🚨 اخبار ارز دیجیتال

با افزایش پذیرش، حجم تراکنش های اتریوم L2 91 درصد افزایش می یابد

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

آخرین داده ها به بلوک این نشان می‌دهد که حجم تراکنش‌های اتریوم L2 از ابتدای سال ۹۱ درصد افزایش یافته است. این افزایش نشان دهنده روند رو به رشد کاربران اتریوم به سمت راه حل های مقیاس بندی لایه ۲ است، با وعده تراکنش های سریع تر و ارزان تر در مقایسه با شبکه اصلی اتریوم.

افزایش حجم تراکنش های اتریوم L2

داده ها بینش های جالبی را در مورد اکوسیستم راه حل های مقیاس پذیر اتریوم نشان می دهد. در ۱ مارس ۲۰۲۳، حجم تراکنش‌های اتریوم L2 از Arbitrium و Optimism تقریباً ۷۰۰ میلیون دلار بود. به ۱ فوریه ۲۰۲۴ فوروارد کنید و این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یافته است که شامل تراکنش های Arbitrium، Optimism 5 و Base می شود.

یکی از عواملی که در این افزایش نقش دارد، انتظارات رو به رشد اتریوم از ارتقای آتی Dencun است. انتظار می رود این به روز رسانی بسیار مورد انتظار با ارائه کاهش قابل توجه هزینه گاز، بهبود بازده ذخیره سازی و تجربه بهبود یافته برای توسعه دهندگان، اکوسیستم اتریوم را متحول کند.

ارتقای Dencun با توجه به موضوع طولانی مدت کارمزدهای بالای تراکنش در اتریوم، قرار است کارایی هزینه جمع‌آوری‌ها را تقویت کند و در نتیجه پذیرش بیشتر را تشویق کند.

شبکه های لایه ۲ چگونه کار می کنند؟

هدف اصلی شبکه های لایه ۲ افزایش توان عملیاتی تراکنش با دستیابی به تراکنش های بالاتر در ثانیه (TPS) و در عین حال حفظ تمرکززدایی و امنیت است. این شبکه ها با ترکیب چندین تراکنش خارج از زنجیره در یک تراکنش لایه ۱ به این امر دست می یابند و در نتیجه کارمزد تراکنش ها را کاهش می دهند.

در نتیجه، اتریوم برای طیف گسترده‌تری از کاربران در دسترس‌تر و فراگیرتر می‌شود و مشارکت و نوآوری بیشتر در اکوسیستم را تشویق می‌کند.

بر اساس داده‌های L2Beat، اتریوم به طور میانگین ۱۴.۳۱ TPS در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرد و در ۱۴ ژانویه ۲۰۲۴ به ۲۲.۷۰ TPS رسید. این ارقام افزایش کارایی و مقیاس پذیری راه حل های لایه ۲ را برجسته می کند و نقش آنها را مجدداً تأیید می کند. در تکامل مداوم شبکه اتریوم.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا