اخبار ارز دیجیتال

مبارزه قیمت اتر برای حفظ پشتیبانی به عنوان چالش های نظارتی و مشکلات شبکه کاهش می یابد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

حجم گزینه های اتر نشان دهنده احساسات نزولی است زیرا حمایت 1850 دلاری ضعیف می شود.

قیمت اتر (ETH) از 21 آوریل برای حفظ حمایت 1850 دلاری، مانند قبل از صعود به 2100 دلار که در 13 آوریل آغاز شد، با مشکل مواجه شده است. بین 19 آوریل و 21 آوریل، 548 میلیون دلار از معاملات آتی طولانی اهرمی نقد شد.

اول، به نظر می رسد که محیط نظارتی برای مبادلات متمرکز در حال سخت شدن است. به عنوان مثال، Bybit مستقر در دبی اعلام کرد که همه کاربران باید تأیید هویت مشتری خود را بشناسند (KYC) برای اجرا و برداشت سفارش. قبل از به‌روزرسانی 8 می، محدودیت برداشت ماهانه برای کاربران غیرKYC 100000 USD Tether (USDT) بود.

صرافی ارزهای دیجیتال Gemini مستقر در ایالات متحده در 21 آوریل اعلام کرد که قصد دارد یک پلتفرم مشتقات را در خارج از ایالات متحده راه اندازی کند. یک محیط نظارتی نامشخص، شرکت را مجبور کرده است که به دنبال منطقه دیگری باشد، اما فقط مشتریان در مناطق انتخاب شده به سرویس جدید دسترسی خواهند داشت. این لیست شامل اکثر کشورهای اروپایی به جز ایالات متحده، کانادا و سوئیس نمی شود.

شبکه اتریوم در حال عبور از آب های دشوار است

با توجه به استفاده کم آن در برنامه های غیرمتمرکز (Dapps)، شبکه اتریوم احتمالاً مشکلات خاص خود را دارد. اول از همه، کل سپرده های ETH قرارداد هوشمند اتریوم به پایین ترین سطح خود از آگوست 2020 سقوط کرد. چنین تحلیلی در حال حاضر تأثیر اشتراک گذاری اتریوم بومی را که اخیراً امکان برداشت را آغاز کرده است، حذف می کند.

مجموع سپرده های ETH در برنامه های شبکه اتریوم. منبع: DefiLlama

طبق داده‌های DefiLlama، اتریوم Dapps در 24 آوریل به 15.3 میلیون ETH در کل ارزش قفل شده (TVL) رسید. این کاهش 30 درصدی در مقایسه با 22 میلیون ETH در شش ماه قبل است. در مقایسه، TVL زنجیره هوشمند BNB در واحدهای BNB 20٪ کاهش یافت و سپرده MATIC شبکه Polygon 11٪ کاهش یافت.

علاوه بر این، تسلط شبکه اتریوم بر سپرده‌های استیبل کوین به پایین‌ترین سطح خود در بیش از 12 ماه گذشته رسیده است، از 64 درصد در دسامبر 2022 به 54 درصد. از سوی دیگر، شبکه Tron به دلیل کارمزدهای پایین تراکنش، بزرگترین برنده استیبل کوین بود. در مقایسه، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم از فوریه 2023 بیش از 4 دلار بوده است.

سهم بازار اتریوم در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در هفته منتهی به 5 مارس به 75 درصد رسید، اما در هفته منتهی به 16 آوریل به طور پیوسته به 44 درصد کاهش یافت.

حجم هفتگی DEX در هر زنجیره. منبع: DefiLlama

افزایش دهنده های حجم DEX عبارتند از Arbitrum، که از 7٪ به 22.2٪، و BNB Smart Chain، که از 5 مارس از 5.1٪ به 16.6٪ افزایش یافته است. قیمت، اما رابطه چندان مستقیم نیست.

معامله گران حرفه ای نزولی هستند

برای درک اینکه آیا معامله گران حرفه ای شانس بالایی برای کاهش قیمت ETH دارند یا خیر، باید بازار آپشن ها را تحلیل کنیم. معامله‌گران می‌توانند احساسات بازار را با اندازه‌گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه‌های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می‌شود، اندازه‌گیری کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس 0.70 نشان می‌دهد که علاقه باز به گزینه‌های فروش از تماس‌های صعودی‌تر عقب مانده است و بنابراین صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.40 به گزینه های قراردادی ترجیح می دهد که می تواند نزولی در نظر گرفته شود.

مربوط: قیمت اتریوم در برابر بیت کوین کمتر از بالاترین حد خود است که نشان دهنده سقوط بیشتر در ماه آوریل است

نسبت قرار دادن به تماس برای گزینه های ETH.منبع: لویتاس

نسبت قرار دادن به تماس اتر گزینه ها به پایین ترین سطح خود در بیش از سه ماه گذشته رسیده است که نشان دهنده تقاضای بیش از حد برای قرارهای خنثی به نزولی است. تعداد گزینه های خرید محافظ اکنون بیش از چهار برابر بیشتر از گزینه های تماس خنثی تا صعودی است.

با قضاوت از محیط نظارتی نامشخص در ایالات متحده و تأثیر شبکه های رقیب، بعید است که قیمت اتر پشتیبانی 1850 دلاری را حفظ کند، صرف نظر از اینکه از فناوری سطح 2 استفاده می کند یا خیر. معامله گران مشتقه به وضوح احتمال بالای حرکت منفی قیمت را منعکس می کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا