اخبار ارز دیجیتال

گزارش: مجموعه Ethereum NFT نزدیک به ۶۰ درصد از ارزش بازار را در سال ۲۰۲۲ از دست می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

NFTها، مانند سایر ارزهای دیجیتال، در سال ۲۰۲۲ تأثیر بازیگران بد و دستکاری‌کنندگان بازار را احساس کرده‌اند. NFT ها که پس از شروع زمستان ارزهای دیجیتال راه اندازی شدند، عملکرد بهتری داشتند.

بر اساس گزارش DappRadar که در ۹ فوریه منتشر شد، بررسی ۸۱ مجموعه توکن غیرقابل تعویض (NFT) در بلاک چین اتریوم، کاهش شدید ارزش کل بازار در سال ۲۰۲۲ را نشان داد.

بر اساس ارزیابی DappRadar، ارزش بازار NFT اتریوم در ابتدای سال ۲۰۲۲ به ۹.۳ میلیارد دلار رسیده بود و این رقم در پایان سال به ۳.۷ میلیارد دلار کاهش یافته بود که ۵۹.۶ درصد زیان داشت. ارزش اتر (ETH) بر همه مقادیر تأثیر داشت.

همچنین مهم است که در نظر بگیریم که ETH 60 درصد از ارزش خود را در سال گذشته از دست داده است که تأثیر زیادی بر ارزش NFT داشته است.

بازار NFT در فوریه ۲۰۲۲ به ۱۹.۱ میلیارد دلار رسید و عملکرد بهتری از بیت کوین (BTC) و اتر داشت تا اینکه Terra/Luna در ماه مه سقوط کرد. تا ماه بعد، NFT 88 درصد از ارزش خود را از دست داده بود. بازار در پایان نوامبر، ماه سقوط FTX، به پایین ترین سطح سالانه خود با ۲.۲ میلیارد دلار رسید. بنابراین، بازار سال را ۶۸ درصد نسبت به پایین ترین سطح خود به پایان رساند. در این گزارش آمده است:

این خروج از بازار NFT منعکس کننده سودمندی NFT نبود، بلکه نتیجه بازیگران بد و دستکاری بازار بود.

آزمایشگاه‌های یوگا دو سوم بازار را در سال ۲۰۲۲ در اختیار دارند و مجموعه‌های CryptoPunks و Bored Ape Yacht Club به تنهایی ۴۶.۷ درصد از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. مجموعه Otherdeeds با کاهش ۸۶.۱۵ درصدی، پیشتاز از دست دادن آزمایشگاه‌های یوگا بود.

مطالب مرتبط: آیا خریدارهای Bored Ape از نظر قانونی حق بازپرداخت دارند؟

مجموعه‌های Azuki، Pudgy Penguins و Degen Toonz تنها مجموعه‌هایی بودند که «در سال ۲۰۲۱ یا اوایل سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شدند که رشد قابل توجهی از ارزش بازار را تجربه کردند» و به ترتیب ۱۱۳.۸۹٪، ۲۶۰٪ و ۲۰۴٪ افزایش یافتند.

مجموعه NFT که پس از سقوط Terra/Luna راه اندازی شد، عملکرد خوبی داشت. در این گزارش به عنوان مثال از Potatoz (+134.68%)، Renga (+211.63%)، DigiDaigaku (+209.88%) و God Hates NFTees (+1653.28%) اشاره شده است.

این گزارش همچنین کاهش سهم کلکسیونی در سهم بازار NFT را دنبال کرد. کلکسیون ها بیش از ۹۰ درصد از بازار را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص دادند، اما در ژانویه ۲۰۲۳ بسیار کمتر از ۷۵ درصد بودند. حجم معاملات NFT ژانویه ۲۰۲۳ به ۸۷۰ میلیون دلار رسید.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا