اخبار ارز دیجیتال

طبق داده های بازار، قیمت اتریوم به زودی به 2000 دلار نخواهد رسید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با خوانش مشتقات ضعیف‌تر و کاهش استفاده از TVL و Dapps، خرس‌های اتریوم موقعیت خوبی برای حفظ قیمت ETH زیر 2000 دلار دارند.

قیمت اتر (ETH) پس از افزایش 17.5 درصدی از 15 ژوئن تا 22 ژوئن با مقاومت قوی در 1920 دلار مواجه شد. تعدادی از عوامل، از جمله بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان، محیط نظارتی ارزهای دیجیتال و تقاضای ضعیف برای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) روند صعودی را محدود کرده‌اند. ) در شبکه اتریوم.

قیمت ETH با مشکلات اقتصادی کلان مواجه است

در 26 ژوئن، یک قاضی فدرال، درخواست بایننس را رد کرد که می‌توانست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را از صدور بیانیه عمومی مرتبط با این پرونده بازدارد.

علاوه بر این، گزارش HSBC Asset Management در چشم انداز نیمه سال خود نسبت به ضعیف شدن اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه چهارم و به دنبال آن “رکود اقتصادی و رکود اقتصادی اروپا در سال 2024” هشدار داد. در این گزارش آمده است: «قطعات پیش‌فرض شرکت‌ها در حال افزایش است.

در نهایت، گیتا گوپینات، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول، در 27 ژوئن به CNBC گفت که بانک‌های مرکزی باید با نگه داشتن نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تر بالاتر از حد انتظار، «به سخت‌گیری ادامه دهند».

تقاضای شبکه اتریوم، کاهش قیمت گاز

استفاده از DApps در شبکه اتریوم با کاهش 60 درصدی قیمت بنزین شتاب چندانی پیدا نکرد. قابل ذکر است که میانگین هزینه تراکنش 7 روزه در 26 ژوئن از 9 دلار در چهار هفته قبل به 3.7 دلار کاهش یافت.

آدرس‌های فعال برای Dapps نیز در مدت مشابه 27 درصد کاهش یافته است.

3فعالیت روز صفر اتریوم DApp. منبع: DappRadar

توجه داشته باشید که در حالی که کیف پول‌های Unique Active (UAW) در بیشتر بازارهای Non-Fungible Token (NFT) افزایش یافته است، کاهش در Uniswap و MetaMask Swap متمرکز است.

علیرغم عملکرد ضعیف UNIswap NFT Aggregator، این بخش با هجوم قابل توجهی از کاربران به OpenSea، Blur، Manifold، LooksRare و Unick مواجه شد.

اما نگران‌کننده‌تر این است که کل مبلغ قفل‌شده (TVL) که سپرده‌های قفل‌شده در قراردادهای هوشمند اتریوم را اندازه‌گیری می‌کند، به پایین‌ترین سطح خود از آگوست 2020 رسیده است. بر اساس گزارش ها، این متریک بین 28 آوریل تا 28 ژوئن 6.9 درصد کاهش یافت و به 13.9 میلیون ETH رسید. به دفیلاما.

افزایش قیمت ETH توسط بازار مشتقات پشتیبانی نمی شود

بنابراین، معامله‌گران حرفه‌ای در حرکت بعدی قیمت ETH کجا ایستاده‌اند؟

معاملات آتی سه ماهه ETH وسیله نقلیه ترجیحی برای نهنگ ها و میزهای آربیتراژ است. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، زیرا برای به تعویق انداختن تسویه هزینه اضافی می‌خواهند.

در نتیجه، در یک بازار سالم، قراردادهای آتی ETH باید با حق بیمه سالانه 5 تا 10 درصد معامله شوند، وضعیتی که به عنوان contango شناخته می شود.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر 2 ماهه.منبع: Laevitas

با توجه به حق بیمه آتی که به عنوان اندیکاتور پایه شناخته می شود، معامله گران حرفه ای از ادامه طولانی مدت با اهرم اجتناب کرده اند. علیرغم بهبود جزئی به 3٪، این متریک از آستانه 5٪ خنثی فاصله دارد.

برای رد اثرات خارجی که ممکن است فقط بر معاملات آتی اتر تأثیر بگذارد، لازم است که بازار گزینه های ETH را تجزیه و تحلیل کنیم. نشانگر انحراف دلتا 25 درصد گزینه‌های تماس (خرید) و فروش (فروش) مشابه را مقایسه می‌کند و وقتی ترس غالب می‌شود، مثبت می‌شود، زیرا گزینه‌های فروش محافظ حق بیمه بالاتری نسبت به گزینه‌های تماس دارند.

اتر دارای انحراف 30 روزه 25 درصدی است.منبع: Laevitas

با ترس معامله گران از سقوط قیمت اتر، اندیکاتور انحراف به بالای 8 درصد خواهد رسید. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی 8 درصدی است.

همانطور که در بالا می بینید، دلتا اسکیو از 22 ژوئن میزان کمی از خوش بینی را نشان داده است، اما نمی تواند آن را برای مدت طولانی حفظ کند. در حال حاضر، شاخص منفی 2 درصد، تعادل تقاضا برای گزینه ها را نشان می دهد.

مقاومت زیر 2000 دلار هنوز هم قابل قبول است

با قضاوت بر اساس شاخص‌های مشتقات ETH و کاهش استفاده از TVL و Dapps، خرس‌ها برای دفاع از مقاومت در 1920 دلار موقعیت خوبی دارند. علاوه بر این، بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان و جریانی از اخبار در مورد مقررات ارزهای دیجیتال بر بدبینی متوسط ​​نسبت به دارایی‌های ریسک‌پذیر، از جمله اتر، تأکید می‌کند.

مطالب مرتبط: 3 دلیل برای اینکه تسلط اتریوم در بازار در حال رشد است

این لزوماً به این معنی نیست که اتر موظف است 1750 دلار را مجدداً آزمایش کند، اما پس از سه بار شکست در سطح 1920 دلار بین 21 ژوئن و 25 ژوئن. بنابراین، مطمئناً یک مانع بزرگ برای گاوهای اتر است.

در نتیجه، خرس‌های اتریوم احتمالاً در دفاع از این سطح بحرانی قیمت، حداقل در کوتاه‌مدت، موفق خواهند شد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا