اخبار ارز دیجیتال

اتریوم «حساب‌های هوشمند» ERC-4337 را راه‌اندازی کرد – بهتر از حساب‌های بانکی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

استاندارد انتزاع حساب مورد انتظار، که تصور می شد تا یک سال به تعویق بیفتد، در WalletCon در دنور اعلامیه ای غافلگیرکننده کرد.

با راه‌اندازی استاندارد جدید ERC-4337، حساب‌های هوشمند اکنون در اتریوم در دسترس هستند و انتظار می‌رود با در نهایت کاربرپسند کردن رمزارزها، به پذیرش جریان اصلی کمک کنند.

Yoav Weiss، محقق امنیتی در بنیاد اتریوم، در WalletCon در دنور گفت که قرارداد هسته ERC-4337 (که توسط توسعه دهندگان بلاک چین به عنوان “انتزاع حساب” شناخته می شود) توسط Open Zeppelin ممیزی شده است. ما یک اعلامیه غافلگیرکننده اعلام کردیم که تصویب شد و در تمام ماشین های مجازی اتریوم در دسترس خواهد بود. شبکه های سازگار (EVM) از جمله Polygon، Optimism، Arbitrum، BNB Smart Chain، Avalanche و Gnosis Chain.

ویس به کوین تلگراف گفت که کاربران جدید برای شرکت در دنیای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال نیازی به یادگیری عبارات اولیه پیچیده یا فرآیند فنی راه اندازی کیف پول ندارند.

او گفت: “میلیارد کاربر بعدی 12 کلمه را روی یک تکه کاغذ نمی نویسند. افراد عادی این کار را نمی کنند.” ما نیاز به بهبود قابلیت استفاده داریم. لازم نیست به کلیدهای رمزگذاری فکر کنیم.”

انتزاع حساب همچنین اجازه می دهد تا کلیدهای رمزنگاری منحصر به فرد مورد استفاده برای ارزهای دیجیتال در ماژول های امنیتی استاندارد گوشی های هوشمند ذخیره شوند و به طور موثر آنها را به کیف پول های سخت افزاری ارتقا دهند. با این حال، در مقایسه با کیف پول‌های سخت‌افزاری سنتی، صفحه‌نمایش همچنان یک مسئله امنیتی است و هزینه‌های گاز در ابتدا می‌تواند در شبکه اصلی بسیار گران باشد.

همچنین امکان استفاده از احراز هویت دو مرحله ای را فراهم می کند. با استفاده از اثر انگشت یا اسکن صورت، تراکنش ها را روی تلفن خود امضا کنید. یک محدودیت هزینه ماهانه برای حساب خود تعیین کنید؛ از کلیدهای جلسه برای انجام بازی های بلاک چین بدون تأیید دائمی تراکنش ها استفاده کنید.

کاربرانی که تلفن‌های همراه یا دستگاه‌های خود را گم می‌کنند می‌توانند از بازیابی اجتماعی برای حساب‌های محدود زمانی از طریق گروه‌های دوستان مورد اعتماد و خدمات تجاری استفاده کنند. ویس گفت:

ما همان عملکرد بانک را بدون نیاز به اعتماد به بانک ارائه می دهیم.

این استاندارد به مدت دو سال توسط تیمی با کمک مالی بنیاد اتریوم توسعه یافته است. عملکرد مشابهی در کیف پول های قرارداد هوشمند Argent و Gnosis موجود است، اما در حالی که این راه حل ها به یک جزء متمرکز به نام رله برای پرداخت قبوض گاز نیاز دارند، ERC-4337 کل سیستم را غیرمتمرکز می کند.

ویس یکی از نویسندگان اصلی پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) 4337 به همراه ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم و پنج نفر دیگر بود.

قبل از این، پیشنهادهای زیادی برای فعال کردن انتزاع حساب وجود داشت که همگی به هارد فورک سخت اتریوم نیاز داشتند که به ارتقای قریب‌الوقوع‌تر مانند ادغام موکول می‌شد. ERC-4337 یک رویکرد جایگزین است که از یک زیرساخت توزیع شده به نام “Bundler” استفاده می کند.

به عبارت بسیار ساده، این فرآیند به صورت زیر عمل می کند: یک کیف پول هوشمند “اقدام کاربر” را امضا می کند و آن را به یک mempool ویژه ارسال می کند. ممپول اساساً یک صف سفارش شده از تراکنش ها است (اگرچه یک صف متفاوت از ممپول معمولی اتریوم است).

باندلر مانند ماینر یا اعتبار سنجی است، اقدامات کاربر را از mempool انجام می دهد و نتایج مورد نیاز را به کیف پول برمی گرداند. باندلرها گاز مورد نیاز (کارمزد تراکنش) را نیز پرداخت می کنند و از حساب قرارداد کاربر یا شخص ثالثی به نام «پرداخت کننده» جبران می شود. این می تواند یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) یا یک ارائه دهنده کیف پول باشد.

اولین باندلر درجه تولیدی که در شبکه اصلی مستقر می شود، از ارائه دهنده کیف پول و زیرساخت Stackup خواهد بود، اما به زودی موارد بیشتری در دسترس خواهد بود. ویس می گوید: “این بدون مجوز است. هر کسی می تواند باندلر را اجرا کند.” “این قابل سانسور نیست.”

حساب‌های هوشمند یا انتزاع حساب‌ها در حال شکل‌گیری هستند که به یک موضوع کلیدی برای ارزهای دیجیتال در سال 2023 تبدیل می‌شوند. این فناوری در حال حاضر به صورت بومی در راه حل zk-Rollup Layer 2 StarkWare و zkSync تعبیه شده است و ویزا یک سیستم پرداخت خودکار قبض ارزهای دیجیتال را طراحی کرده است. که

موارد مرتبط: Visa Dreams قصد دارد تا قبوض را به صورت خودکار از کیف پول های رمزنگاری پرداخت کند

جان رایزینگ، یکی از بنیانگذاران Stackup، این هفته گفت که یک مزیت اضافی از انتزاع حساب این است که پروژه ها می توانند از زبان ساده و قابل فهم برای کاربران جدید به جای اصطلاحات مبهم استفاده کنند.

«قراردادها به بلاک چین‌های مخفی رسیدگی می‌کنند، بنابراین نیازی به استفاده از کلماتی مانند «گاز» و «غیر» برای توصیف دقیق آنچه در حال وقوع است ندارید. این یک پیروزی بزرگ برای پذیرش و امنیت کریپتو است. ”نویسنده: Andrew Fenton

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا