اخبار ارز دیجیتال

پروتکل اتریوم DeFi Hope Lend پس از بهره برداری لو رفت

این پروتکل دارای مقدار کل ۵۲۶ اتر قفل شده بود، اما در حمله ۱۸ اکتبر خالی شد.

پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز اتریوم (DeFi) Hoperend پس از یک هک ویرانگر تقریباً صفر دارایی در پروتکل باقی مانده است.

به گفته چندین شرکت امنیتی بلاک چین، در ۱۸ اکتبر، دو نفر به احتمال زیاد کاندید شخصی که پس از کشف اکسپلویت، هکر اصلی را شکست داد و هکر اصلی خود، مجموعاً ۵۲۶ اتر (ETH) از Hoperend به ارزش ۸۲۵۳۵۷ دلار در زمان انتشار سرقت کرد. CertiK نوشت: “مهاجم موفق ۲۶۴ ETH دریافت کرد و رشوه ۲۶۳ ETH را به تایید کننده ETH پرداخت کرد.”

Hope.money، یک توسعه دهنده پروتکل DeFi، نسخه دیگری از این داستان را ارائه کرد. در آن رشته X، توسعه‌دهندگان گزارش دادند که یک هکر با وجوه کاربر به ارزش ۵۲۶ ETH فرار کرد، رشوه ۲۶۳.۹۱ را به اعتبارسنجی که ظاهراً توسط Lido Finance کنترل می‌شد پرداخت کرد و در نهایت سودی معادل ۲۶۴.۰۸ ETH داشت. کارکنان Hope.money گفتند:

«همه پروتکل‌های مستقر در http://Hope.money مستقل هستند و شامل HopeCard، HopeSwap، $HOPE. ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که حقوق کاربران آسیب دیده محافظت می شود و وجوه مربوطه امن باقی می ماند. ”

دو روز قبل از آن، DeFiLlama تجمیع کننده DeFi اعلام کرد که ردیابی قراردادهای هوشمند Hope Lend را برای مدیریت داده ها آغاز خواهد کرد. در زمان انتشار، Hope Lend هیچ دارایی قابل توجهی در پروتکل باقی نمانده بود. اگرچه توسعه‌دهندگان دلیل این حادثه را فاش نکرده‌اند، کارآگاه Spreak ادعا کرد که هک «به نظر می‌رسد که مربوط به WBTC باشد». [wrapped Bitcoin] اعشار و گرد کردن مشابه هک Wise Lending اخیر. ”

مجله: ایلان ماسک استریم می کند، آمازون با Immutable، پیش نمایش MetalCore شریک می شود


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا