اخبار ارز دیجیتال

افزایش ۱۵ درصدی اتریوم در برابر بیت کوین از Shepera – آیا قیمت ETH بیشتر افزایش خواهد یافت؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Etherstakers از زمان به‌روزرسانی Shapella، ۱.۲۱ میلیارد دلار ETH را از قراردادهای سهام اتریوم برداشته‌اند.

توکن اتریوم اتریوم (ETH) پس از رسیدن به پایین ترین حد شش ماهه در برابر بیت کوین (BTC) طی یک هفته به بهبودی شدید قیمت سقوط کرد.

در ۱۸ آوریل، جفت ETH/BTC با ردیابی گسترده به ۰.۰۷۰۹ BTC رسید که حدود ۱۵ درصد از پایین ترین سطح محلی خود یعنی ۰.۰۶۰۲ BTC شش روز قبل افزایش داشت. اکنون، این جفت در نظر دارد تا ماه ژوئن به سمت ۰.۰۷۵ بیت کوین بر اساس تنظیمات فراکتالی که قبلا در اینجا توضیح داده شد، صعود کند.

نمودار روزانه ETH/BTC.منبع: Trading View

Ethereum Chapela FOMO

جالب اینجاست که شکل گیری پایین محلی اتر در برابر بیت کوین در روز ارتقاء Shapella که مدت ها در انتظار آن بود اتریوم رخ داد.

هارد فورک به سهامداران اتر این امکان را می دهد تا پاداش (تقریباً ۱.۱ میلیارد ETH) از قرارداد هوشمند اثبات سهام اتریوم را برداشت کنند. این به‌روزرسانی ممکن است جذابیت ETH را در مقایسه با BTC افزایش داده باشد و انتظارات مبنی بر افزایش فشار فروش توسط عرضه اتر که به تازگی باز شده است را شکست دهد.

بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده توسط نانسن، سهامداران ۵۷۴۷۰۰ ETH (به ارزش حدود ۱.۲۱ میلیارد دلار) از زمان ارتقا Shapella در ۱۲ آوریل برداشته‌اند. جالب اینجاست که قیمت دلار اتر در مدت مشابه ۱۴.۲۵ درصد افزایش یافته است.

واریز و برداشت ETHمنبع: نانسن

این بدان معنی است که بسیاری از سهامداران تصمیم گرفته اند که پاداش های اتر خود را حفظ کنند. از سوی دیگر، بیت کوین نتوانسته است یک شکست قطعی بالاتر از مقاومت فنی ۳۰۰۰۰ دلار ثبت کند، که می تواند ETH را به شرط بندی کوتاه مدت جذاب تری برای معامله گران تبدیل کند.

جریان های نهادی به بیت کوین ضعیف است

بر اساس گزارش هفتگی CoinShares، سرمایه گذاران نهادی در هفته گذشته نسبت به اتر علاقه بیشتری به بیت کوین نشان داده اند.

به عنوان مثال، وسایل نقلیه سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین در هفته منتهی به ۱۴ آوریل شاهد ورود ۱۰۳.۸ میلیون دلاری بودند. در مقابل، صندوق اتریوم تنها ۳۰۰۰۰۰ دلار جذب کرده است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران اصلی ممکن است پس از ارتقا Shapella از استراتژی «فروش اخبار» پیروی کرده باشند.

خالص به صندوق های رمزنگاری جریان می یابد.منبع: CoinShares

از سوی دیگر، قیمت اتریوم نیز می‌تواند با یک معکوس نزولی روبرو شود زیرا شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) بیش از حد خرید شده است.

مرتبط: Shapella می‌تواند علی‌رغم خطرات، سرمایه‌گذاران نهادی را به اتریوم بیاورد

اگر قیمت ETH از سطح مقاومت فعلی حدود ۲۱۴۰ دلار عقب نشینی کند، هدف نزولی کوتاه مدت حدود ۱۹۸۴ دلار است که در ماه می و آگوست ۲۰۲۲ به عنوان مقاومت عمل کرد.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: Trading View

در صورت تداوم فروش، قیمت اتر می تواند حدود ۱۵ درصد کمتر از سطح قیمت فعلی کاهش یابد و آن را به میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) نزدیک به ۱۸۰۰ دلار نزدیک کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا