🚨 اخبار ارز دیجیتال

خط ضرر اتریوم در مقابل بیت کوین به ۱۵ ماه می رسد – آیا قیمت ETH می تواند معکوس شود؟

در هفته های اخیر، صحبت از ETF های بیت کوین و نصف شدن، تقاضا برای BTC را در مقایسه با اتریوم افزایش داده است.

قیمت توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، در مقایسه با بیت کوین (BTC) نزدیک به پایین ترین سطح ۱۵ ماهه خود معامله می شود و بالاترین قیمت از زمانی است که اتریوم به اثبات سهام (PoS) روی آورده است. قیمت پایین است.

آیا تا پایان سال ۲۰۲۳ به افسردگی ادامه خواهیم داد؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نمودار بیندازیم.

قیمت اتریوم کمتر از حمایت کلیدی در برابر بیت کوین است

جفت ETH/BTC در اوایل این هفته به ۰.۰۵۶ BTC سقوط کرد. با انجام این کار، این جفت از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (EMA 200 هفته ای، موج آبی) در حدود ۰.۰۵۸ بیت کوین پایین تر افتاد و ریسک نزولی را تا سال ۲۰۲۳ افزایش داد.

EMA 200 هفته ای در طول تاریخ به عنوان یک سطح پشتیبانی قابل اعتماد برای گاوهای ETH/BTC عمل کرده است. به عنوان مثال، این جفت پشتیبانی موج را در جولای ۲۰۲۲ آزمایش کرد و سه ماه بعد ۷۵ درصد بازگشت. در مقابل، پس از از دست دادن حمایت مشابه در اکتبر ۲۰۲۰، بیش از ۲۵ درصد کاهش یافت.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

ETH/BTC در سال ۲۰۲۳ پس از از دست دادن EMA 200 هفته ای خود به عنوان پشتیبانی، با خطرات نزولی مشابهی مواجه است. در این مورد، هدف قیمت نزولی بعدی در حدود خط ۰.۵ Fib در حدود ۰.۰۵۱ BTC در سال ۲۰۲۳ خواهد بود که نشان دهنده کاهش حدود ۹.۵ درصدی از سطح قیمت فعلی است.

برعکس، اگر قیمت اتریوم متحرک متحرک متحرک ۲۰۰ هفته ای را به عنوان پشتیبانی دوباره به دست آورد، می تواند به سمت متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (موج قرمز) در حدود ۰.۰۶۵ بیت کوین بازگردد.

بازار صعودی بیت کوین بر اتریوم سایه افکنده است

تداوم ضعف اتریوم در برابر بیت کوین در داده های جریان سرمایه سازمانی منعکس شده است.

به عنوان مثال، طبق گزارش CoinShares، تا ۶ اکتبر، صندوق های سرمایه گذاری متمرکز بر بیت کوین، ۲۴۶ میلیون دلار از سال تا به امروز (سال تا به امروز) جذب کرده اند. از سوی دیگر، صندوق‌های اتریوم، سرمایه خود را از دست دادند و شاهد خروجی‌هایی به ارزش ۱۰۴ میلیون دلار در مدت مشابه بودند.

ورودی خالص به صندوق های رمزنگاری (بر اساس دارایی). منبع: CoinShares

این اختلاف احتمالاً به دلیل سر و صدای فزاینده در مورد تأیید بالقوه صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده است.

کارشناسان تجارت ادعا می کنند که راه اندازی ETF بیت کوین ۶۰۰ میلیارد دلار افزایش می دهد. علاوه بر این، چهارمین هاوینگ بیت کوین در ۲۴ آوریل ۲۰۲۴ نیز برای بازار آلت کوین یک باد سرد است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به هدف جدید ۲۵۰۰۰ دلاری می رسد زیرا روز تصمیم SEC باعث افزایش GBTC می شود

این نصف کردن، پاداش بلاک استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش می‌دهد، که یک مورد صعودی بر اساس سابقه تاریخی نصف کردن عرضه جدید است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا