اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان اتریوم «Shadow Fork» را برای آزمایش شرایط خروج اتر ایجاد می کنند

توسعه دهندگان در تلاشند تا با گره های مخرب به شبکه آزمایشی فورک شده حمله کنند تا ببینند آیا می توانند آسیب پذیری پیدا کنند یا خیر.

طبق یک موضوع توییت در تاریخ ۲۳ ژانویه توسط توسعه دهنده Go-Ethereum، Marius Van Der Wijden، با نزدیک شدن به تاریخ پیشنهادی برای آپدیت اتریوم شانگهای، توسعه دهندگان یک محیط آزمایشی به نام “Shadow Fork” ایجاد کرده اند. به نظر می‌رسد شبکه آزمایشی جدید برای آزمایش شرایط لازم برای برداشت‌های شرط‌بندی اتر (ETH) ایجاد شده است. در حال حاضر غیرفعال است، اما در یک به روز رسانی فعال خواهد شد.

نام شبکه آزمایشی “Withdrawal-Mainnet-Shadow-Fork-1” است. طبق گفته Alchemy ارائه‌دهنده گره Web3، “شاخه سایه” یک فورک شبکه اصلی است که فقط برای اهداف آزمایشی در نظر گرفته شده است.

Van Der Wijden گفت که او و توسعه‌دهنده دیگری به نام “Potuz” یک گره مخرب ایجاد کردند که بلاک‌ها و پیام‌های بدی را به گره‌های دیگر در شبکه آزمایشی ارسال می‌کرد و به نسخه جعلی شبکه می‌پیوندد. او گفت که سعی خواهد کرد او را متقاعد به انجام این کار کند. تا اینجا شبکه به خوبی کار می کند، اما ون در ویدن گفت: “می خواهم ببینم آیا من و پوتزو می توانیم آن را خراب کنیم.” به نظر می رسد این کار برای بررسی اینکه آیا ارتقا می تواند از حملات مخرب جلوگیری کند یا اینکه قبل از پیاده سازی در شبکه اصلی نیاز به اعمال تغییرات بیشتری دارد، انجام می شود.

مربوط: Metamask راه حل های مایع را برای Lido و Rocket Pool ارائه می دهد.

این راه‌اندازی شبکه آزمایشی پس از آن صورت می‌گیرد که توسعه‌دهندگان فوریت فزاینده‌ای برای فعال کردن برداشت‌های اشتراک اتر ابراز کردند. جلسه ای در ۶ ژانویه برگزار شد و توافق شد که فرمت شیء پیشنهادی EVM (EOF) از ارتقاء شانگهای حذف شود. EOF قصد داشت تا اتریوم را در آینده آسان‌تر کند. با این حال، به دلیل پیچیدگی آن، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند آن را از شانگهای کنار بگذارند، زیرا ترس از تاخیر در اجرای خروج.

بر اساس گزارش دسامبر ۲۰۲۲ نانسن، ۱۴.۵ میلیون ETH (به ارزش بیش از ۲۳ میلیارد دلار تا زمان نگارش این مقاله) در قراردادهای سهام اتریوم واریز شده است و در حال حاضر برای برداشت در دسترس نیست. در نوامبر ۲۰۲۲، توسعه دهندگان اتریوم به دلیل جابجایی پست های هدف در مورد فعال کردن برداشت ها مورد انتقاد شدید قرار گرفتند.

ارتقاء شانگهای در حال حاضر قرار است در ماه مارس انجام شود.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا