اخبار ارز دیجیتال

بهره برداری از ساعت زنگ دار اتریوم تا کنون به 260000 دلار در هزینه های گاز سرقتی منجر شده است

شرکت امنیتی Web3 Supremacy تاریخچه تراکنش‌های Etherscan را برجسته کرد که نشان می‌دهد هکرها تاکنون توانسته‌اند 204 ETH از قبض‌های گاز را به ارزش حدود 259800 دلار بکشند.

گزارش شده است که یک اشکال در کد قرارداد هوشمند سرویس ساعت زنگ دار اتریوم مورد سوء استفاده قرار گرفته است و گفته می شود که تاکنون حدود 260000 دلار از این پروتکل به سرقت رفته است.

ساعت زنگ دار اتریوم به کاربران این امکان را می دهد تا با از پیش تعیین آدرس گیرنده، مبلغ انتقال و زمان تراکنش مورد نظر، تراکنش های آینده را برنامه ریزی کنند. کاربر برای تکمیل تراکنش باید اتر مورد نیاز (ETH) را در دسترس داشته باشد و باید هزینه گاز را پیش‌پرداخت کند.

بر اساس یک پست توییتری توسط شرکت امنیتی بلاک چین و تجزیه و تحلیل داده PeckShield در 19 اکتبر، هکرها توانستند از یک حفره در فرآیند تراکنش برنامه ریزی شده سوء استفاده کنند و از هزینه های گاز برگشتی از تراکنش های لغو شده سود ببرند.

به زبان ساده، مهاجمان اساساً عملکرد لغو قرارداد ساعت زنگ دار اتریوم را با کارمزد تراکنش بالا نامیدند. از آنجایی که پروتکل هزینه های گاز را برای تراکنش های لغو شده بازپرداخت می کند، یک اشکال در قرارداد هوشمند به هکرها این امکان را می دهد که هزینه های گاز را بیشتر از آنچه در ابتدا پرداخت کرده بودند بازپرداخت کنند و تفاوت را به جیب بزنند.

این شرکت نوشت: “ما شاهد بهره برداری های فعالی بودیم که قرارداد TransactionRequestCore را دستکاری کردند تا از قیمت های هنگفت بنزین برای دریافت پاداش به هزینه مالک اصلی بهره ببرند. شما این پاداش عظیم MEV-Boost را دریافت خواهید کرد.”

PeckShield افزود که در آن زمان، 24 آدرس را کشف کرد که از این باگ برای جمع آوری “پاداش” فرضی سوء استفاده می کردند.

شرکت امنیتی Web3 Supremacy Inc نیز ساعاتی بعد به‌روزرسانی را ارائه کرد و به تاریخچه تراکنش‌های Etherscan اشاره کرد که نشان می‌دهد هکرها تاکنون توانسته‌اند 204 ETH (به ارزش حدود 259800 دلار در زمان نگارش) را بکشند.

این شرکت گفت: “رویداد حمله جالب. قرارداد TransactionRequestCore 4 ساله است و متعلق به پروژه ساعت زنگ دار اتریوم است.”

همانطور که وجود دارد، ما فاقد به روز رسانی در مورد موضوع هستیم تا مشخص کنیم که آیا هک ادامه دارد، آیا باگ اصلاح شده است یا آیا حمله به پایان رسیده است.

ماه اکتبر به طور کلی با حرکات صعودی همراه است، اما این ماه تاکنون برای هک‌ها پربار بوده است. توسط هک به سرقت رفته است و آن را به ماه سال 2022 تبدیل کرده است که بیشترین فعالیت هک را دارد.نویسنده: Brian Quarmby

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا