اخبار ارز دیجیتال

ETF آتی اتریوم در روز اول معاملات شروع سردی دارد

هر ۹ محصول در روز اول حجم معاملاتی کمتر از ۲ میلیون دلار داشتند.

به نظر می‌رسد هیجانی که پیرامون راه‌اندازی ۹ صندوق جدید معامله‌شده در معاملات آتی اتریوم (ETF) وجود دارد، در مقایسه با سرمایه‌گذاری کمی سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است.

در ۲ اکتبر، ۹ محصول جدید ETF که برای ردیابی قراردادهای آتی مرتبط با ارزش ارز اصلی اتریوم، اتر (ETH) طراحی شده بودند، وارد بازار شدند. تنها پنج مورد از این صندوق‌ها منحصراً قراردادهای آتی اتر دارند، در حالی که چهار صندوق دیگر ترکیبی از قراردادهای آتی بیت‌کوین و اتریوم را دنبال می‌کنند.

اریک بالسیوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ ETF در تاریخ ۲ اکتبر در X (توئیتر سابق) نوشت: «این روز مناسبی برای حجم بود.

تا ظهر ET در اولین روز معاملات، هر ۹ ETF مجموعا حجم معاملات کمتر از ۲ میلیون دلار را داشتند.

محبوب ترین محصول آتی ETF، BTF Valkyrie است که ترکیب بیت کوین و اتر را با حجم کل به ارزش ۸۸۲۰۰۰ دلار ردیابی می کند.

BTF قبلاً از اکتبر ۲۰۲۱ به عنوان یک ETF آتی فقط برای بیت کوین معامله می شد، اما قابل توجه است که استراتژی خود را طوری تنظیم کرده است که شامل ETH باشد.

حجم معاملات روز اول ETF اتر در مقایسه با ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) که در اکتبر ۲۰۲۱ و زمانی که بازار ارزهای دیجیتال شکوفا شده بود، کمرنگ شد. BITO در اولین روز خود حجم معاملات بیش از ۱ میلیارد دلار را ثبت کرد.

مربوط: ETF استراتژی اتریوم VanEck قرار است در CBOE فهرست شود

با این حال، Balciunas گفت که حتی اگر سرمایه گذاران تمایل دارند محصولات ETF نقطه ای را به معاملات آتی ترجیح دهند، حجم معاملات واقعی مشاهده شده در مقایسه با راه اندازی ETF مالی سنتی معمولی “به طور قابل توجهی بالاتر” بود.

بالچوناس توضیح داد که همه محصولات قرار بود در یک روز عرضه شوند زیرا SEC می خواست از تسلط برخی سرمایه ها بر بازار جلوگیری کند.

در همین حال، در حالی که شرکت‌های مختلف ایالات متحده به دنبال موقعیت قطبی در بازار آتی اتر در حال ظهور هستند، شرکت ETF Volatility Shares برنامه‌های فهرست کردن یک محصول مشابه را کنار گذاشته و می‌گوید در حال حاضر «فرصتی نمی‌بیند».

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا