🚨 اخبار ارز دیجیتال

اتریوم با کاهش شش ماهه بیت کوین روبرو می شود – آیا قیمت ETH بهبود می یابد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت اتریوم در برابر بیت کوین بیش از حد فروخته شده است و شانس صعود در هفته های آینده را افزایش می دهد.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، به روند نزولی چند ماهه خود در برابر بیت کوین (BTC) در ماه مارس ادامه داد و بیت کوین (BTC) در بازه زمانی ماه به تاریخ (MTD) شتاب گرفت. در مقابل افزایش قیمت بیت کوین، ۵.۵ درصد افزایش یافت. ۱۹.۵ درصد

بیت کوین در بحبوحه بحران بانکی اتریوم را تحت الشعاع قرار داد

از ۲۳ مارس، جفت ETH/BTC حدود ۹٪ از ماه تا به امروز (MTD) کاهش یافته است و به ۰.۰۶۳۳ رسیده است، اما در مسیر ثبت بدترین ماه خود از سپتامبر ۲۰۲۲ است، زمانی که ۱۱.۷۵٪ افت کرد.

نمودار قیمت ماهانه ETH/BTC.منبع: Trading View

از منظر بنیادی، معامله گران بیت کوین را به اتر ترجیح دادند تا بتوانند از آنها در برابر آشفتگی بانکی در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محافظت کنند. این داستان در هفته های اخیر شتاب بیشتری گرفته است زیرا سرمایه گذاران در شهر بیت کوین را به عنوان یک پتانسیل می بینند. پناهگاه امن” دارایی.

در نتیجه گمانه زنی های گسترده، بیت کوین از ۸ مارس، زمانی که نشانه هایی از مشکل در بانک سیلیکون ولی ظاهر شد، از دارایی های سنتی بهتر عمل کرد. با انجام این کار، بیت کوین بهتر از مجموع بازارهای آلتکوین از جمله اتریوم عمل کرده است.

عملکرد بازار بیت کوین، S&P 500، طلا و آلت کوین ها در ماه مارس.منبع: Trading View

ETH یک فراکتال صعودی را در برابر بیت کوین ترسیم می کند

با این حال، از نقطه نظر فنی، اتریوم می تواند در برابر بیت کوین بازگشتی داشته باشد.

حداقل دو شاخص فنی نشان می دهد که ETH/BTC ممکن است در هفته های آینده بهبودی شدیدی داشته باشد.

مطالب مرتبط: قیمت اتریوم ۱.۴ هزار دلاری یک معامله است، افزایش تا ۲۰۰۰ دلار مانند مرحله بعدی به نظر می رسد

اول، شاخص قدرت نسبی ۳ روزه (RSI) این جفت ارز به زیر ۳۰ رسیده است، که تحلیلگران فنی آن را منطقه ای «بیش از حد فروش» می دانند.

دوم، کاهش اتر در برابر بیت کوین، قیمت را نزدیک به سطح حمایت رو به افزایش (منطقه خرید در نمودار زیر) رسانده است.

نمودار قیمت ۳ روزه ETH/BTC.منبع: Trading View

سناریوی مشابهی در جلسه ژوئن-ژوئیه ۲۰۲۲ قبل از اینکه ETH/BTC حدود ۶۰ درصد به سمت مقاومت خط روند نزولی (منطقه فروش در نمودار بالا) صعود کند، رخ داد. اگر فراکتال آشکار شود، این جفت می تواند تا ژوئن ۲۰۲۳ به همان سطح مقاومت بازگردد.

به عبارت دیگر، اتر شانس خوبی برای بازگشت بیش از ۱۵٪ به حدود ۰.۰۷۵ BTC دارد. برعکس، شکست زیر حمایت از خط روند صعودی، فراکتال صعودی را باطل می کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.



نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا