🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت ۱.۴ هزار دلار اتریوم یک معامله است، افزایش به ۲ هزار دلار مانند مرحله بعدی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

همبستگی بین ETH و سهام فناوری، افزایش ارزش کل قفل شده، و اقتصاد توکن کاهش‌دهنده همگی نشان می‌دهند که مسیری به سمت ۲۰۰۰ دلار در حال برنامه‌ریزی است.

قیمت اتر (ETH) در ۱۰ مارس به ۱۴۰۰ دلار رسید و ثابت کرد که این ارز دیجیتال تا ۲۱ مارس ۲۷.۱ درصد در زمان نگارش مقاله افزایش یافت. اما هر سه دلیلی که از افزایش قیمت حمایت کردند – همبستگی با سهام فناوری، افزایش قفل ارزش کل، و اقتصاد رمزی کاهش‌دهنده – نشان می‌دهند که مسیر رسیدن به ۲۰۰۰ دلار ثابت است.

توضیحات زیادی برای کاهش ۱۹.۴ درصدی اتر در شش ماه گذشته وجود دارد. ارتقای هارد فورک شانگهای از ماه مارس به اوایل آوریل به تعویق افتاده است و پس از شانگهای، نقشه راه اتریوم شامل به‌روزرسانی‌هایی به «Surge»، «Verge»، «Purge» و «Splurge» است. در واقع، هرچه این مراحل میانی برای دستیابی به مقیاس‌پذیری طولانی‌تر طول بکشد، شبکه‌های رقیب بیشتر مؤثر خواهند بود و مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند.

سوال دیگری که باعث نگرانی بالقوه در ذهن سرمایه‌گذاران می‌شود، تاثیر روی قیمت‌ها است، زمانی که اعتبارسنجی‌ها در نهایت می‌توانند پس از اتمام هارد فورک Chapela، ۳۲ سپرده ETH را باز کنند. این امکان وجود دارد. اگرچه نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه مقدار از ۱۶ میلیون اتریوم که در حال حاضر در زنجیره بیکن سهام دارد در بازار فروخته می‌شود. استدلال‌های قانع‌کننده‌ای به نفع حرکت به سمت پلتفرم‌های سهام‌داری مایع وجود دارد، زیرا مشتقات سهام‌داری مایع را می‌توان در سایر شبکه‌های مالی غیرمتمرکز بدون قربانی کردن بازده سهام استفاده کرد.

معامله گران ممکن است روایتی را بر اساس عدم قطعیت نظارتی بسازند. به خصوص پس از اینکه گری جنسلر، رئیس SEC در سپتامبر ۲۰۲۲ گفت که رمزارزهای اثبات سهام ممکن است مشمول قوانین اوراق بهادار باشند. در فوریه ۲۰۲۳، SEC به توافقی رسید تا صرافی کریکن کریپتو را مجبور به توقف ارائه خدمات اشتراک ارز دیجیتال به مشتریان مستقر در ایالات متحده کند و صرافی نیز ۳۰ میلیون دلار پرداخت کرد.

شرکت فناوری مبتنی بر همبستگی و کاربرد

برای درک اینکه چرا اتر در عرض سه روز پس از کاهش کوتاه مدت به زیر ۱۴۰۰ دلار در ۱۰ مارس، ۱۵ درصد افزایش یافت، معامله گران باید از تجزیه و تحلیل مبتنی بر قیمت به مقایسه ارزش بازار روی آورند. اتریوم در ۱۰ مارس با قیمت ۱۷۵ میلیارد دلار بسته شد.

Oracle، SAP و Salesforce مشابه اتریوم هستند زیرا به کاربران امکان دسترسی به منابع و منابع محاسباتی مشترک را می دهند. این در تضاد با سازندگان تراشه NVidia و TSM، ارائه دهندگان زیرساخت مایکروسافت و اوراکل، و شرکت های فناوری اپل و سیسکو است که به شدت به تجهیزات وابسته هستند.

ETH در مقابل اوراکل (ORCL)، SAP (SAP)، Salesforce (CRM).منبع: Trading View

ارزش بازار Oracle، Salesforce و SAP به ترتیب با ۲۳۳ میلیارد دلار، ۱۸۸ میلیارد دلار و ۱۴۹ میلیارد دلار با اتر مطابقت دارد. در نهایت، راه‌حل‌های متمرکز و غیرمتمرکز به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا نرم‌افزار خود را یکپارچه کنند تا داده‌ها توسط تمام اشخاص ثالث و بخش‌های مرتبط قابل مشاهده، پردازش، اشتراک‌گذاری و ذخیره شوند.

با توجه به داده های ۶ ماه گذشته، قیمت اتر عملکرد مشابهی با این شرکت ها نشان می دهد. سقوط به زیر ۱۴۰۰ دلار در ۱۰ مارس غیرمنطقی بود اگر همبستگی بین سهام فناوری متمرکز بر برنامه و قیمت اتر معتبر باقی می ماند.

ارزش کل ETH قفل شده در ۳۰ میلیارد دلار باقی می ماند

مجموع ارزش قفل شده شبکه اتریوم (TVL) که در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲ به ۲۴ میلیارد دلار رسید، تا ۲۱ مارس ۲۰۲۳ با ۳۰ درصد افزایش به ۳۰ میلیارد دلار رسید. افزایش قیمت نیم ساله با این حال، زمانی که اتر در ۱۰ مارس با قیمت ۱۴۰۰ دلار معامله شد، اینطور نبود. افزایش ناچیز ۸ درصدی نسبت به ۶ ماه قبل، نشان دهنده واگرایی بین ارزش واریز شده در قراردادهای هوشمند شبکه و قیمت اتریوم است.

این اختلاف ۲۲ درصدی بین افزایش ۳۰ درصدی TVL و افزایش ۸ درصدی قیمت ETH، سطحی است که ۳ روز بعد در ۱۳ مارس ۲۰۲۳ به آن رسیده است و ارزش واقعی اتر را به ۱۷۰۰ دلار نزدیک می کند. تعدادی از متغیرها بر عرضه و تقاضا و سطوح قیمتی تأثیر می‌گذارند، اما شاخص‌های مبتنی بر داده‌های تاریخی را ارائه می‌دهند.

مربوط: Coinbase دادخواستی را به SEC ارسال می کند و توضیح می دهد که شرط بندی یک امنیت نیست

مکانیسم کاهش تورم اتر کاملاً عملیاتی است

از ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱، قیمت اتر ۴۸۶۹ دلار است که یک رکورد برای یک ارز دیجیتال است. با این حال، از آن زمان تغییرات زیادی رخ داده است، از جمله سوزاندن ۳,۰۱۶,۶۰۷ ETH از پیشنهاد بهبود EIP-1559. به سمت عرضه می افزاید و افزایش قیمت را مهار می کند.

در حال حاضر، بیت کوین (BTC) رهبر بازار نسبت به بالاترین قیمت خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار، ۵۹ درصد کاهش یافته است. این لزوماً به این معنی نیست که اتر باید شکاف خود را با بیت کوین ببندد، اما نشان می دهد که اتریوم در حال حاضر چقدر با قیمت ۱۷۸۰ دلار تخفیف داده شده است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا