🚨 اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان اتریوم در حال بررسی رویدادی هستند که باعث ایجاد بلوک های گم شده در شبکه اصلی ETH شده است

شبکه اصلی اتریوم اخیراً یک قطعی را تجربه کرده است که مشخصه آن عدم وجود بلوک است و نگرانی‌هایی در مورد ثبات و عملکرد شبکه ایجاد کرده است. این حادثه توسعه دهندگان اتریوم را بر آن داشت تا تحقیقاتی را در مورد دلایل اصلی این حادثه آغاز کنند.

دسته X زنجیر فانوس دریایی گوشتاکسپلورر منبع باز اتریوم با بیان اینکه توسعه دهندگان هسته اتریوم در حال بررسی این موضوع هستند، توجهات را به این وضعیت جلب کرد: “شبکه اتریوم در چند دوره اخیر با مشکل مواجه بوده و بلوک های خود را از دست داده است. توسعه دهندگان هسته در حال بررسی هستند، اما بهتر است شما را زیر نظر داشته باشید. وضعیت. گره‌ها به‌خوبی آن را زیر نظر دارند،” او اواخر چهارشنبه در توییتی نوشت.

در ساعات اولیه ۲۸ مارس terence.eth، یکی از توسعه دهندگان اتریوم اشاره کرد که وضعیت به حالت عادی بازگشته است.

ترنس نوشت: “وضعیت بلوک از دست رفته شبکه اصلی اکنون در حال بازگشت به حالت عادی است. در حال حاضر هیچ اقدام یا به روز رسانی از هیچ مشتری CL یا EL لازم نیست.” او در پاسخ به سؤالاتی در مورد اینکه چه چیزی ممکن است باعث این موضوع شده باشد، گفت: «سبد لکه‌ای از رله رها نشد.

مشکل ربطی به کتیبه نداشت اما ممکن است با لکه های بیشتر پیچیده شده باشد. ترنس گفت که این موضوع به مدت یک هفته ادامه داشته است و آخرین بار در جریان تماس Ethereum ACD مطرح شد. در حالی که احتمالاً به‌روزرسانی‌های بیشتری ارائه می‌شود، توسعه‌دهنده ETH یک نکته پس از مرگ ارائه کرد.

در اوایل ماه مارس، شبکه اصلی ETH تحت ارتقاء شبکه اصلی Dencun قرار گرفت که حباب‌های داده موقتی را با EIP-4844 پیاده‌سازی کرد، همچنین به عنوان “protodanksharding” شناخته می‌شود. مشخص نیست که آیا این مشکل به ارتقاء اخیراً راه اندازی شده مربوط می شود یا خیر، زیرا هیچ اطلاعات اضافی در زمان انتشار در دسترس نبود.

توسعه دهندگان اتریوم تهدیدی را برای شبکه فاش می کنند

در حادثه مشابه دیگری، توسعه دهندگان اتریوم تهدیدی را برای شبکه اتریوم فاش کردند که از ادغام تا هارد فورک Dencun وجود داشت. قبل از ادغام، محدودیت‌های مختلف اندازه پیام برای ارتباطات RPC تعیین شد تا از مشتریان در برابر حملات انکار سرویس (DOS) محافظت شود.

در ۷ فوریه، مشخص شد که امکان ایجاد بلوکی بیش از حد ۵ مگابایت با یک سری تراکنش های زیر سقف ۱۲۸ کیلوبایت و بیش از ۳۰ میلیون گاز وجود دارد.

این مسئله به این معنی بود که یک مهاجم می‌تواند گروهی از تراکنش‌های پر هزینه ایجاد کند و آنها را به شبکه بفرستد، و اکثر گره‌ها (=geth) را مجبور به رد بلوک‌هایی کند که یک اقلیت تأیید می‌کنند. این بلوک‌ها فورک شده و توزیع می‌شوند و مناقصه‌گذار جوایز را از دست خواهد داد. خبر مثبت این است که اشکال در کلاینت اکنون برطرف شده است.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا