اخبار ارز دیجیتال

نمودار قیمت اتریوم نشان دهنده ضعف است، اما جریان LSDFi ممکن است از سقوط اتریوم جلوگیری کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت ETH هنوز در تلاش است تا از سطح ۲۰۰۰ دلار خارج شود، اما رشد LSDFi می تواند از سقوط بیشتر جلوگیری کند.

اتریوم (ETH) در ماه‌های اخیر روندی نزولی داشته است و مقاومت کلیدی آن در سطح ۲۰۰۰ دلار بوده است.

بیت کوین (BTC) در ژوئن ۱۱.۹۴ درصد به بالای ۳۰۰۰۰ دلار صعود کرد، پس از اینکه بلک راک درخواست ETF را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه کرد، در حالی که ETH تنها حدود ۳.۱۶ درصد افزایش داشت.

در هفته اول جولای، خریداران تلاش کردند تا قیمت را به بالای مقاومت بحرانی نزدیک به ۱۹۰۰ دلار برسانند، اما شکست خوردند و قیمت را در معرض اصلاحات بیشتری قرار داد.

شبکه اتریوم نیز کاهشی در فعالیت داشته است که به وضوح نشان می‌دهد که کل کارمزد تراکنش‌ها در پایین‌ترین سطح خود در سال گذشته است. فعالیت DeFi به دلیل بازدهی پایین راکد شد، در حالی که قیمت مجموعه‌های اصلی NFT در اتریوم به شدت کاهش یافت.

میانگین متحرک ۷ روزه کل کارمزد تراکنش های پرداخت شده در اتریوم.منبع: Glassnode

با این حال، تقاضا برای مشتقات سرمایه‌گذاری نقدینگی (LSD) مانند stETH لیدو به رشد خود ادامه می‌دهد و سریع‌تر از فروش سرمایه‌گذاران افزایش می‌یابد که می‌تواند روند نزولی را محدود کند.

فعالیت LSD در حال افزایش است

مورد استفاده اولیه اتریوم برای معاملات NFT و فعالیت DeFi در ماه ژوئن کاهش یافت، اما روایت LSD به رشد خود ادامه داد.

در آخرین گزارش خود، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode گفت که سپرده‌ها در قراردادهای سهام «از زمانی که شانگهای شروع به کار کرد به همان اندازه یا حتی بیشتر از جریان ورودی به صرافی‌ها بوده است.» این نشان می‌دهد که ETH بیشتر از فروش به سهام‌داری منتقل می‌شود.

جریان های ورودی تبادل اتریوم (صورتی) و سپرده های سهام (آبی).منبع: Glassnode

کل ETH سپرده شده در قراردادهای سهام ۱۹.۷ درصد است در مقایسه با ۱۲.۸ درصد در مبادلات متمرکز. پلتفرم‌های ال‌اس‌دی بخش عمده‌ای از جریان ورودی را تشکیل می‌دهند و به دنبال آن اعتبارسنجی‌های مستقل و مشتریانی که به عنوان سرویس‌دهی هستند قرار دارند.

پس از ارتقاء شانگهای در آوریل، سپرده های Etherstake به طور قابل توجهی افزایش یافت زیرا بازخریدهای مثبت باعث افزایش اعتماد شد. در میان پلتفرم های LSD، Lido پیشتاز میدان است و پس از آن Rocket Pool و Frax قرار دارند.

جریان هفتگی سپرده های سهامداری ETH را بر اساس دسته نشان می دهد. سس: تپه های شن و ماسه

گزارش گلس‌نود همچنین نشان می‌دهد که شبکه «هنوز شاهد هجوم قابل توجهی از دارندگان جدید» نیست، زیرا آدرس‌های جدید دارای stETH Lido «از ابتدای سال تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده‌اند».

در حال حاضر، ۲۰٪ از کل عرضه اتر توسط اعتبار سنجی ها در نظر گرفته می شود، در مقایسه با سایر بلوک های مبتنی بر اجماع اثبات سهام مانند Solana (SOL)، Cosmos (ATOM) و Avalanche (AVAX) بیش از ۴۰٪ در سهام شرکت می شود. زنجیره، نشان می دهد که فضایی برای رشد وجود دارد.

بازده سالانه DeFi در Aave و Yearn Finance ETH حدود ۱-۳٪ و در استیبل کوین ها ۳-۵٪ است، با مشتقات LSD که نرخ پایه ۴٪ را ارائه می دهند و نقدینگی را برای برنامه های DeFi افزایش می دهند. ما به شما فرصتی برای استفاده و کسب درآمد ارائه می دهیم. بازده اضافی

گزارش Glassnode بیان می‌کند که مشتقات LSD “فعالیت بیشتری را در پروتکل‌های مختلف DeFi، به ویژه stETH Lido مشاهده کرده‌اند.”

علاوه بر این، دارندگان توکن LSD از عرضه نقدینگی در DEXهایی مانند Curve و Balancer به دنبال بازدهی بالاتر در پروتکل‌های وام مانند Compound و Aave هستند. تحلیلگران Glassnode نوشتند: “این موقعیت اهرمی تخمین زده می شود که بازدهی را تا ضریب ۳ افزایش دهد.”

اکنون به نظر می رسد که بخش LSD برای بازیکنان DeFi که به دنبال به حداکثر رساندن درآمد هستند، کانونی است.

مربوط: رشد سریع پلتفرم مشتقات استیکینگ مایع اتریوم متمرکز بر DeFi باعث افزایش ابروها می شود

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتریوم در اوایل این هفته یک شکست مثبت از الگوی کانال صعودی صعودی با هدف ۳۰۰۰ دلار ثبت کرد. با این حال، با افزایش امید به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده، این روند به سرعت معکوس شد زیرا بیت کوین (BTC) به ۳۰۰۰۰ دلار سقوط کرد زیرا فروشندگان دست برتر را به دست آوردند.

از نظر فنی، قیمت می تواند در اینجا دو مسیر را طی کند و قبل از شکستن مجدد سطح مقاومت ۱۹۰۰ دلاری، حمایت را در پایین مثلث رو به رشد نزدیک به ۱۷۹۰ دلار پیدا کند. مسیر احتمالی دیگر، افت مداوم به سمت مقاومت بلندمدت و سطوح حمایت در ۱۷۰۰ دلار است.

وقفه به زیر ۱۷۰۰ دلار فروشندگان را وادار می کند تا میانگین متحرک هفتگی ۲۰۰ روزه را نزدیک به ۱۵۷۵ دلار هدف گذاری کنند.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

جفت ETH/BTC همچنین نشان می‌دهد که اتر پتانسیل نزولی بیشتری نسبت به MA 200 روزه در ۰.۰۵۷۴ BTC و سطوح مقاومت و حمایت بلندمدت در ۰.۰۵۳۸ BTC دارد.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

اتر در اوایل ژوئیه موفق به ایجاد یک شکست مثبت نشد و قیمت می توانست تا حدود ۱۷۰۰ دلار کاهش یابد. با این حال، افزایش روایت LSD، که بازدهی بالاتری نسبت به بخش DeFi دارد، مانعی در برابر نزولی‌های آینده ایجاد کرده است، که نشان می‌دهد احتمالاً قیمت حمایت صعودی را ایجاد می‌کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا