🚨 اخبار ارز دیجیتال

اتریوم شبکه آزمایشی جدیدی به نام Holešky راه اندازی کرد و ۱.۶ میلیارد ETH را به توسعه دهندگان اختصاص داد.

شبکه آزمایشی Holešky دارای منبع اولیه ۱.۶ میلیارد ETH است که می تواند آن را نسبت به شبکه قدیمی Goerli در دسترس تر کند.

توسعه دهندگان اتریوم یک شبکه آزمایشی جدید را در ۱۵ سپتامبر راه اندازی کردند. بر اساس مستندات توسعه‌دهنده، انتظار می‌رود این شبکه که Holešky نام دارد برای استیکینگ، زیرساخت‌ها و توسعه پروتکل استفاده شود. Sepolia همچنان به عنوان شبکه پیشرو برای توسعه برنامه های کاربردی خواهد بود.

عرضه اولیه ۱.۶ میلیارد Holesky Testnet Ether (HETH) قصد به گفته تیم بیکو، توسعه‌دهنده اتریوم، اعتبارسنجی‌ها در روز راه‌اندازی به Horesky اختصاص داده می‌شود تا شبکه را راه‌اندازی کند. این معادل ۱۰ برابر مقدار ETH موجود در شبکه اصلی است. Beiko گفت که توسعه دهنده از تولید این مقدار راضی است. [are] من به طور منظم از یک منبع تغذیه ۱۰B استفاده می کنم. ”

پیش از این، شبکه آزمایشی Goerli برای آزمایش پیشرفت‌های جدید، زیرساخت‌ها و پروتکل‌ها استفاده می‌شد. Goerli قدیمی ترین شبکه آزمایشی اتریوم است که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد. در ماه اکتبر، توسعه دهندگان پروتکل شروع به شکایت کردند که عرضه ETH Goerli برای رفع نیازهای آزمایشی آنها بسیار کم است. با توجه به عرضه اولیه بزرگ ETH، انتظار می رود Holešky به کاهش این مشکل کمک کند.

مربوط: سالگرد ادغام اتریوم – انرژی ۹۹ درصد کاهش یافته است، اما نگرانی‌های مربوط به تمرکز همچنان وجود دارد

از زمان راه‌اندازی Sepolia در سال ۲۰۲۱، تیم اتریوم توسعه‌دهندگان اپلیکیشن را تشویق به مهاجرت از Goerli به Sepolia کرده است و قبل از راه‌اندازی Holešky، تنها توسعه‌دهندگان پروتکل در شبکه قدیمی باقی مانده بودند. آنها قصد دارند در ژانویه ۲۰۲۴ گورلی را بازنشسته کنند. گورلی پس از از رده خارج شدن یک سال دیگر نگهداری می شود و پس از آن طبق سند به طور کامل تعطیل می شود.

توسعه دهندگان اتریوم نقشه راه بلندپروازانه ای در پیش دارند، بنابراین می توان از Holešky برای بسیاری از موارد استفاده کرد. آن‌ها قصد دارند ویژگی‌هایی مانند proto-danksharding، dankharding و سایر ویژگی‌هایی را که معتقدند می‌توانند هزینه‌ها را کاهش دهند، و همچنین درختان Verkle را که هدف آن کاهش هزینه اجرای گره‌ها است، پیاده‌سازی کنند. هر یک از این ویژگی ها باید قبل از پیاده سازی در شبکه اصلی در تست نت امتحان شوند.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا