عملکرد روزانه خود را در سال به ثبت رساند، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) صرافی کریپتوکارنسی کراکن را از ارائه خدمات استیکینگ کریپتو به حالت تعلیق درآورد.

در ۹ فوریه، کراکن با پرداخت ۳۰ میلیون دلار موافقت کرد تا اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر نقض قوانین اوراق بهادار با ارائه خدمات اشتراک ارز دیجیتال به سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی ایالات متحده را برطرف کند.

این خبر به ویژه قیمت بسیاری از توکن های پروژه بلاک چین Proof of Stake (PoS) را پایین آورده است. در نتیجه، اتریوم که در سپتامبر ۲۰۲۲ به پروتکل مبتنی بر سهام تغییر کرد، نیز ضربه سختی خورد.

در ۹ فوریه، قیمت ETH حدود ۶.۵ درصد کاهش یافت و به حدود ۱۵۲۵ دلار رسید که بزرگترین کاهش یک روزه از ۱۶ دسامبر سال گذشته تاکنون است.

نمودار روزانه ETH/USD. منبع: TradingView.com

آیا Ethereum Staking می تواند از سرکوب SEC جان سالم به در ببرد؟

در حالی که اتریوم منتظر انتشار یک ارتقاء شبکه بزرگ به نام شانگهای در ماه مارس است، سرکوب SEC در مورد سهام کریپتو آغاز خواهد شد.

این به‌روزرسانی به اعتبارسنجی‌های اتر، نهادهایی که توکن‌های اتریوم به ارزش تقریبی ۲۵.۶ میلیارد دلار را در قراردادهای هوشمند PoS اتریوم قفل می‌کنند، اجازه می‌دهد تا دارایی‌های خود را همراه با پاداش‌های درآمدی خارج کنند.

در نتیجه، بسیاری از تحلیلگران، از جمله مدیر سرمایه گذاری مدیریت دارایی Bitwise، مت هوگان، شانگهای را یک رویداد صعودی برای اتر می دانند.

هوگان گفت: «امروز، بسیاری از سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند برای بازدهی ETH شرط‌بندی کنند، در حاشیه هستند. به هر حال، بیشتر استراتژی‌های سرمایه‌گذاری نمی‌توانند قفل‌های نامحدود را تحمل کنند.» در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران در ژانویه، او گفت:

بنابراین بیشتر سرمایه‌گذاران از بازار خارج شده‌اند. اما زمانی که این قفل نامحدود برداشته شود، درصد سرمایه‌گذارانی که مایل به قمار ETH هستند منفجر خواهد شد.

با این حال، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase، نگران است که SEC سرمایه‌گذاران خرد را از سهام‌داری در آینده منع کند و دلیل آن نیز اشتراک ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است.

علاوه بر این، برخی از تحلیلگران ادعا می کنند که ممنوعیت سرویس های سهام اتر باعث می شود کاربران از اتریوم دور شوند.

به طور خاص، اتریوم از سهامداران می‌خواهد تا ۳۲ ETH (تقریباً ۵۰۰۰۰ دلار) را در یک قرارداد هوشمند PoS واریز کنند تا اعتبارسنجی شوند. در نتیجه، سرمایه‌گذاران خرد اغلب از خدمات سهام‌داری شخص ثالث استفاده می‌کنند که مقادیر کمی از ETH را برای فعال کردن وضعیت اعتبارسنجی ترکیب می‌کند.

«اگر SEC اشتراک عمومی رمزارز را ممنوع کند، اکثریت تایید کننده‌های اتریوم باید متوقف شوند.» مطالبه ریپل ون وینکل، تحلیلگر مستقل افزود:

“زیرا شما به ۳۲ ETH برای سهام نیاز دارید، به این معنی که با شبکه ETH مشکل خواهید داشت.”

قیمت ETH رد نزولی را مشاهده می کند

از نقطه نظر فنی، قیمت اتر برای اصلاح احتمالی ۲۰ درصدی قیمت در ماه فوریه قرار دارد.

مرتبط: قیمت بیت کوین در میان هشدارها به پایین ترین حد ۲ هفته ای رسیده است، ضرر ۲۲.۵ هزار دلاری به معنای سقوط جدید است

قابل ذکر است که در نمودار روزانه، قیمت ETH پس از آزمایش خط روند نزولی برای چندین ماه به عنوان مقاومت، در حال عقب نشینی است. میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (EMA 200 روزه، موج آبی) در حال حاضر نزدیک به ۱۵۲۵ دلار پشتیبانی می کند.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: Trading View

اتر به دلیل عوامل منفی بازار در خطر سقوط به زیر موج حمایت متحرک متحرک نمایی ۲۰۰ روزه قرار دارد. چنین سناریویی شامل هدف نزولی بعدی ۱۲۰۰ دلار است که با حمایت از خط روند صعودی برای چندین ماه سازگار است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا