🚨 اخبار ارز دیجیتال

موجودی تبادل ETH به پایین ترین حد خود می رسد، قیمت اتر روی ۳۰۰۰ دلار متمرکز می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

داده های زنجیره ای و نمودارهای قیمت ETH شروع به افزایش احتمالی تا ۳۰۰۰ دلار نشان می دهد.

فعالیت‌های زنجیره‌ای اتریوم نشان می‌دهد که فشار صعودی به‌ویژه روی اتر در حال افزایش است، زیرا موجودی مبادلات به پایین‌ترین حد خود رسیده و سپرده‌های سرمایه‌گذاری همچنان در حال افزایش است.

نمودارهای فنی اتر (ETH) نشان می دهد که اگر خریداران بتوانند مقاومت بین ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار را بشکنند، دارایی می تواند ۳۰۰۰ دلار را جبران کند.

ETH نگه‌داشته شده در صرافی به پایین‌ترین حد خود می‌رسد

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که تراز مبادله ETH به پایین‌ترین حد خود یعنی ۱۲.۶ درصد رسیده است که طی ۳۰ روز گذشته به شدت کاهش یافته است. کاهش عرضه در صرافی ها معمولا یک نشانه صعودی است زیرا به این معنی است که به زودی توکن های کمتری برای فروش در دسترس خواهند بود.

درصد عرضه ETH در صرافی های ارزهای دیجیتال.منبع: Glassnode

با نگاهی به حجم خالص جریان سپرده‌ها و برداشت‌ها از صرافی‌ها، می‌توانیم ببینیم که برداشت‌ها در اوایل ژوئن در بحبوحه سرکوب نظارتی بایننس و کوین‌بیس افزایش یافت.

این داده‌ها را باید با ذره‌ای از نمک در نظر گرفت، زیرا برداشت‌ها توسط سرمایه‌گذارانی انجام شد که از صرافی‌های متمرکز ترسیده بودند.

با این حال، اندازه برداشت‌ها و اقدام صعودی قیمت شباهت‌هایی را با سطوح مشاهده شده در نوامبر ۲۰۲۲ نشان می‌دهد، زمانی که اتریوم به دنبال کاهش قابل مقایسه در موجودی FX به سرعت بیش از ۳۳ درصد افزایش یافت.

جریان خالص سپرده های ETH و برداشت از صرافی ها.منبع: Glassnode

در همان زمان، عرضه ETH متصل به قراردادهای سهامداری از زمان ارتقاء Chapela در آوریل به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بیش از ۲۳ میلیون ETH در حال حاضر در قراردادهای سهام سپرده شده است که ۱۹.۱٪ از کل عرضه را نشان می دهد.

طبق داده‌های گلس‌نود، نزدیک به ۳۰ درصد از عرضه ETH به قراردادهای هوشمند، از جمله قراردادهای مالی غیرمتمرکز و قراردادهای سهام متصل می‌شود، از ۲۵.۵ درصد در اوایل سال ۲۰۲۳.

افزایش برداشت از مبادلات و سپرده گذاری در قراردادهای هوشمند تأثیر مثبتی بر قیمت ETH خواهد داشت زیرا عرضه مایع ETH را کاهش می دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت ETH/USD

قیمت اترها بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه ۱۸۲۳.۰۹ دلار افزایش یافته است که باعث ایجاد یک شکست صعودی شده است.

جفت ETH/USD در حال حاضر با مقاومت نزدیک به سطح ۱۹۰۶ دلار مواجه است. طبق الگوی مثلث صعودی، این جفت از نوامبر ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطح خود رسیده است و سطوح ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلاری به عنوان سطوح مقاومت فنی و روانی عمل می‌کنند.

شکست بالای ۲۰۰۰ دلار می تواند به سرعت ETH را به سمت سطوح شکست در حدود ۳۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۲ سوق دهد. هدف الگوی کانال صعودی صعودی نیز در اطراف این سطوح منطبق است.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

جفت ETH/BTC در تلاش است تا در شرایط بیت کوین (BTC) در نزدیکی پایین ترین سطح سال ۲۰۲۳ یعنی ۰.۰۶۲۵۵ پشتیبانی ایجاد کند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر این سطح برسانند، هدف نزولی ۰.۰۵۶۸۹ BTC در معرض دید قرار خواهد گرفت.

با این وجود، شاخص قدرت نسبی یک معیار فروش بیش از حد برای جفت ETH/BTC را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده بازگشت احتمالی است.

نمودار قیمت روزانه ETH/BTC. منبع: TradingView

نرخ های تامین مالی برای قراردادهای سوآپ دائمی ETH به سمت بالاترین سطح ماهانه افزایش یافت، که یک سیگنال هشدار برای خریداران دیرهنگام بود.

مربوط: بیت‌کوین ETF Impulse قیمت «فانتاسیک» BTC را به ۲۹۰۰۰ دلار افزایش می‌دهد

معامله گران سوآپ دائمی بسته به تقاضای دارایی، نرخ تامین مالی برای پوزیشن های کوتاه یا خرید باز پرداخت می کنند. زمانی که تقاضا برای فروش کوتاه از تقاضا برای سفارش‌های خرید بیشتر شود، هزینه فروش کوتاه مدت نسبتاً زیاد می‌شود و معامله‌گران طرف فروش برای خرید هزینه می‌کنند.

قیمت می تواند به سمت پایین الگوی مثلث صعودی برای جفت ETH/USD در حدود ۱۶۸۰ دلار عقب نشینی کند.

نرخ سرمایه برای قراردادهای سوآپ دائمی ETH.منبع: شیشه سکه

با این وجود، حرکت‌های زنجیره‌ای و شاخص‌های بازار، پتانسیل صعودی را بیشتر از روندهای نزولی کوتاه‌مدت تا میان‌مدت ایجاد می‌کنند.

تغییرات قیمت بیت کوین و توانایی خریداران بیت کوین برای حفظ سطح ۳۰۰۰۰ دلار نیز نقش کلیدی در حفظ حرکت صعودی اتر ایفا می کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا