اخبار ارز دیجیتال

داده های آتی و گزینه های اتریوم نشان دهنده افزایش اعتماد سرمایه گذاران به قیمت اتریوم است

قیمت اتریوم در حال تلاش برای حمایت از ۱۷۰۰ دلار است، اما داده‌های مشتقات کلیدی نشان می‌دهد که گاوها برنامه‌هایی برای شکستن مقاومت دارند.

قیمت اتر (ETH) بین ۱۴ تا ۲۱ ژانویه ۱۶ درصد افزایش یافت و به ۱۶۸۰ دلار رسید و با رد ۵.۴ درصدی مواجه شد. جالب اینجاست که همین سطوح مقاومت در اواخر آگوست ۲۰۲۲ و اوایل نوامبر ۲۰۲۲ به تعدیل های قابل توجهی منجر شد.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، ۲ روز.منبع: Trading View

از یک طرف، معامله گران از افزایش ۳۵.۵ درصدی اتر نسبت به سال قبل راحت هستند، اما اصلاحات مکرر پس از آزمایش مجدد مقاومت ۱۶۸۰ دلاری ممکن است احساسات سرمایه گذاران را کاهش داده باشد.

پس از اینکه شرکت مشکل دار ارز دیجیتال گروه ارز دیجیتال (DCG) با مشکلات حقوقی بیشتری در این هفته مواجه شد، ممکن است جریان اخبار منفی اشتهای سرمایه گذاران اتر را کاهش داده باشد. در ۲۳ ژانویه، گروهی از طلبکاران جنسیس کاپیتال شکایتی را به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار فدرال تنظیم کردند. علاوه بر این، شاکیان ادعا می کنند که شرکت وام دهنده اظهارات نادرست و گمراه کننده ای را از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتال بالقوه و موجود ارائه کرده است.

در ۲۲ ژانویه، پس از اینکه پیشنهاد “بررسی دما” برای استقرار پروتکل Uniswap v3 در زنجیره BNB از حمایت گسترده جامعه Uniswap برخوردار شد، نگرانی جدید دیگری برای دارندگان اتر ایجاد شد. ۸۰ درصد از دارندگان توکن حاکمیت UNI Uniswap به استقرار نسخه‌های اضافی پروتکل تبادل غیرمتمرکز رأی دادند.

از طرف دیگر، توسعه دهندگان اتریوم یک محیط آزمایشی برای ارتقای شبکه شانگهای آینده ایجاد کرده اند. به گفته توسعه دهنده اتریوم، Marius Van Der Wijden، این شبکه آزمایشی برای ارزیابی برداشت های سهام ایجاد شده است، که در حال حاضر در شبکه اصلی غیرفعال هستند. بیش از ۱۴.۵ میلیون ETH (به ارزش ۲۳ میلیارد دلار) در قراردادهای سهام اتریوم واریز شده است و به دنبال تاخیرهای مکرر در صدور مجوز برداشت، مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات اتر بیندازیم تا بفهمیم آیا امتناع قیمت ۱۶۸۰ دلار بر احساسات سرمایه‌گذاران کریپتو تأثیر گذاشته است یا خیر.

معاملات آتی ETH در نهایت وارد منطقه خنثی می شود

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، یک بازار سالم باید با حق بیمه سالانه معاملات آتی ۳ ماهه بین ۴ تا ۸ درصد معامله کند. وقتی معاملات آتی با تخفیف در بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران دارای اهرم است که یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر ۳ ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات دیگر نزولی نیستند زیرا حق بیمه اتر آتی به آستانه ۴ درصدی بازار خنثی رسیده است. بنابراین، در حالی که گاوها می توانند خوشحال شوند که این اندیکاتور به سمت یک حق بیمه جزئی تغییر کرده است، این بدان معنا نیست که معامله گران منتظر نتایج فوری اقدامات مثبت قیمت هستند.

به همین دلیل، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند چگونه نهنگ‌ها و سازندگان بازار شانس تغییرات قیمت در آینده را تعیین می‌کنند.

معامله گران اختیار معامله به ریسک نزولی عادت کرده اند

انحراف دلتا ۲۵% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری برای کاهش قیمت تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر ۱۰ درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

مطالب مرتبط: چرا پمپاژ کریپتو اتفاق می افتد؟ گزارش بازار را به صورت زنده تماشا کنید

در هفته گذشته، شیب دلتا نزدیک به ۰٪ تثبیت شده است که نشان می دهد معامله گران اتر گزینه های احساسات خنثی از خود نشان می دهند. این در تضاد کامل با پایان سال ۲۰۲۲ است، زمانی که شاخص کج ۲۵ درصدی نزدیک به ۱۸ درصد بود که نشان دهنده ترس از خطرات منفی است.

در نهایت، هر دو گزینه و بازارهای آتی نشان می‌دهند که معامله‌گران حرفه‌ای از حالت خنثی به سمت نزولی به سمت موقعیت خنثی حرکت می‌کنند.

در نتیجه، شانس به نفع گاوهای اتر است زیرا جریان اخبار منفی نمی تواند از افزایش ۳۵.۵ درصدی سال تا به امروز جلوگیری کند و تقاضا برای خرید سهام کوتاه با استفاده از قراردادهای آتی کم است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا