اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت اتریوم به عنوان مؤسسات در حالت «انتظار و دیدن» با مقاومت حیاتی مواجه شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بر اساس داده‌های فنی و زنجیره‌ای، افزایش ETH در سطوح مقاومت کلیدی متوقف شده است، اما به نظر می‌رسد ریسک‌های نزولی بر اساس فعالیت شبکه محدود است.

اتر (ETH) بر اساس تجزیه و تحلیل فنی و زنجیره ای نتوانست به یک شکست صعودی دست یابد، که نشان می دهد تثبیت زیر سطح قیمت ۲۰۰۰ دلار ممکن است در میان مدت ادامه یابد. کمبودها و عوامل بنیادی قوی احتمالاً اتر را از کاهش شدید محافظت می کند.

اتریوم در نقطه بازگشت بلندمدت صعودی با مقاومت روبرو می شود

قیمت ETH/USD از اوایل سال ۲۰۲۳ به دلیل فشار کوتاه مدت بر بازار آلت کوین، احساسات منفی سرمایه گذاران و شرایط نقدینگی پایین، ۴۲.۸۰ درصد افزایش یافته است. بر اساس سطوح روی زنجیره و فنی، رالی روی محورهای اصلی صعودی و نزولی متوقف شده است.

متریک ضایعات نسبی غیر واقعی Glassnode اندازه از دست دادن کتاب-کتاب دارندگان اتر را اندازه گیری می کند. خط نارنجی نشان دهنده خطوط محوری گاو و خرس است و تثبیت بالای این سطح نشان دهنده روند نزولی و بالعکس است. بازارها معمولاً پس از خروج از بالاترین سطح قبلی یا یک دوره طولانی تثبیت روند صعودی را آغاز می کنند. این با افت شدید شاخص زیان تحقق نیافته نشان داده می شود.

نشانگر ضرر غیر واقعی اتریوممنبع: Glassnode

به طور مشابه، از نقطه نظر فنی، گاو اتر نتوانست بر مقاومت ۰.۰۸۲ BTC غلبه کند و قیمت را به محدوده معاملات موازی بین ۰.۰۵۳ BTC و ۰.۰۸۲ BTC برگرداند.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC.منبع: Trading View

آیا زمان متفاوت خواهد بود؟

بر اساس سطوح تاریخی، اتر بسیار پایین‌تر از فرورفتگی‌های قبلی خود است و حداقل سهم عرضه سود را به ۴۲.۱ درصد در مقایسه با ۲۰ تا ۳۰ درصد در بازارهای نزولی قبلی افزایش داده است. این نشان می‌دهد که درد بیشتری در آینده برای دارندگان ETH وجود دارد. من اینجا هستم.

سهم عرضه اتریوم در سودمنبع: Glassnode

تغییر در موقعیت خالص اتر در بورس، تفاوت قابل توجهی را بین بازار نزولی فعلی و قبلی نشان می دهد. بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، جریان ورودی اتر به صرافی‌ها به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از جریان‌های خروجی بود، که نشان می‌دهد بسیاری از دارندگان سکه‌های خود را برای فروش به صرافی‌ها منتقل کردند. با این حال، در حالی که قیمت ها در دوره منفی ۲۰۲۲ کاهش یافت، خروج ارز همچنان قوی است، که نشان می دهد فشار فروش در بازار نزولی فعلی کاهش یافته است.

تغییرات در موقعیت های تبادل خالص ETH.منبع: Glassnode

سهم عرضه اتر قفل شده در قراردادهای هوشمند نیز همین را نشان می دهد و اتر قفل شده در قراردادهای هوشمند کاهش قابل توجهی نداشته است. روند صعودی که در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز شد، به شدت در رکود در سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت، که نشان می دهد خروج فوری آن بعید است.

درصد عرضه ETH در قراردادهای هوشمند قفل شده است.منبع: Glassnode

اتریوم همچنان به تکامل خود ادامه می دهد زیرا شبکه از استفاده پایدار و بازدهی برای دارندگان اتر پشتیبانی می کند. انتقال اتریوم از Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) در سپتامبر ۲۰۲۲ یک رویداد مهم برای شبکه بود، زیرا این شبکه سبزتر شد و مهمتر از آن کاهش تورم بود.

علاوه بر این، پیشنهاد EIP-1559، که در اوایل سال ۲۰۲۲ اجرایی شد، باعث کاهش هزینه‌های اتریوم شد. این، همراه با کاهش انتشار پس از ادغام، به کاهش تورم دارایی کمک کرد. از زمان ادغام، کل عرضه اتر حدود ۰.۰۱۵٪ کاهش یافته است.

با این حال، داده‌های مربوط به سرمایه‌گذاران نهادی به محصولات سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال CoinShares نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران پیچیده‌تر هنوز با اتر ناآشنا هستند و عمدتاً به بیت کوین پایبند هستند. سرمایه گذاری سالانه در اتر در سال ۲۰۲۳ فقط ۸ میلیون دلار است در حالی که ۱۵۸ میلیون دلار برای بیت کوین و ۲۳ میلیون دلار برای شورت بیت کوین است.

هجوم سرمایه گذاران نهادی به محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال.منبع: سکه سهام

وضوح مقررات و چالش های مقیاس پذیری اتریوم ممکن است دلایل اصلی بی میلی سرمایه گذاران نهادی باشد. SEC ایالات متحده اخیراً کراکن را به دلیل ارائه سهام ETH 30 میلیون دلار جریمه کرد.

ارائه دهندگان خدمات متمرکز مانند Kraken و احتمالا Coinbase از ارائه این خدمات منع شده اند، بنابراین موسسات ممکن است تمایلی به امتحان پلتفرم های غیرمتمرکز استیکینگ مایع مانند Lido یا Rocket Pool نداشته باشند.

قیمت‌های دیوانه‌کننده گاز اتریوم همچنان یک چالش طولانی مدت است که پذیرش انبوه را محدود می‌کند. میانگین هزینه‌های انتقال برای دارایی‌های ERC-20 در اتریوم از ۲ تا ۵ دلار، با مبادلات ساده ۵ تا ۲۰ دلار متغیر است.

این کارمزدها در مقایسه با سایر زنجیره‌ها و کارمزدهای صرافی متمرکز بسیار بالا هستند. در حالی که پیشرفت‌ها در فضای لایه ۲ در حال انجام است، به نظر می‌رسد این آژانس در حالت «انتظار و دیدن» است و به تحلیل تحولات در فضای رمزنگاری می‌پردازد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا