اخبار ارز دیجیتال

لایه ۲ اتریوم در سه ماهه اول شش برابر سال گذشته رشد کرد – کیمیاگری


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فعالیت توسعه لایه ۲ نیز افزایش یافته است، با استقرار قراردادهای هوشمند با رشد ۱۶۰ درصدی سال به سال.

طبق گزارش پلتفرم توسعه Web3 Alchemy، لایه ۲ اتریوم از جمله Optimism، Arbitrum و Polygon در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ محبوبیت خود را افزایش داد. کاربران اتریوم از ژانویه تا مارس دارایی‌های رمزنگاری شده به ارزش ۶۳۵۰۰۰ دلار را به این شبکه‌ها متصل کردند که ۴۴ درصد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۳ و ۵۱۸ درصد در سه ماهه اول ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

در این گزارش با عنوان “گزارش توسعه وب ۳” به Dune Analytics به عنوان منبع این داده ها اشاره شده است. کاربران تنها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ دارایی‌هایی به ارزش تقریباً ۱۰۳۰۰۰ دلار به لایه ۲ پل زدند، در حالی که همین دوره سه ماهه در سال ۲۰۲۳ بیش از ۶۳۵۰۰۰ دلار در حجم پل ایجاد کرد.

کیمیاگری نشان می دهد که این افزایش در فعالیت ممکن است با ایردراپ های موفقیت آمیز از Optimism و Arbitrum در سه ماهه اول ۲۰۲۳ تقویت شده باشد.

علاوه بر افزایش پل های دارایی از سوی کاربران، لایه ۲ نیز فعالیت بیشتری را از سوی توسعه دهندگان نشان داد. استقرار قراردادهای هوشمند مربوط به لایه ۲ نسبت به سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ ۳۰ درصد کاهش یافته است، اما همچنان در مقایسه با سه ماهه اول ۲۰۲۲ ۱۶۰ درصد رشد می کند.

صنعت کریپتو شاهد بوده است که بسیاری از سرمایه‌گذاران از رسوایی‌هایی مانند قطع رابطه UST و فروپاشی FTX به دلیل کاهش شدید حجم معاملات و قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ دور شده‌اند. اما با وجود این احساسات منفی، کاربران همچنان به این راه حل های مقیاس پذیری جدید هجوم آوردند.

مربوط: ۳ نشانه قیمت آربیتروم برای رسیدن به بالاترین رکوردهای جدید در سه ماهه دوم

کل اکوسیستم اتریوم نیز در حال افزایش علاقه توسعه دهندگان است. کیت‌های توسعه نرم‌افزار اتریوم (SDK) مانند Ethers.js، Web3.js، Hardhat و Web3.py 1.3 میلیون بار در سه ماهه اول ۲۰۲۲ دانلود شده‌اند. این رقم در سه ماهه اول ۲۰۲۳ به ۱.۹ میلیون افزایش خواهد یافت که ۸ درصد افزایش خواهد داشت. علاوه بر این، دانلود MetaMask SDK، ابزاری برای توسعه برنامه‌هایی که می‌توانند با کیف پول اتریوم MetaMask تعامل داشته باشند، در سه ماهه اول هر ماه افزایش یافت.

لایه ۲ اتریوم به عنوان راه حلی برای مشکل مقیاس پذیری اتریوم ارائه شده است. این موضوع از سال ۲۰۲۰ به طور مرتب باعث افزایش قیمت بنزین شده است. برخی از کارشناسان ادعا می کنند که اشتراک گذاری شبکه اتریوم به کاهش قبض گاز نیز کمک می کند.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا