اخبار ارز دیجیتال

Ethereum Deathcross با معامله قیمت ETH در سطوح پشتیبانی کلیدی، نزولی بیشتری را تهدید می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شاخص های فنی و زنجیره ای ETH نزولی بیشتری نشان می دهد، اما نقاط روشنی وجود دارد.

قیمت اتر امروز در حال کاهش است و برخی از داده‌ها نشان می‌دهند که ممکن است کاهش بیشتری وجود داشته باشد.

در ۲۴ جولای، اتریوم (ETH) در بحبوحه نوسانات منفی قیمت بیت کوین در بحبوحه افزایش عدم اطمینان در مورد شرایط اقتصاد کلان و فروش بالقوه نهنگ، افت تقریباً ماهانه خود را تجربه کرد و به ۱۸۲۵ دلار رسید.

چندین شاخص فنی و زنجیره ای حاکی از کاهش بیشتر قیمت ETH هستند. با این حال، میزان این کاهش ممکن است با توجه به سطوح سود موجود و کاهش عرضه مایعات محدود باشد.

تجزیه و تحلیل زنجیره ای ETH نکات منفی بیشتری را نشان می دهد

از ابتدای سال ۲۰۲۳، شاخص ارزش شبکه به ارزش تراکنش (NVT) اتریوم نشان داده است که ممکن است دارایی بیش از حد قیمت گذاری شود.

سیگنال NVT گلس‌نود ارزش نسبی شبکه اتریوم را با مقایسه قیمت‌های بازار و حجم معاملات درون زنجیره‌ای اندازه‌گیری می‌کند. یک ارزش NVT بالا به این معنی است که ETH ممکن است با یک حق بیمه معامله شود.

نمودار NVT Glassnode نشان می دهد که این متریک معمولا بین ۸۰ تا ۳۰ در نوسان است. با این حال، در اوایل سال ۲۰۲۳ به بالاترین سطح سه ساله ۱۲۰ رسید و از آن زمان تاکنون در سطوح بالایی باقی مانده است. این نشان می‌دهد که برای بازنشانی این اندیکاتور یا کاهش قیمت یا افزایش فعالیت زنجیره‌ای اتریوم لازم است.

سیگنال NVT اتریوممنبع: Glassnode

با این وجود، سطوح سود کوتاه مدت و بلندمدت دارندگان نشان می دهد که رکود ممکن است محدود باشد.

حرکت‌های منفی قیمت در اتر معمولاً زمانی معکوس می‌شوند که شاخص سود/زیان خالص (NUPL) دارندگان کوتاه‌مدت منفی باشد، یعنی دارندگان کوتاه‌مدت متحمل ضرر می‌شوند. این به برخی از افراد ضعیف اجازه می دهد تا فروش خود را وحشت زده کنند و به خریداران این امکان را می دهد که سکه های خود را با قیمت کمتری جمع آوری کنند.

نسبت کوتاه مدت NUPL اکنون نزدیک به خنثی است. با این حال، بر اساس سطوح تاریخی، برخی پتانسیل های منفی وجود دارد.

شاخص P&L خالص اتریوم برای دارندگان کوتاه مدت.منبع: Glassnode

معیار P&L Realized، که سود نسبی انتقال ETH را ارزیابی می کند، تصویر مشابهی را ترسیم می کند. شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Santiment در آخرین تحلیل خود نوشت که “نسبت حجم معاملات روی زنجیره به سود به زیان همچنان به سود گرفتن سود می دهد” اما نه چندان.

برایان کوینلیوان، تحلیلگر Santiment افزود:

“اگر ETH کمی دورتر از اینجا سقوط کند و دوباره سطوح ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار را تهدید کند، سیل فروش وحشتناک برای توجیه خرید وجود خواهد داشت.”

به طور مشابه، نسبت NUPL در میان دارندگان بلندمدت نیز در اطراف سطوح اوج سال ۲۰۱۹ و اوایل سال ۲۰۲۰ نوسان داشته است که حاکی از یک روند نزولی احتمالی است.

نشانگر اتریوم NUPL برای دارندگان طولانی مدت.منبع: Glassnode

عرضه ETH در صرافی ها پس از ارتقاء Shapella در ماه آوریل به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در همان زمان، مبلغ شرط بندی شده برای تأیید شبکه اثبات سهام به طور همزمان افزایش یافته است. قفل شدن قراردادهای سهامداری عرضه ارز مایع را کاهش داده است و آن را نسبت به ETH سهامدار مستعد فروش می کند.

قیمت تحقق یافته اتریوم، که نشان دهنده ارزش منصفانه توکن بر اساس ارزش روزانه جابجا شده در زنجیره است، در حال حاضر ۱۵۰۷ دلار است. در سال ۲۰۲۲، ETH به سرعت به زیر شاخص قیمت واقعی بازگشت، زیرا سطوح سود بلندمدت دارندگان به محدوده منفی سقوط کرد.

شاخص‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که قیمت ممکن است تحت فشار فروش از سوی دارندگان کوتاه‌مدت در سال ۲۰۲۳ و فروش وحشتناک از سوی سرمایه‌گذارانی که از سطوح نسبتاً پایین فعالیت وحشت دارند، قرار گیرد.

با این وجود، سطوح سود کوتاه‌مدت و بلندمدت دارندگان نشان می‌دهد که رکود ممکن است به اندازه کافی ادامه نداشته باشد و قیمت ممکن است بالاتر از سطح ۱۵۰۰ دلار حمایت شود.

مربوط: سرمایه گذاران رمزارز، وجوه بیت کوین را آرام می کنند، به اتر و XRP روی آورند

تحلیل قیمت ETH/USD

از نظر فنی، جفت ETH/USD خطرات نزولی را در کوتاه مدت نشان می‌دهد و تلاقی مرگ به صورت هفتگی قریب‌الوقوع است.

اتر قبل از ژوئن ۲۰۱۹ تنها شاهد یک خط مرگ بین میانگین متحرک دوره ۵۰ و ۲۰۰ (MA) به صورت هفتگی بوده است که پس از آن قیمت ۶۰ درصد کاهش یافت.

نمودار قیمت هفتگی ETH/USD. منبع: TradingView

در نمودار روزانه، جفت ETH/USD احتمالا به سمت میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ۱۷۶۱ دلار سقوط می کند، که با حمایت در امتداد پایین ترین سطح از نوامبر ۲۰۲۲ نیز سازگار است.

نمودار روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

داده‌های مشتقات ETH هیچ تغییر قابل‌توجهی در حجم بهره باز در قراردادهای آتی نشان نمی‌دهد، که نشان‌دهنده تقاضا برای این قراردادها است. این نشان می دهد که معامله گران در حال حاضر علاقه کمی به اقدام اخیر قیمت ضعیف نشان می دهند.

داده‌های گزینه Deribit نشان می‌دهد قراردادهایی به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار که در ۲۸ جولای منقضی می‌شوند. موقعیت‌یابی در بازار گزینه‌ها یک سوگیری صعودی را نشان می‌دهد، با گزینه‌های تماس به شدت بین ۱۹۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار.

با نزدیک شدن به تاریخ انقضا، قیمت‌ها احتمالاً نزدیک به ۱۸۵۰ دلار کاهش می‌یابند که بیشترین درد را برای خریداران گزینه‌ها رقم می‌زند.

بر اساس شاخص های زنجیره ای و بازار، به نظر می رسد فشار فروش منفی اتر می تواند هفته ها ادامه داشته باشد. با این حال، هجوم زیادی از خریداران محتمل است، به خصوص در سطوح حمایتی ۱۷۰۰ و ۱۵۰۰ دلاری.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا