اخبار ارز دیجیتال

اقدام قیمت اتریوم و داده های مشتقات تأیید می کند که خرس ها در حال حاضر تحت کنترل هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سرمایه گذاران تمایلی به اضافه کردن موقعیت های خرید طولانی ندارند زیرا انتظار می رود شانگهای فورک مقدار زیادی ETH را در مدت زمان کوتاهی باز کند.

قیمت اتر (ETH) در 2 تا 3 مارس قبل از معامله در محدوده نزدیک به 1560 دلار، 6 درصد کاهش یافت. با این حال، تجزیه و تحلیل یک بازه زمانی گسترده‌تر روند واضحی را نشان نمی‌دهد، زیرا نمودار می‌تواند یک کانال نزولی یا یک الگوی صعودی ۷ هفته‌ای کمی طولانی‌تر را نشان دهد.

شاخص قیمت اتر (ETH) به دلار آمریکا، 1 روز.منبع: Trading View

فقدان نوسان اخیر اتر را می توان تا حدی با هارد فورک شانگهای توضیح داد، پیاده سازی با هدف فعال کردن برداشت های سهام ETH. این شرکت‌کنندگان مجبور بودند 32 ETH موجود در زنجیره فانوس را برای پشتیبانی از پروتکل اجماع شبکه قفل کنند.

به گفته تیم بیکو، توسعه‌دهنده هسته اتریوم و هماهنگ‌کننده پروژه، ارتقای Capella در شانگهای (همچنین با نام Shapella شناخته می‌شود) پس از یک سری تاخیرهای معمول در تغییرات در محیط تولید، برای اوایل آوریل برنامه‌ریزی شده است. ارتقاء شبکه آزمایشی Goerli در 14 مارس آخرین تمرین قبل از اینکه هارد فورک شانگهای به شبکه اصلی برسد خواهد بود.

افزایش خطرات رکود، به نفع خرس های ETH

در زمینه اقتصاد کلان، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در برابر کمیته بانکی سنا در 7 مارس شهادت داد که نرخ بهره بالاتر از حد انتظار است، زیرا “آخرین داده های اقتصادی قوی تر از حد انتظار بودند.” گفت که احتمال افزایش آن وجود دارد.

شواهد نشان می دهد که فدرال رزرو از منحنی تورم عقب مانده است و احتمال افزایش شدیدتر از حد انتظار نرخ بهره و فروش دارایی توسط فدرال رزرو را افزایش می دهد. به عنوان مثال، شاخص تورم “غافلگیرانه” سیتی گروپ در ماه فوریه برای اولین بار در بیش از 12 ماه افزایش یافت.

برای دارایی‌های پرخطر، از جمله ارزهای دیجیتال، حرکت بزرگ‌تر فدرال رزرو معمولاً به معنای یک سناریوی نزولی است زیرا سرمایه‌گذاران به اوراق قرضه و دلار آمریکا پناه می‌برند. این تغییر در یک محیط رکودی بارزتر خواهد بود. بسیاری بر این باورند که یک رکود در راه است یا در حال حاضر فرا رسیده است.

محیط نظارتی برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال در حال افزایش فشار است، به‌ویژه پس از اینکه سخنگوی ایالات متحده، کرین ژان پیر گفت که کاخ سفید گفت بانک دوستدار رمزنگاری Silvergate در ماه‌های اخیر «مشکلات مهمی را تجربه کرده است».

برای درک اینکه سطح 1560 دلار می تواند حمایت یا مقاومت باشد، اجازه دهید نگاهی به داده های مشتقات اتر بیندازیم.

مشتقات ETH کاهش تقاضای طولانی را نشان می دهند

در یک بازار سالم، حق بیمه سالانه آتی 3 ماهه باید بین 5 تا 10 درصد معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. با این حال، هنگامی که یک قرارداد با تخفیف (عقب‌افتاده) در برابر بازار سنتی سنتی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان معامله‌گران است و یک شاخص نزولی در نظر گرفته می‌شود.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر 3 ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات کمی ناآرام شدند زیرا حق بیمه آتی اتر (متوسط) به 3.1% در 7 مارس رسید که از 4.9% یک هفته قبل کاهش یافت. مهمتر از آن، این اندیکاتور از مرز 5 درصد خنثی به صعودی فاصله گرفته است.

با این حال، کاهش تقاضا برای بلندمدت اهرمی ( صعودی ) لزوماً منجر به انتظارات عملکرد نامطلوب قیمت نمی شود. بنابراین، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند چگونه نهنگ‌ها و سازندگان بازار شانس را برای تغییرات قیمت در آینده تعیین می‌کنند.

انحراف دلتا 25% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از 10% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، شاخص انحراف کمتر از -10 درصد است که به معنای تقاضای کمتر برای گزینه های فروش نزولی است.

اتر 30 روز Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا در 4 مارس از آستانه نزولی 10 درصدی عبور کرد که نشان دهنده استرس معامله گران حرفه ای است. علیرغم بهبود موقت در 7 مارس، معیار نزولی باقی می ماند زیرا معامله گران آپشن هزینه های بالاتری را برای گزینه های فروش محافظ دریافت می کنند.

سرمایه‌گذارانی که بر اساس فاندامنتال تصمیم می‌گیرند انتظار دارند تاثیر بالقوه باز کردن ETH را در چند هفته اول پس از ارتقاء شانگهای بسنجند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا