🚨 اخبار ارز دیجیتال

انطباق اتریوم OFAC پس از ادغام به ۴۵ درصد کاهش می یابد

فهرست بالای ناقضان سانسور شامل پلتفرم‌های محبوبی مانند بایننس، شبکه سلیوس، بیتفینکس، لجر لایو، هوبی (HTX) و کوین‌بیس است.

ارتقای تاریخی Merge از سپتامبر ۲۰۲۲ که نشان دهنده گذار اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است، اتریوم را به استانداردهای تعیین شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی ارتقا می دهد. انطباق در کل کاهش یافته است. . (OFAC).

یک بلوک اتریوم سازگار با OFAC برخی از تراکنش ها را سانسور می کند و بر بی طرفی اکوسیستم اتریوم تأثیر منفی می گذارد. در اوایل آگوست ۲۰۲۲، OFAC تورنادو کش و چندین آدرس اتریوم (ETH) مرتبط را به دلیل توانایی آنها در پنهان کردن و ناشناس کردن تراکنش ها تحریم کرد.

قبل از ارتقای Merge، انطباق اتریوم با OFAC به طور چشمگیری افزایش یافت زیرا نهادهایی مانند صرافی‌های رمزنگاری تصمیم گرفتند رله‌های MEV-Boost را برای سانسور روی اعتبار‌دهنده‌های خود اجرا کنند. فهرست بالای ناقضان سانسور شامل پلتفرم های محبوبی مانند Binance، Celius Network، Bitfinex، Ledger Live، Huobi (HTX) و Coinbase است که توسط داده های MEV Watch گواه است.

فهرستی از نهادهایی که رله‌های سانسور mev را روی اعتبار سنجی‌ها اجرا می‌کنند و به طور فعال بی‌طرفی مورد اعتماد اتریوم را تضعیف می‌کنند.منبع: MEV Watch

با این حال، انطباق کلی OFAC بلوک اتریوم به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در نوامبر ۲۰۲۲، ۷۸ درصد از کل بلوک اتریوم با مقررات OFAC مطابقت داشت. از امروز، ۲۷ سپتامبر، انطباق اتریوم با OFAC به ۳۰ درصد کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش کلی ۵۷ درصدی است.

بلوک های روزانه اتریوم مطابق با OFAC پس از ادغام.منبع: MEV Watch

برای مبارزه با انطباق با OFAC، اپراتورها باید از رله های بدون سانسور مطابق با الزامات انطباق OFAC استفاده کنند. هفت رله اصلی تقویت MEV وجود دارد که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند: Flashbot، BloXroute Max Profit، BloXroute Ethical، BloXroute Regulated، BlockNative، Manifold و Eden. با این حال، طبق گفته MEV Watch، همه سیستم ها با انطباق OFAC مطابقت ندارند.

از هفت رله اصلی موجود، تنها سه رله مطابق با الزامات انطباق OFAC سانسور نشده اند.

توجه داشته باشید که همه بلوک‌های ساخته شده توسط رله‌های منطبق با OFAC سانسور نمی‌شوند، اما زمانی که یک تراکنش ناسازگار در شبکه پخش می‌شود، تمام بلوک‌های ساخته شده توسط رله‌های سازگار با OFAC سانسور می‌شوند. همچنین مهم است که

اگرچه مقررات OFAC اساساً سازمان‌های مستقر در ایالات متحده را هدف قرار می‌دهند، اعتبارسنجی‌های خارج از ایالات متحده باید به منظور استفاده از شبکه‌های خود رله‌های غیر سانسوری را اجرا کنند.

مربوط: خزانه داری ایالات متحده کیف پول های اتریوم مرتبط با کارتل های مرتبط با «قاچاق غیرقانونی فنتانیل» را تحریم کرد.

با کاهش انطباق با OFAC اتریوم، Grayscale تصمیم گرفته است که تمام حقوق مربوط به توکن های PoW Ethereum (ETHPoW) را واگذار کند. اما این تصمیم به دلیل کمبود نقدینگی بازار بوده است. طبق اعلام رسمی:

به این ترتیب، امکان اعمال حق خرید و فروش توکن‌های ETHPoW وجود ندارد و به نمایندگی از سهامداران تاریخ ثبت، Grayscale از حقوق خود در مورد این دارایی‌ها چشم پوشی می‌کند.

در همین حال، برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال مانند گروه ETC در حال تلاش برای راه‌اندازی یک محصول اختصاصی قابل معامله در بورس EthereumPoW (ETP) هستند.

مجله:’“هوش مصنوعی صنعت را کشت” رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا