اخبار ارز دیجیتال

فراکتال «مارس ۲۰۲۰» اتریوم پایین بودن قیمت را نشان می‌دهد، اما اتریوم سقوط ۵۰ درصدی را پیش‌بینی می‌کند

تحلیلگران بازار اتریوم به شدت به دنبال پایین آمدن قیمت هستند، اما مشخصات فنی قیمت اتریوم افت بیشتر به زیر ۷۰۰ دلار را رد نمی کند.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، پس از افت ۲۵ درصدی از بالاترین قیمت ۱۶۷۵ دلاری خود در نوامبر، یک بازگشت صعودی قوی را پیش بینی می کند. فراکتال پایین توسط تحلیلگر مستقل بازار ولف کشف شد.

آیا قیمت اتریوم می تواند برای فراکتال های مارس ۲۰۲۰ آماده شود؟

Wolf روند نزولی چند ماهه اتریوم را از می ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۲۰ با اصلاح نسبتاً کوتاه مشابهی از جولای ۲۰۲۲ مقایسه می کند. به گفته تحلیلگران، اگر این حرکت تکرار شود، همانطور که در زیر نشان داده شده است، به این معنی است که قیمت اتر در نوامبر ۲۰۲۲ به پایین ترین سطح خود رسیده است.

مقایسه عملکرد قیمت ETH/USD 2019-20 در مقابل ۲۰۲۲.منبع: TradingView/Wolf

Wolf نشانه های خود را از سقوط قیمت اتریوم ناشی از همه گیری Covid-19 (رویداد قو سیاه) در مارس ۲۰۲۰ می گیرد. به طور مشابه، در نوامبر ۲۰۲۲ یک قو سیاه دیگر (فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX) قیمت اتریوم را پایین آورد.

با این حال، پس از سقوط مارس ۲۰۲۰، ETH/USD با کاهش نرخ فدرال رزرو پول بیشتری را به اقتصاد تزریق کرد که برخی از آنها به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر شد، به شدت افزایش یافت.

به طور مشابه، در نوامبر ۲۰۲۲، بهبود متوسط ​​اتر یک «قوی سیاه» پس از FTX خواهد بود، که با انتظارات فزاینده مبنی بر کاهش سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو مطابقت دارد. بنابراین اتر احتمالاً فراکتال مارس ۲۰۲۰ را به بالاترین سطح ماهانه جدید تکرار می کند.

علاوه بر این، تحلیلگر مستقل بازار Cold Blood Schiller گفت: به نظر می رسد «نقاط شکست واضح» در نمودار روزانه اتریوم، یعنی اسیلاتور عالی (AO) و شاخص قدرت نسبی (RSI). همانطور که در زیر می بینید، هر دو شاخص اخیراً صعودی به نظر می رسند.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: TradingView/Syrah-Blooded Syrah

خرس ها انتظار دارند ETH 50% دیگر را از دست بدهد

با این وجود، اتر در حال حاضر ۷۵ درصد نسبت به رکورد نوامبر ۲۰۲۱ خود کاهش یافته است و از آن زمان تاکنون بازار چندین تله گاو را تجربه کرده است.

آدیتیا سیدارتا روی، تحلیلگر بازار توجه داشته باشید تله گاو نر مشابهی می تواند در روند کوچک صعودی کنونی شکل بگیرد، که به عقیده او خطر خشک شدن آن در نزدیکی خط روند مقاومت نزولی چند ماهه وجود دارد.

نمودار روزانه ETH/USD. منبع: TradingView/Aditya Siddhartha Roy

عقب نشینی قاطع از خط روند نزولی اتر را به سمت ۷۰۰ دلار سوق می دهد. روی توضیح می دهد که این می تواند یک “پایین بالقوه” باشد.

مطالب مرتبط: مشتقات اتریوم نزولی به نظر می رسند، اما معامله گران فکر می کنند اتریوم پایین است

تحلیل روی مطابق با تنظیم مثلث متقارن اتریوم است که به بهترین شکل در نمودار بازه زمانی طولانی نشان داده شده در زیر مشاهده می شود. هدف نزولی فنی آن حدود ۶۷۵ دلار است.

نمودار قیمت ۳ روزه ETH/USD.منبع: Trading View

به عبارت دیگر، جفت ETH/USD همچنان در اوایل سال ۲۰۲۳ با افت ۵۰ درصدی دیگر مواجه است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا