اخبار ارز دیجیتال

اتریوم برای حفظ این الگوی ۵۰ روزه باید از ۱۱۸۰ دلار دفاع کند

با ادامه معاملات آتی زیر ارزش منصفانه، که نشان دهنده تقاضای بیش از حد فروش کوتاه مدت است، گاوهای قیمت اتریوم با مشکل مواجه هستند.

اتر (ETH) از ۱۷ دسامبر در حدود ۱۲۰۰ دلار در نوسان بوده است، اما بی سر و صدا روند صعودی خود را برای پنجاهمین روز متوالی تقویت کرده است.

این الگو به حرکت به بالای ۱۳۳۰ دلار تا مارس ۲۰۲۳ اشاره می کند که دفاع از حمایت فعلی در ۱۱۸۰ دلار را برای گاوها ضروری می کند.

نمودار شمعدان ۱ روزه اتر/دلار آمریکا.منبع: Trading View

انتقال طولانی مدت به Proof of Stake در سپتامبر ۲۰۲۲ راه را برای ادغام لایه ۲ اضافی و کاهش هزینه های کلی تراکنش هموار کرد. فناوری های لایه ۲ مانند Optimistic Rollup این پتانسیل را دارند که مقیاس پذیری اتریوم را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهند و ذخیره سازی شبکه خارج از زنجیره را فراهم کنند.

توسعه دهندگان انتظار دارند یک ارتقاء شبکه برای معرفی بسته های داده قابل حمل بزرگ در سال ۲۰۲۳ که ظرفیت جمع آوری را تا ۱۰۰ برابر افزایش می دهد. علاوه بر این، در دسامبر ۲۰۲۱، ویتالیک بوترین اظهار داشت که بازی پایانی برای اتریوم است تا به عنوان لایه پایه عمل کند و کاربران “دارایی های خود را در یک مجموعه ZK (دانش صفر) که یک ماشین مجازی کامل اتریوم را اجرا می کند، ذخیره می کنند.” است.

حرکت غیرمنتظره برای تأثیر نامطلوب بر پلتفرم زنجیره هوشمند رقیب Solana (SOL) ممکن است انتظارات سرمایه گذاران اتریوم را برانگیخته باشد.

مرتبط: سولانا به FTT و LUNA می‌پیوندد، قیمت SOL 97٪ از اوج کاهش می‌یابد — آیا یک رالی ممکن است؟

دو پروژه قابل تعویض توکن غیرقابل تعویض، eGods و y00ts، مهاجرت انتخابی خود را به زنجیره های اتریوم و پلیگون در ۲۵ دسامبر اعلام کردند. این انتقال همچنین توکن DUST را که برای خرید، فروش و برش NFT در اکوسیستم DeGods از طریق اتریوم و Polygon استفاده می‌شود، پل می‌کند.

با این حال، سرمایه گذاران بر این باورند که اتر می تواند به سطوح زیر ۱۰۰۰ دلار بازگردد، زیرا فدرال رزرو ایالات متحده همچنان به افزایش نرخ بهره و تخلیه نقدینگی بازار ادامه می دهد. به عنوان مثال، معامله گر و سرمایه گذار Crypto Tony انتظار دارد ماه های آینده برای اتریوم بسیار نزولی باشد.

برای درک اینکه آیا سناریوی اقتصاد کلان نزولی بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر گذاشته است، بیایید نگاهی به داده های مشتقات اتر بیندازیم.

تقاضای بیش از حد برای شرط های نزولی با استفاده از معاملات آتی ETH

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه باید بین ۴% و ۸+% در بازار سالم معامله شود. زمانی که معاملات آتی با تخفیف نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران دارای اهرم است و یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر ۲ ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می‌دهد که معامله‌گران مشتقه همچنان برای موقعیت‌های کوتاه (نزولی) خود اهرم بیشتری می‌خواهند، زیرا حق بیمه آتی اتر همچنان منفی است. با این حال، عدم تمایل خریداران اهرمی لزوماً کاهش قیمت را تضمین نمی کند.

به همین دلیل، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بدانند آیا سرمایه‌گذاران شانس بالایی برای تغییرات نامطلوب قیمت دارند یا خیر.

معامله گران گزینه های اتریوم همچنان ریسک گریز هستند

انحراف دلتا ۲۵% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر ۱۰ درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

انحراف دلتا در ۲۴ دسامبر به اوج خود رسید، که نشان دهنده اضطراب متوسط ​​است زیرا گزینه های قرارداد محافظ با قیمت ۲۲ درصد معامله می شوند. با این حال، این حرکت به تدریج تا سطح ۱۷ درصد فعلی تضعیف شده است، که نشان می دهد معامله گران گزینه نگران خطرات نزولی هستند.

انحراف دلتای ۶۰ روزه تأیید می کند که نهنگ ها و سازندگان بازار مطمئن نیستند که حمایت ۱۱۸۰ دلاری حفظ شود.

به طور خلاصه، هم بازارهای آپشن و هم بازارهای آتی نشان می دهد که سرمایه گذاران برای قیمت های زیر ۱۰۰۰ دلار آماده هستند. تا زمانی که فدرال رزرو آمریکا سیاست اقتصادی انقباضی خود را حفظ کند، خرس‌ها می‌توانند با موفقیت افزایش قیمت اتریوم را در آینده محدود کنند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا