اخبار ارز دیجیتال

اتریوم (ETH) با یک خطای جدی مواجه است. در اینجا چه کسی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

اتریوم به طور بالقوه با یک باگ بزرگ مواجه است که در مارس ۲۰۲۲ ظاهر شد، که تنها به عنوان یک سناریوی فرضی در بحث‌های بین توسعه‌دهنده و جامعه اعتبارسنجی فرض می‌شد، اما اکنون به نظر می‌رسد یک تهدید بالقوه است که می‌تواند به واقعیت تبدیل شود.

این باگ مربوط به مکانیسم سهامداری اتریوم و نحوه رسیدن شبکه به اجماع است. اساساً، اگر خطایی در مشتری اکثریت که بیش از ۲/۳ سهام را در اختیار دارد، وجود داشته باشد، به اشتباه می‌تواند یک زنجیره نامعتبر ایجاد کند که در آن شبکه فکر می‌کند به دلیل «توافق» سهام اکثریت خاتمه یافته است.

اگر اعتبار سنجی‌هایی که این کلاینت معیوب را اجرا می‌کنند، این زنجیره نادرست را مرتکب شوند، هر تلاشی برای تغییر به یک زنجیره صحیح می‌تواند به دلیل طراحی پروتکل اتریوم برای مجازات کسانی که اعتبارسنجی‌های «مشکوک» را مجازات می‌کند، منجر به مجازات‌های شدید شود.

آنچه این وضعیت را به ویژه نگران کننده می کند، اندازه تأثیر احتمالی آن است. اگر این اشکال معرفی شود، اعتبارسنجی‌ها ممکن است خود را در تنگنا قرار دهند که در آن یا به پشتیبانی از یک زنجیره نادرست ادامه می‌دهند یا با هزینه شخصی زیاد به یک زنجیره صحیح تغییر می‌دهند. اعتبار سنجی هایی که مشتری معیوب را اداره می کنند با یک معضل مواجه می شوند: سهام خود را به دلیل جریمه ها از دست می دهند یا با ادامه زنجیره نامعتبر یکپارچگی شبکه را به خطر می اندازند.

این ممکن است برای دارندگان اتریوم معمولی که علاقه ای به توسعه بلاک چین یا سهامداری ندارند، دور به نظر برسد، اما پیامدهای آن می تواند گسترده باشد. یک نفر گفت که این وضعیت “بسیار ترسناک” بود و این دلیل اصلی این بود که آنها هیچ گونه ETH را به اشتراک نگذارند. این احساس منعکس کننده نگرانی بالقوه رو به رشد در میان مالکانی است که از اثرات موجی که یک اشکال با این بزرگی می تواند بر اعتماد و ثبات شبکه داشته باشد می ترسند.

اگرچه صرافی های متمرکز (CEX) به خوبی سرمایه گذاری می شوند، اما می توانند تأثیر مسائل تسویه بالقوه را نیز احساس کنند. اگرچه نقدینگی آن‌ها بسیار انعطاف‌پذیرتر است، اما کاهش زیان‌های بزرگ همچنان می‌تواند یک مشکل باشد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا