اخبار ارز دیجیتال

اتریوم با انطباق با OFAC به سانسور کامل نزدیک‌تر می‌شود

استخراج روزانه بلوک‌های اتریوم سازگار با OFAC به ۷۳ درصد افزایش یافته است که نگرانی‌هایی را در مورد سانسور جامعه افزایش داده است.

با توجه به اینکه سانسور در سطح پروتکل، هدف اکوسیستم کریپتو برای تامین مالی بسیار باز و در دسترس را مختل می کند، جامعه مطابقت اتریوم با استانداردهای تعیین شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) را دنبال کرده است. طی ۲۴ ساعت گذشته، شبکه اتریوم انطباق OFAC را در بیش از ۷۳ درصد از بلوک های خود اعمال کرده است.

اتریوم دارای ۷۳ درصد بلوک های سازگار با OFAC است. منبع: mevwatch.info

در اکتبر ۲۰۲۲، کوین تلگراف گزارش داد که نگرانی های مربوط به سانسور پس از اینکه ۵۱ درصد از بلوک های اتریوم با استانداردهای OFAC مطابقت دارند، افزایش یافته است. با این حال، طبق داده‌های mevWatch، از ۳ نوامبر، ایجاد بلوک‌های مطابق با OFAC روزانه به ۷۳ درصد افزایش یافته است.

روند انطباق با PFAC اتریوم. منبع: mevwatch.info

برخی از رله‌های MEV-Boost با تنظیم OFAC برخی از تراکنش‌ها را سانسور می‌کنند. در نتیجه، شبکه ها باید از رله های MEV-Boost بدون سانسور برای اطمینان از بی طرفی اتریوم (ETH) استفاده کنند.

اعتبار سنجی های اتریوم می توانند با حذف رله های پیکربندی شده MEV-Boost که تراکنش ها را سانسور می کنند، مانند BloXroute Max Profit، BloxRoute Ethical، Manifold و Relayooor، انطباق OFAC را کاهش دهند.

مطابقت با OFAC به سازمان های دولتی ایالات متحده اجازه می دهد تا تحریم های اقتصادی و تجاری را اعمال کنند. پیش از این، آژانس به Tornado Cash و برخی از آدرس‌های اتریوم مجوز داده بود.

در حال حاضر، ۴۵ درصد از تمام بلوک‌های اتریوم مطابق با OFAC در نظر گرفته می‌شوند.

مربوط: اتریوم رکورد انحلال کوتاه مدت ETH را ثبت کرد و ۵۰۰ میلیون دلار را در دو روز از بین برد

پذیرش جریان اصلی بیت کوین (BTC) و اتریوم پس از اینکه UnionBank، یکی از بزرگترین بانک های جهانی در فیلیپین، با شرکت رمزنگاری سوئیسی Metaco برای راه اندازی تجارت ارزهای دیجیتال، شریک شد، شتاب گرفت.

هنری آگودا، مدیر ارشد فناوری و مدیر ارشد تحول UnionBank گفت:

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا