اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان اتریوم هارد فورک شانگهای را در مارس ۲۰۲۳ هدف قرار می دهند

پس از اعمال ارتقاء، کاربران می‌توانند اتر و جوایز مربوطه را برداشت کنند.

طبق بحثی که در ۱۵۱ امین کنفرانس توسعه دهندگان هسته اتریوم در ۸ دسامبر برگزار شد، برنامه نویسان اصلی یک مهلت آزمایشی برای هارد فورک شانگهای تا مارس ۲۰۲۳ تعیین کرده اند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان در ماه می یا ژوئن ۲۰۲۳ برای راه‌اندازی ارتقای پروتکل بهبود اتریوم (EIP) 4844 هدف قرار داده‌اند که پروتکل Dankharding را به شبکه معرفی می‌کند.

ارتقاء ادغام Proof of Stake که مدتها در انتظار آن بودیم در ۱۵ سپتامبر به پایان رسید، اما Stake Ether (stETH) در حال حاضر در زنجیره فانوس اتریوم قفل شده است. این توکن توسط پروتکل مالی غیرمتمرکز Lido ایجاد شده است و تقریباً ۳.۵ میلیون stETH (4.48 میلیارد دلار) در گردش دارد. پس از ارتقاء شانگهای، کاربران stETH می‌توانند وجوه خود را به همراه جوایز مربوط به شرط بندی برای اعتبارسنجی تراکنش‌های شبکه برداشت کنند. بنیاد اتریوم اعلام کرد که ارتقاهای خود را به این ترتیب برای «ساده سازی و به حداکثر رساندن با تمرکز بر انتقال موفقیت آمیز به اثبات سهام» طراحی کرده است.

ارتقاء EIP-4844 پس از هارد فورک برای معرفی یک نمونه اولیه تراکنش حباب داده جدید طراحی شده است که قبلاً توسط توسعه دهندگان آن در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ اختراع شده بود. خارج از زنجیره برای ۱۰ برابر تا ۱۰۰ برابر مقیاس پذیری بهتر. توسعه‌دهندگان پیش‌بینی می‌کنند با معرفی بسته‌های قابل حمل بزرگ که می‌توانند داده‌ها را با قیمت ارزان در تراکنش‌های اتریوم داشته باشند، ظرفیت جمع‌آوری را تا ۱۰۰ برابر بهبود بخشند. با این حال، در حالی که این ارتقا کارمزد تراکنش ها را برای راه حل لایه ۲ کاهش می دهد، بر قیمت گاز اتریوم تأثیری نخواهد داشت.

دسامبر گذشته، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران، گفت که هدف نهایی او این است که کاربران بتوانند “کاملاً راحت دارایی های خود را در ZK ذخیره کنند، در حالی که اتریوم به عنوان یک لایه پایه ساده عمل می کند.” [zero-knowledge]-برای اجرای کامل EVM جمع آوری کنید [Ethereum Virtual Machine]بوترین همچنین هشدار داد که به اشتراک گذاری و نمونه گیری در دسترس بودن داده ها “فناوری های پیچیده” هستند و برای اجرا به سال ها ممیزی و اصلاح نیاز دارند.نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا