🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارتقاء اتریوم دنکام: شمارش معکوس نهایی آغاز می شود

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

با شروع آخرین شمارش معکوس برای ارتقای Dencun، هیجان در جامعه اتریوم در حال افزایش است. پس از فعال شدن موفقیت آمیز در تمام شبکه های آزمایشی، به روز رسانی شبکه Dencun اکنون برای استقرار در شبکه اصلی اتریوم آماده است و در دوره ۲۶۹۵۶۸ در شبکه فعال می شود که در ۱۳ مارس ۲۰۲۴ در ساعت ۱۳:۵۵ UTC رخ می دهد.

ارتقاء که به دنبال ارتقاء Shapella در سال گذشته انجام شد، شامل چندین تغییر است. قابل توجه ترین آنها اجرای حباب های داده موقت با EIP-4844 است که بیشتر به عنوان “protodanksharding” شناخته می شود، که به کاهش هزینه های تراکنش L2 کمک می کند.

تیم بیکویکی از توسعه دهندگان هسته اتریوم با هیجان در مورد شمارش معکوس برای X توییت کرد: «کمتر از ۲۴ ساعت دیگر Dencun باقی مانده است».

اولین اطلاعیه ارتقاء شبکه اصلی Dencun در ۲۷ فوریه منتشر شد و Beiko تاکید کرد که بسیاری از تیم‌های مشتری از آن زمان نسخه‌های سازگار با Dencun را با بهبود عملکرد و پایداری قابل توجهی منتشر کرده‌اند.

به‌روزرسانی ۱۲ مارس این پست اولیه وبلاگ، نسخه‌های مشتری را توصیف می‌کند و نسخه‌های حداقل و توصیه‌شده را فهرست می‌کند.

ستون Minimum Version پایین‌ترین نسخه سازگار با Dencun را برای یک کلاینت نشان می‌دهد، در حالی که نسخه توصیه‌شده شامل بهبود عملکرد و ثبات است.

قبل از راه اندازی بزرگ در شبکه اصلی ETH، زنجیره گنوسیس نسخه ای از ارتقاء Dencun را در شبکه خود مستقر کرد. Gnosis Chain که قبلا با نام xDai Chain شناخته می شد، به عنوان زنجیره جانبی اتریوم عمل می کند و توسط GnosisDAO مدیریت می شود.

این نقطه عطف مورد استقبال بنیانگذار اتریوم جوزف لوبین و همچنین جامعه بزرگتر اتریوم قرار گرفت.

چشم انداز ارتقاء Dencun

طبق آخرین تحلیل IntoTheBlock، لایه اصلی اتریوم ۲ (L2) می‌تواند حداقل ۸۰ درصد کاهش هزینه را پس از ارتقای Dencun تجربه کند. این شامل زنجیره‌های پشته OP نیز می‌شود که انتظار می‌رود ارتقاهایی را دریافت کنند که شامل عملکرد حباب داده است.

بر اساس برآوردها، هزینه سپرده گذاری USDC در پلتفرم هایی مانند Aave می تواند تا ۰.۰۰۹۱ دلار کاهش یابد که کاهشی ۲۷ برابری دارد. طبق تخمین های پلی مارکت، کاهش کارمزد برای L2 ها می تواند به طور قابل توجهی بیشتر باشد، به طور بالقوه ۶۰ برابر کمتر از سطوح فعلی.

در حالی که احتمال کاهش کرایه ها همچنان وجود دارد، میزان دقیق این کاهش های ناشی از ارتقاء دنکن تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا