اخبار ارز دیجیتال

ادغام اتریوم شبکه ها را در برابر حملات آسیب پذیرتر می کند – کارشناسان امنیتی

کارشناسان امنیتی گفتند که آنها تصدیق کردند که اگرچه PoS “در تئوری” به اندازه PoW ایمن نیست، اما همچنان “امنیت عملی زیادی” دارد.

ادغام اتریوم به عنوان یک ارتقاء بزرگ برای شبکه بلاک چین تبلیغ می شود، اما از نظر تئوری حرکت به سمت اثبات سهام آن را در برابر اکسپلویت ها آسیب پذیرتر می کند.

محققان امنیتی به Cointelegraph گفتند که برخلاف سیستم‌های Proof of Work (PoW)، سیستم‌های Proof of Stake (PoS) پیش از موعد به اعتبارسنجی گره‌ها می‌گویند که کدام بلوک‌ها را اعتبارسنجی کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد حملات را برنامه‌ریزی کنند.

کارشناس امنیتی که خواست نامش فاش نشود، یک توسعه دهنده بلاک چین و محقق امنیتی است که بر روی بلاک چین های اثبات سهام لایه ۲ کار می کند.

محققان توضیح دادند که اگر اعتبار سنجی‌ها بتوانند دو بلوک متوالی را برای راستی‌آزمایی ردیف کنند، از نظر تئوری می‌تواند در بلاک چین ادغام شده اتریوم رخ دهد.

“اگر دو بلوک متوالی را کنترل کنید، می توانید یک اکسپلویت را در بلوک N شروع کنید و آن را در بلوک N+1 به پایان برسانید. لازم نیست.”

از منظر امنیت اقتصادی، [this vulnerability] اجرای این حملات نسبتاً آسان است. ”

کارشناسان می‌گویند این امکان برای ماینرها وجود دارد که بلاک‌های متوالی را در یک شبکه PoW تأیید کنند، اما این به “بخت و اقبال محض” بستگی دارد و ماینرها زمانی برای برنامه ریزی حملات خود ندارند.

در نتیجه، محققان امنیتی استدلال می‌کنند که اتریوم پس از اجرایی شدن ادغام، بخشی از قدرت امنیتی خود را قربانی خواهد کرد.

“همانطور که اکنون ایستاده ایم [with] Ethereum Proof of Work و Ethereum Proof of Stake، Ethereum Proof of Work امنیت قوی تری دارند. […] و امنیت مالی ”

“اما با این حال […] اثبات سهام [still] امنیت عملی کافی دارد [and] مهم نیست که از نظر تئوری امنیت کمتری نسبت به اثبات کار دارد. این هنوز یک سیستم بسیار امن است.”

مربوط: بوترین و آرمسترانگ با نزدیک شدن به ادغام اتریوم به تغییرات در اثبات سهام فکر می کنند

کارشناس امنیتی افزود: «اتریوم در حال کار بر روی یک اصلاح است» [the consecutive block issue].

حل این مشکل سخت است، اما پس از حل شدن، امنیت اثبات سهام حل خواهد شد [further] کسب کردن [as] آنها محافظت در برابر آن بردارهای حمله دارند. ”

قوانین اجماع برای تشویق مالی اعتبار رسان ها برای اعتبارسنجی صحیح تراکنش های دریافتی طراحی شده اند و انجام این کار باعث کاهش سهام ETH آنها می شود، بنابراین اعتبار سنجی های اتریوم واجد شرایط PoS نمی باشند.

با توجه به شمارش معکوس ادغام اتریوم Blocknative، ادغام اتریوم در نهایت در ۱۵ سپتامبر در ساعت ۲:۳۰ بامداد UTC انجام خواهد شد. حرکت به سمت PoS قرار است شبکه اتریوم را مقیاس‌پذیرتر و انرژی کارآمدتر کند.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا