اخبار ارز دیجیتال

قیمت گاز اتریوم در ژانویه با افزایش فعالیت کاربران ۲۹ درصد افزایش یافت: گزارش

آمار بلاک اتریوم تغییر اندکی یا بدون تغییر در میانگین تعداد بلاک های استخراج شده در هر روز نشان می دهد، در حالی که اندازه کل بلاک در ماه ۷٪ افزایش یافته است.

با قدم گذاشتن در سال ۲۰۲۳، به نظر می رسید که بازار ارزهای دیجیتال از یک سال احساسات نزولی نسبت به سال ۲۰۲۲ کنار گذاشته شود.

بر اساس گزارش داده های Analytex، میانگین قیمت گاز اتریوم، محاسبه شده بر حسب gwei، کوچکترین واحد اتر (ETH)، در ژانویه ۲۰۲۳ ۲۹.۲۷ درصد افزایش یافت. فعالیت کاربر به عنوان یک شاخص کلیدی برای افزایش میانگین قیمت گاز از ۱۹.۲ gwei به ۲۴.۸۲ gwei m/m.

میانگین قیمت گاز اتریوم در ماه منبع: app.analytex.today

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که میانگین تعداد کیف پول‌های اتریوم فعال منحصربه‌فرد در روز حدود ۱۰ درصد کاهش یافته و به ۳۸۷۴۷۵ عدد رسیده است که کمترین تعداد در شش ماه گذشته است. این در حالی است که میانگین تعداد قراردادهای هوشمند منحصر به فرد و فعال ۶.۷۴ درصد افزایش یافته است.

اوج تراکنش اتریوم در ژانویه ۲۰۲۳. منبع: app.analytex.today

همانطور که در بالا نشان داده شد، سایر معیارهای کلیدی اندازه‌گیری شده شامل داده‌های تراکنش روزانه اتریوم بود که کاهش متوسط ​​۰.۸ درصدی را از دسامبر تا ژانویه نشان داد. بر اساس این گزارش، میانگین تعداد تراکنش‌های اتریوم در روز به مدت هشت ماه رو به کاهش بوده است.

موارد مرتبط: «Infura غیرمتمرکز» می‌تواند به جلوگیری از خرابی برنامه اتریوم کمک کند: مصاحبه

آمار بلاک اتریوم تغییر اندکی یا بدون تغییر در میانگین تعداد بلاک های استخراج شده در هر روز نشان می دهد، در حالی که اندازه کل بلاک در ماه ۷٪ افزایش یافته است. پس از ادغام، میانگین داده های بلوک روزانه در حدود ۰.۰۱٪ در هر ماه ثابت است. کل اندازه ماهانه بلوک اتریوم در ماه ژانویه ۱۷.۲۴ گیگابایت بود که ۷.۰۸ درصد از مجموع ۱۶.۱ گیگابایت در دسامبر افزایش داشت.

اتریوم میانگین تعداد بلاک ها در روز. منبع: app.analytex.today

این گزارش معیارهای متضاد داده را در سراسر صفحه برجسته می کند. تعداد تراکنش ها و کیف پول های فعال منحصر به فرد از دسامبر کاهش یافته است. شاخص فعالیت اتریوم همچنین افزایش تعداد قراردادهای هوشمند فعال و میانگین قیمت گاز را نشان می دهد.

Analytex نشان می دهد که این نشان دهنده “علاقه روزافزون کاربران فعلی بلاک چین و توسعه دهندگان قرارداد هوشمند است.”

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، طبق گزارش DappRadar، پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) شاهد افزایش ارزش کل قفل شده در استخرهای مختلف در ماه ژانویه بود. بازار از دسامبر ۲۰۲۲ تا کنون ۲۶ درصد رشد کرده و به ارزش دارایی های سهامی به ارزش ۷۴.۶ میلیارد دلار رسیده است.

با توجه به اینکه انتظار می رود برداشت از قراردادهای سهام اتریوم آغاز شود، ارتقای احتمالی اتریوم در شانگهای نیز باعث افزایش سرمایه گذاری در DeFi می شود. Lido Finance در ژانویه Maker DAO را به عنوان بزرگترین پروتکل DeFi معکوس کرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا