اخبار ارز دیجیتال

اتریوم الگوی کلاسیک صعودی را در جفت بیت کوین نشان می‌دهد که افزایش 50 درصدی را پیشنهاد می‌کند

شکل گیری یک الگوی معاملاتی صعودی نشان می دهد که جفت ETH/BTC ممکن است در آستانه یک روند معکوس باشد.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، به نظر می رسد که در اوایل سال 2023 افزایش قیمت قابل توجهی را در برابر رقیب همیشگی بیت کوین (BTC) ثبت کند.

61 درصد احتمال شکست اتر در برابر بیت کوین

نشانه های صعودی عمدتاً از تنظیمات فنی کلاسیک به نام الگوی “کاپ و دسته” می آیند. زمانی شکل می‌گیرد که قیمت به دنبال بهبودی U شکل (کاپ)، کمی به سمت پایین (دسته) تغییر کند، اما همه یک سطح مقاومت مشترک (خط گردن) حفظ می‌کنند.

تحلیلگران سنتی لیوان و دسته را به عنوان یک راه اندازی صعودی درک می کنند و تام بولکووسکی کهنه کار اشاره می کند که این الگو به طور مداوم به هدف سود 61 درصدی می رسد. از نظر تئوری، هدف سود الگوی جام و دسته با افزودن فاصله بین یقه آن و پایین ترین نقطه به سطح یقه اندازه گیری می شود.

یک جفت ردیابی گسترده، نسبت اتر به بیت کوین (یا ETH/BTC)، تقریباً یک تنظیم مشابه را به تصویر می‌کشد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، در حال حاضر این جفت در انتظار شکست بالای سطح مقاومت خط گردن در حدود 0.079 BTC است.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC با فنجان ها و دسته ها.منبع: Trading View

در نتیجه، یک حرکت شکست قاطع بالای 0.079 BTC فنجان و خط گردن می‌تواند قیمت اتر را تا اوایل سال 2023 به 0.123 BTC یا بیش از 50 درصد برساند.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC با تنظیم شکست فنجان و دسته.منبع: Trading View

آیا زمان آن رسیده است که در مورد ETH صعودی باشیم؟

پایه های قوی موقت اتر در مقایسه با بیت کوین باعث می شود که احتمال افزایش قیمت 50 درصدی در آینده بیشتر شود.

اول از همه، نرخ عرضه سالانه اتر در ماه اکتبر به میزان قابل توجهی کاهش یافت. این تا حدی به دلیل یک مکانیسم هزینه سوزی است که مقدار مشخصی ETH را از گردش دائمی به نام EIP-1559 حذف می کند، هر بار که یک تراکنش روی زنجیره رخ می دهد.

نرخ عرضه اتریوم پس از ادغاممنبع: Ultra Sound Money

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph پوشش داده شد، پروژه استخراج اجتماعی XEN Crypto در درجه اول تعداد تراکنش‌های اتریوم روی زنجیره را در ماه اکتبر افزایش داد که منجر به افزایش تعداد سوخت‌های اتریوم شد.

بر اساس داده‌های EthBurned.info، از زمان انتشار به‌روزرسانی EIP-1559 در اتریوم در آگوست 2021، بیش از 2.69 میلیون ETH (حدود 8.65 میلیارد دلار) از گردش خارج شده است.

این نشان می‌دهد که هرچه شبکه اتریوم شلوغ‌تر باشد، احتمال ورود آن به حالت «نزولی» بیشتر است. به این ترتیب، اگر تقاضای سکه همزمان افزایش یابد، عرضه ETH در حال کاهش می‌تواند صعودی باشد.

علاوه بر این، حرکت اتریوم به مکانیزم اجماع اثبات سهام از طریق “ادغام” به عنوان یک مکنده برای عرضه اتر عمل کرد. قراردادی برای کسب بازده سالانه.

مجموع عرضه توسط قراردادهای هوشمند Ethereum PoS در 31 اکتبر به رکورد 14.61 میلیون ETH رسید.

کل سهام اتریوم 2.0منبع: Glassnode

در مقابل، بیت کوین، یک بلاک چین اثبات کار (PoW) که استخراج کنندگان را ملزم به حل الگوریتم های پیچیده ریاضی برای کسب پاداش می کند، با فشار فروش دائمی مواجه است.

مرتبط: نرخ هش ماینر عمومی بیت کوین افزایش می یابد – اما آیا بیت کوین واقعا نزولی است؟

به عبارت دیگر، بیت کوین و اتر فشار فروش نسبتا بالایی دارند.

ETH/BTC باید مقاومت برد را بشکند

مسیر اتر به افزایش قیمت 50 درصدی در برابر بیت کوین دارای یک منطقه مقاومت قوی در طول مسیر است که به عنوان یک قاتل بالقوه شادی برای گاوها عمل می کند.

با جزئیات بیشتر، محدوده 0.07 BTC تا 0.08 BTC از ماه مه 2021 یک منطقه مقاومت قوی بوده است، همانطور که در زیر نشان داده شده است. برای مثال، بازگشتی که پس از آزمایش محدوده فوق به عنوان مقاومت در دسامبر 2021 آغاز شد، منجر به اصلاح 45 درصدی قیمت تا اواسط ژوئن 2022 شد.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC.منبع: Trading View

یک عقب نشینی مشابه می تواند محدوده 0.057-0.052 ETH را به عنوان یک هدف پشتیبانی کلیدی تا پایان سال جاری یا اوایل سال 2023 آزمایش کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا