اخبار ارز دیجیتال

خط ضرر اتریوم در مقابل بیت کوین به 15 ماه می رسد – آیا قیمت ETH می تواند معکوس شود؟

در هفته های اخیر، صحبت از ETF های بیت کوین و نصف شدن، تقاضا برای BTC را در مقایسه با اتریوم افزایش داده است.

قیمت توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، در مقایسه با بیت کوین (BTC) نزدیک به پایین ترین سطح 15 ماهه خود معامله می شود و بالاترین قیمت از زمانی است که اتریوم به اثبات سهام (PoS) روی آورده است. قیمت پایین است.

آیا تا پایان سال 2023 به افسردگی ادامه خواهیم داد؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نمودار بیندازیم.

قیمت اتریوم کمتر از حمایت کلیدی در برابر بیت کوین است

جفت ETH/BTC در اوایل این هفته به 0.056 BTC سقوط کرد. با انجام این کار، این جفت از میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA 200 هفته ای، موج آبی) در حدود 0.058 بیت کوین پایین تر افتاد و ریسک نزولی را تا سال 2023 افزایش داد.

EMA 200 هفته ای در طول تاریخ به عنوان یک سطح پشتیبانی قابل اعتماد برای گاوهای ETH/BTC عمل کرده است. به عنوان مثال، این جفت پشتیبانی موج را در جولای 2022 آزمایش کرد و سه ماه بعد 75 درصد بازگشت. در مقابل، پس از از دست دادن حمایت مشابه در اکتبر 2020، بیش از 25 درصد کاهش یافت.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

ETH/BTC در سال 2023 پس از از دست دادن EMA 200 هفته ای خود به عنوان پشتیبانی، با خطرات نزولی مشابهی مواجه است. در این مورد، هدف قیمت نزولی بعدی در حدود خط 0.5 Fib در حدود 0.051 BTC در سال 2023 خواهد بود که نشان دهنده کاهش حدود 9.5 درصدی از سطح قیمت فعلی است.

برعکس، اگر قیمت اتریوم متحرک متحرک متحرک 200 هفته ای را به عنوان پشتیبانی دوباره به دست آورد، می تواند به سمت متحرک نمایی 50 هفته ای (موج قرمز) در حدود 0.065 بیت کوین بازگردد.

بازار صعودی بیت کوین بر اتریوم سایه افکنده است

تداوم ضعف اتریوم در برابر بیت کوین در داده های جریان سرمایه سازمانی منعکس شده است.

به عنوان مثال، طبق گزارش CoinShares، تا 6 اکتبر، صندوق های سرمایه گذاری متمرکز بر بیت کوین، 246 میلیون دلار از سال تا به امروز (سال تا به امروز) جذب کرده اند. از سوی دیگر، صندوق‌های اتریوم، سرمایه خود را از دست دادند و شاهد خروجی‌هایی به ارزش 104 میلیون دلار در مدت مشابه بودند.

ورودی خالص به صندوق های رمزنگاری (بر اساس دارایی). منبع: CoinShares

این اختلاف احتمالاً به دلیل سر و صدای فزاینده در مورد تأیید بالقوه صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده است.

کارشناسان تجارت ادعا می کنند که راه اندازی ETF بیت کوین 600 میلیارد دلار افزایش می دهد. علاوه بر این، چهارمین هاوینگ بیت کوین در 24 آوریل 2024 نیز برای بازار آلت کوین یک باد سرد است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به هدف جدید 25000 دلاری می رسد زیرا روز تصمیم SEC باعث افزایش GBTC می شود

این نصف کردن، پاداش بلاک استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش می‌دهد، که یک مورد صعودی بر اساس سابقه تاریخی نصف کردن عرضه جدید است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا