اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان اتریوم هارد فورک شانگهای را در مارس 2023 هدف قرار می دهند

پس از اعمال ارتقاء، کاربران می‌توانند اتر و جوایز مربوطه را برداشت کنند.

طبق بحثی که در 151 امین کنفرانس توسعه دهندگان هسته اتریوم در 8 دسامبر برگزار شد، برنامه نویسان اصلی یک مهلت آزمایشی برای هارد فورک شانگهای تا مارس 2023 تعیین کرده اند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان در ماه می یا ژوئن 2023 برای راه‌اندازی ارتقای پروتکل بهبود اتریوم (EIP) 4844 هدف قرار داده‌اند که پروتکل Dankharding را به شبکه معرفی می‌کند.

ارتقاء ادغام Proof of Stake که مدتها در انتظار آن بودیم در 15 سپتامبر به پایان رسید، اما Stake Ether (stETH) در حال حاضر در زنجیره فانوس اتریوم قفل شده است. این توکن توسط پروتکل مالی غیرمتمرکز Lido ایجاد شده است و تقریباً 3.5 میلیون stETH (4.48 میلیارد دلار) در گردش دارد. پس از ارتقاء شانگهای، کاربران stETH می‌توانند وجوه خود را به همراه جوایز مربوط به شرط بندی برای اعتبارسنجی تراکنش‌های شبکه برداشت کنند. بنیاد اتریوم اعلام کرد که ارتقاهای خود را به این ترتیب برای «ساده سازی و به حداکثر رساندن با تمرکز بر انتقال موفقیت آمیز به اثبات سهام» طراحی کرده است.

ارتقاء EIP-4844 پس از هارد فورک برای معرفی یک نمونه اولیه تراکنش حباب داده جدید طراحی شده است که قبلاً توسط توسعه دهندگان آن در 21 فوریه 2022 اختراع شده بود. خارج از زنجیره برای 10 برابر تا 100 برابر مقیاس پذیری بهتر. توسعه‌دهندگان پیش‌بینی می‌کنند با معرفی بسته‌های قابل حمل بزرگ که می‌توانند داده‌ها را با قیمت ارزان در تراکنش‌های اتریوم داشته باشند، ظرفیت جمع‌آوری را تا 100 برابر بهبود بخشند. با این حال، در حالی که این ارتقا کارمزد تراکنش ها را برای راه حل لایه 2 کاهش می دهد، بر قیمت گاز اتریوم تأثیری نخواهد داشت.

دسامبر گذشته، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران، گفت که هدف نهایی او این است که کاربران بتوانند “کاملاً راحت دارایی های خود را در ZK ذخیره کنند، در حالی که اتریوم به عنوان یک لایه پایه ساده عمل می کند.” [zero-knowledge]-برای اجرای کامل EVM جمع آوری کنید [Ethereum Virtual Machine]بوترین همچنین هشدار داد که به اشتراک گذاری و نمونه گیری در دسترس بودن داده ها “فناوری های پیچیده” هستند و برای اجرا به سال ها ممیزی و اصلاح نیاز دارند.نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا