اخبار ارز دیجیتال

اتریوم بالاتر از ۱.۲ هزار دلار جهش می کند، اما شاخص های مشتقات ترس معامله گران را از سقوط نشان می دهد

با وجود جهش اخیر به ۱۲۰۰ دلار، اتریوم همچنان فاقد تقاضا برای خریدهای اهرمی است زیرا فدرال رزرو ایالات متحده همچنان به افزایش نرخ بهره ادامه می دهد.

پس از آزمایش پشتیبانی روز قبل در ۱۱۵۰ دلار، اتر (ETH) در ۲۰ دسامبر ۵.۶ درصد افزایش یافت. با این حال، روند نزولی غالب است و یک کانال نزولی ۳ هفته ای را تشکیل می دهد. این اقدام قیمت به دلیل انتظارات افزایش بیشتر نرخ از سوی فدرال رزرو ایالات متحده است.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، ۱۲ ساعت.منبع: Trading View

جیم بیانکو، رئیس شرکت تحقیقاتی سرمایه گذار نهادی Bianco Research، در ۲۰ دسامبر گفت که فدرال رزرو در سال ۲۰۲۳ به تشدید اقتصاد ادامه خواهد داد. این حرکت غیرمنتظره باعث شده است که تحلیلگران نسبت به دارایی های پرخطر، از جمله ارزهای رمزنگاری شده، افت بیشتری داشته باشند.

اتریوم ممکن است پس از ارائه راه حلی که پردازشگر پرداخت جهانی ویزا راه حلی را ارائه کرد که امکان تأمین مالی خودکار از کیف پول های اتریوم را فراهم می کند، دچار مشکل شده باشد. پرداخت خودکار صورت‌حساب‌های مکرر با کیف پول‌های خودسرپرست امکان‌پذیر نیست، بنابراین ویزا بر قراردادهای هوشمندی که به عنوان «انتزاع حساب» شناخته می‌شوند، متکی است. عجیب است که این مفهوم در سال ۲۰۱۵ توسط ویتالیک بوترین متولد شد.

اما مهم‌ترین مسئله مقررات است. در ۱۹ دسامبر، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده قانونی را با هدف ایجاد دفاتر نوآوری در سازمان های دولتی که با خدمات مالی سروکار دارند، مجدداً معرفی کرد. به گفته پاتریک مک‌هنری، نماینده کارولینای شمالی، کسب‌وکارها می‌توانند با دفاتر آژانس‌هایی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا برای «توافق‌نامه‌های انطباق قابل اجرا» درخواست دهند.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران بر این باورند که اتر می‌تواند قیمت‌های زیر ۱۰۰۰ دلار را مجدداً مشاهده کند، زیرا شاخص دلار DXY قدرت خود را از دست می‌دهد و بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات متحده نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای حفاظت است. Trader CryptoCondom انتظار دارد چند ماه آینده برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار نزولی باشد.

بیایید نگاهی به داده های مشتقات اتر بیندازیم تا بفهمیم آیا حرکت نزولی اقتصاد کلان به احساسات سرمایه گذاران آسیب می رساند یا خیر.

صعود اخیر به بالای ۱۲۰۰ دلار، افزایشی را القا نکرد

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه باید بین ۴% و ۸+% در بازار سالم معامله شود. زمانی که معاملات آتی با تخفیف نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران دارای اهرم است و یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر ۲ ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقه همچنان از اهرم بیشتری در موقعیت های کوتاه (نزولی) خود استفاده می کنند زیرا حق بیمه های آتی اتر منفی باقی می مانند. با این حال، فقدان تقاضا از سوی خریداران اهرمی به این معنا نیست که معامله گران منتظر اقدامات قیمت نامطلوب بیشتری هستند.

به همین دلیل، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بدانند آیا سرمایه‌گذاران شانس بالایی برای تغییرات نامطلوب قیمت دارند یا خیر.

معامله‌گران گزینه‌ها تمایلی به ارائه حفاظت منفی ندارند

انحراف دلتا ۲۵% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر ۱۰ درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

چولگی دلتا از ۱۴ درصد وحشتناک برای گزینه های قرار دادن محافظ از ۱۵ دسامبر به ۲۰ درصد فعلی افزایش یافته است. این حرکت نشان می‌دهد که معامله‌گران گزینه‌ها حتی با ریسک‌های نزولی راحت‌تر هستند.

انحراف دلتای ۶۰ روزه نشان دهنده بی میلی نهنگ ها و سازندگان بازار به ارائه حفاظت منفی است.

به بیان ساده، هم بازارهای آپشن و هم آتی نشان می دهند که معامله گران حرفه ای به افزایش اخیر بالای ۱۲۰۰ دلار اعتماد ندارند. روندهای فعلی به نفع Etherbear است زیرا فدرال رزرو احتمالاً برنامه کاهش ترازنامه خود را حفظ می کند که برای بازارهای ریسک مختل است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا