اخبار ارز دیجیتال

افزایش بحث‌برانگیز قیمت اتریوم پس از رسیدن اتریوم به مقاومت 1.6 هزار دلاری

قیمت اتریوم همچنان در سطح 1600 دلار با مقاومت مواجه است، که می تواند نشان دهد که رالی فعلی فاقد شتاب پایدار است.

قیمت اتریوم (ETH) در تلاش برای غلبه بر مقاومت در برابر 1600 دلار است که سومین تلاش آلتکوین از سپتامبر 2022 است. برخی می گویند که افزایش 33 درصدی از سال تا به امروز می تواند به عنوان فرصتی از دست رفته برای عبور از سقف 200 میلیارد دلاری بازار تعبیر شود. .

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 2 روز.منبع: Trading View

با افزایش قیمت اتریوم به بالای 1600 دلار، اتر به 60 دارایی برتر جهان باز می گردد و شرکت های چندملیتی غول پیکری مانند نایک (NKE)، نوارتیس (NVS)، سیسکو (CSCO) و تویوتا (TM) پیشی خواهند گرفت.

متأسفانه، حداقل برای معامله گران صعودی، بازار مشتقات پیشنهاد نمی کند که اتر در نهایت مقاومت 1600 دلاری را بشکند.

ناامیدی گاوها را می توان تا حدی با زیان خالص 1 میلیارد دلاری سیلورگیت در سه ماهه اخیر توضیح داد. این بانک دوستدار رمزنگاری حدود 40 درصد از نیروی کار خود را در 5 ژانویه اخراج کرد و اکنون با یک دعوای دسته جمعی بر سر قرارداد FTX-Alameda Research مواجه است. در این دادخواست ادعا شده است که Silvergate به سوء رفتار FTX و نقض وظیفه امانتداری توسط صرافی کمک کرده و آن را تسهیل کرده است.

جریان اخبار منفی در 17 ژانویه ادامه یافت، زمانی که Mamoru Yanase، معاون اداره استراتژی و توسعه آژانس خدمات مالی ژاپن، استدلال کرد که بخش ارزهای دیجیتال باید با مقررات مشابه بانک‌ها و شرکت‌های اوراق بهادار سنتی مواجه شود.

این واقعیت که اتر به معاملات بالای 1500 دلار ادامه می دهد مثبت است، اما رالی اخیر به دنبال افزایش 8 درصدی شاخص راسل 2000 است. علاوه بر این، رکود بازار سهام می‌تواند موج دیگری از فروش را ایجاد کند، زیرا سرمایه‌گذاران نگران هستند که داده‌های نشان می‌دهد که تورم پایین‌تر عامل اصلی بهبود بازارهای ارزهای دیجیتال است.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران بر این باورند که اگر فدرال رزرو ایالات متحده به افزایش نرخ‌های بهره ادامه دهد، اتر می‌تواند رشد اخیر خود را دوباره به دست آورد. بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات اتر بیندازیم و بفهمیم که آیا افزایش غیرمنتظره تأثیر مثبتی بر احساسات سرمایه‌گذاران داشته است یا خیر.

افزایش 33 درصدی اتر برای القای اعتماد کافی نبود

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، حق بیمه سالانه آتی 2 ماهه باید بین 4% و 8+% در بازار سالم معامله شود. با این حال، زمانی که معاملات آتی با تخفیف نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران دارای اهرم است که یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر 2 ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات در حالت ترس باقی می مانند زیرا حق بیمه آتی اتر زیر آستانه 4٪ است. این داده ها هیچ تقاضایی را برای خریداران اهرمی نشان نمی دهد، اما نشان نمی دهد که معامله گران منتظر اقدامات قیمت نامطلوب بیشتری هستند.

به همین دلیل، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بدانند آیا سرمایه‌گذاران شانس بالایی برای تغییرات نامطلوب قیمت دارند یا خیر.

گزینه ها در بازار خنثی، افزودن قدرت به مقاومت 1.6 هزار دلاری

انحراف دلتا 25% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از 10% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر 10 درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا از 14 ژانویه به طور قابل توجهی بهبود یافته است و از خنثی به نزولی به علاوه 10٪ به قیمت های خنثی کاهش یافته است. این حرکت نشان می‌دهد که معامله‌گران گزینه‌ها به ریسک نزولی عادت کرده‌اند، زیرا شیب دلتای 60 روزه -2 درصد است.

مربوط: بیت کوین و اتریوم حق دارند

به گفته بازار Options، نهنگ‌ها و بازارسازان هنوز خوش‌بین نیستند، اما این که ترس‌ها پس از افزایش 33 درصدی کاهش یافته است، دلگرم‌کننده است. هم بازارهای اختیار معامله و هم بازارهای آتی نشان می دهند که معامله گران حرفه ای نگران هستند مقاومت 1600 دلاری همچنان بر قیمت ها تأثیر منفی بگذارد.

به طور خلاصه، اقدامات مؤثرتری از سوی فدرال رزرو (FED) احتمالاً قبل از اینکه سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال صعودی شوند مورد نیاز خواهد بود، که نشان دهنده این است که افزایش نرخ در حال پایان است یا تورم در حال تغییر است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا