اخبار ارز دیجیتال

مشتقات اتریوم نزولی به نظر می رسند، اما معامله گران فکر می کنند ETH پایین آمده است

مقررات سخت‌گیرانه‌تر و انتظارات در مورد سرایت بیشتر از FTX همچنان بر قیمت‌های اتریوم تاثیر می‌گذارد، اما مشتقات بهبود اندکی را در احساسات نشان می‌دهند.

اتر (ETH) در ساعات اولیه 29 نوامبر 5.5 درصد افزایش یافت و حمایت بحرانی 1200 دلاری را به دست آورد. با این حال، هنگام تجزیه و تحلیل یک بازه زمانی گسترده تر، عملکرد منفی 24٪ در 30 روز گذشته تأثیر قابل توجهی بر احساسات سرمایه گذاران دارد. علاوه بر این، پس از اعلام ورشکستگی BlockFi در 28 نوامبر، احساسات سرمایه‌گذاران بدتر شد.

جریان اخبار حتی پس از اینکه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) توافقی با بورس کراکن را به دلیل «نقض آشکار تحریم ها علیه ایران» اعلام کرد، منفی بود. OFAC در اطلاعیه ای در 28 نوامبر اعلام کرد که کراکن با پرداخت بیش از 362000 دلار به عنوان بخشی از این معامله “برای حل و فصل مسئولیت مدنی بالقوه” موافقت کرده است.

علاوه بر این، در 28 نوامبر، Silvergate Capital، ارائه‌دهنده خدمات مالی ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران نهادی، شایعات مبنی بر دخالت شدید خود در ورشکستگی BlockFi را رد کرد. سیلورگیت اضافه کرد که ضرر کمتر از 20 میلیون دلار در دارایی های دیجیتال بوده است و بار دیگر تاکید کرد که BlockFi متولی وام های دارای پشتوانه رمزنگاری نیست.

معامله گران نگران هستند که اتر در صورت ادامه بازار نزولی به زیر 800 دلار کاهش یابد، اما برخی خطر غیرفعال شدن را زیر سوال می برند.

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات اتر بیندازیم تا بفهمیم آیا رکود در شرایط بازار بر احساسات سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد یا خیر.

معامله گران حرفه ای کم کم از سطح وحشت خارج می شوند

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. توسط معامله گران حرفه ای ترجیح داده می شود زیرا از نوسانات در نرخ های تامین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می دهد جلوگیری می کند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، حق بیمه سالانه آتی 2 ماهه باید بین 4% و 8+% در بازار سالم معامله شود. بنابراین، وقتی معاملات آتی با تخفیف نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران اهرمی است و یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر 2 ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات نزولی باقی می مانند زیرا حق بیمه اتر آتی منفی است. با این وجود، حداقل 29 نوامبر بهبودهایی را نشان داد. خرس‌ها می‌توانند نشان دهند که چقدر از حق بیمه خنثی تا صعودی 0 تا 4 درصد فاصله دارد، اما پیامد افت 71 درصدی در یک سال وزن زیادی دارد. .

با این حال، معامله گران باید بازار گزینه های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات خارجی ذاتی در کالاهای آتی را رد کنند.

معامله گران گزینه انتظار افزایش ناگهانی را ندارند

انحراف دلتا 25% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از 10% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر 10 درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

انحراف دلتا در هفته گذشته کاهش یافته است، که نشان می دهد معامله گران گزینه ها مایل به ارائه حفاظت نزولی هستند.

با انحراف دلتای 60 روزه 18 درصد، نهنگ ها و سازندگان بازار شانس بالایی برای کاهش قیمت اتر دارند. در نتیجه، هم بازارهای آپشن و هم بازارهای آتی به معامله‌گران حرفه‌ای نشان می‌دهند که می‌ترسند آزمایش مجدد پایین‌ترین قیمت 1070 دلاری مسیر طبیعی اتریوم رو به جلو باشد.

در یک یادداشت خوش بینانه، داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که نوامبر 2022 چهارمین فروش بزرگ بیت کوین (BTC) بوده است. این حرکت منجر به زیان 10.2 میلیارد دلاری در طول هفت روز شد.

در نتیجه، احتمال این است که تسلیم شدن دارندگان اتر به پایان رسیده است و کسانی که اکنون شرط‌بندان صعودی هستند – که برخلاف شاخص مشتقات ETH حرکت می‌کنند – ممکن است در نهایت دست برتر را به دست آورند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا