اخبار ارز دیجیتال

اتر 1200 دلار را آزمایش می‌کند اما برای گزینه‌هایی که در 25 نوامبر 1.13 میلیارد دلار منقضی می‌شوند موقعیت بهتری دارد.

خرس‌ها در موقعیت خوبی قرار دارند تا در انقضای گزینه‌های اتر در نوامبر حدود 215 میلیون دلار به دست آورند و بر قیمت ETH نزدیک به سطح مقاومت بحرانی فشار وارد کنند.

تجزیه و تحلیل بازه زمانی طولانی مدت یا هفتگی برای اتر (ETH) امید چندانی برای صعودی باقی نمی گذارد. علاوه بر عملکرد منفی 69 درصدی سال تا به امروز، کانال نزولی بر قیمت ETH فشار وارد کرده و مقاومت 1200 دلاری را ارائه می دهد.

شاخص قیمت 4 ساعته اتر/دلار آمریکا.منبع: Trading View

عدم قطعیت نظارتی همچنان بر این بخش فشار می آورد. به عنوان مثال، بانک دیجیتال استرلینگ مستقر در بریتانیا در 22 نوامبر اعلام کرد که به مشتریان خود اجازه ارسال یا دریافت پول از مبادلات دارایی دیجیتال و بازرگانان را نمی دهد. این بانک ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان «خطرناک و به شدت مورد استفاده برای مقاصد مجرمانه» توصیف کرد.

اخبار دیگر در مورد اکوسیستم اتریوم شامل پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) AAVE است. AAVE در 22 نوامبر مورد حمله کوتاه فروش قرار گرفت که هدف آن سود بردن از وام های بدون تضمین بود.

جالب است که سوء استفاده مشابهی در برنامه DeFi Mango Markets در ماه اکتبر رخ داد. اگرچه حمله مستقیمی به شبکه اتریوم نیست، اما مهاجمان نقص‌های قابل توجهی را در چندین برنامه وام‌دهی غیرمتمرکز پیشرو نشان می‌دهند.

علاوه بر این، هودلنات وام دهنده ارز دیجیتال مستقر در سنگاپور به دلیل تقلب و کلاهبرداری با تحقیقات پلیسی مواجه است. این مشکل در 8 آگوست و پس از آن شروع شد که شرکت وام دهنده به بحران نقدینگی اشاره کرد و برداشت ها را در پلت فرم خود به حالت تعلیق درآورد.

سرانجام، در 22 نوامبر، سناتور ایالات متحده، الیزابت وارن، سقوط صرافی FTX را به سهام های پنی مورد استفاده برای وام های مسکن وام و طرح های پمپ و تخلیه در سال 2008 مرتبط دانست. وارن گفت که سقوط FTX باید به عنوان یک زنگ هشدار برای تنظیم کننده ها برای اجرای قوانین در صنعت کریپتو باشد.

انقضای اختیار ماهانه 1.13 میلیارد دلاری برای اتر در 25 نوامبر فشار قابل توجهی را بر بازار صعودی وارد می کند، حتی اگر اتریوم بین 22 و 24 نوامبر 11 درصد افزایش داشته باشد، به همین دلیل است.

بیشتر شرط‌های صعودی بالای 1400 دلار بودند

صعود اتر به سمت مقاومت 1650 دلاری در 5 نوامبر به گاوها این سیگنال را داد که انتظار ادامه روند صعودی را داشته باشند. این به وضوح زیر 1400 دلار است. در نتیجه، خرس‌های اتر در موقعیت خوبی برای انقضای ماهانه 1.13 میلیارد دلاری گزینه‌های آینده قرار دارند.

اتر Options سود باز را در 25 نوامبر جمع آوری می کند. منبع: CoinGlass

یک نمای گسترده تر با استفاده از نسبت تماس به فروش 1.44 تصویری کج از سود باز شرط بندی (تماس) 665 میلیون دلاری در مقابل گزینه های فروش (فروش) 460 میلیون دلاری را نشان می دهد. با این وجود، اتر در حال حاضر حدود 1200 دلار است و خرس ها در دست بالا هستند.

به عنوان مثال، اگر قیمت اتر در 25 نوامبر در ساعت 8:00 صبح UTC کمتر از 1250 دلار باشد، تنها 40 میلیون دلار از این گزینه های تماس (خرید) در دسترس خواهد بود. این تفاوت به این دلیل رخ می دهد که شما دیگر حق خرید اتر را با قیمت 1250 دلار یا 1500 دلار در سررسید ندارید.

خرس ها می توانند 215 میلیون دلار درآمد داشته باشند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار خرید (خروجی) و فروش (نزولی) موجود در 25 نوامبر به قیمت منقضی بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر دو طرف یک سود نظری است.

  • بین 1050 تا 1150 دلار: 800 تماس و 20200 قرار. درآمد خالص 215 میلیون دلار به نفع خرس ها است.
  • بین 1150 تا 1250 دلار: 3300 تماس در مقابل 15100 تماس. نتیجه نهایی به نفع شرط نزولی 140 میلیون دلاری است.
  • بین 1250 تا 1300 دلار: 4700 تماس در مقابل 13200 تماس. نتیجه خالص 100 میلیون دلار به نفع خرس ها است.
  • بین 1300 تا 1400 دلار: 8700 تماس در مقابل 8900 تماس. نتیجه خالص بین صعودی و نزولی متعادل است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های خرید مورد استفاده در شرط‌بندی‌های صعودی را در نظر می‌گیرد و گزینه‌های فروش را فقط در معاملات خنثی تا نزولی استفاده می‌کند. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

یک کیف پول بیت کوین خاموش ۷ ساله می تواند مسائل را برای Etherable پیچیده کند

گاوهای اتر باید قیمت را در 25 نوامبر به بالای 1300 دلار برسانند تا مقیاس را متعادل کنند و از ضرر احتمالی 215 میلیون دلاری جلوگیری کنند. اما گاوهای اتر خوش شانس نیستند، زیرا یک کیف پول بیت کوین مربوط به هک Mt. Gox در سال 2014، 10000 بیت کوین را در 23 نوامبر جابه جا کرد.

کی یانگ جو، یکی از بنیانگذاران شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Cryptoquant، این یافته ها را تایید کرد و خاطرنشان کرد که 0.6 درصد از وجوه به صرافی ها رفته است، که احتمالاً نشان دهنده نقدینگی سمت فروش است.

اگر خرس‌ها بر گزینه‌های ماهانه اتریوم که در ماه نوامبر منقضی می‌شوند تسلط داشته باشند، این می‌تواند قدرت شلیک بیشتری به شرط‌های نزولی اضافه کند. بنابراین، در حال حاضر، هیچ نشانه ای وجود ندارد که گاوها بتوانند جداول را بچرخانند و از فشار مثلث نزولی دو هفته ای جلوگیری کنند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا