🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایگانی ETF داستان بیت کوین را یک شبه تغییر داد – مدیر عامل لجر

مدیر عامل لجر گفت که مبالغ هنگفتی به ارزهای دیجیتال وارد می شود، اگرچه ممکن است چند سال طول بکشد.

در طول ۱۲ ماه گذشته، برخی از سرمایه گذاران به روش سخت یاد گرفته اند که چرا باید ارزهای دیجیتال خود را به صورت آفلاین منتقل کنند. کسانی که بیت کوین (BTC) و آلت کوین ها را در صرافی های ارزهای دیجیتال مانند FTX ذخیره می کردند، کنترل دارایی های خود را در برخی موارد به طور دائم از دست داده اند. این حادثه زیر ضرب المثل معروف ارزهای دیجیتال، «نه کلیدهایت، نه سکه هایت» خط قرمزی کشید.

با این حال، ضرر FTX، سود سازنده کیف پول سخت افزاری لجر بود. ایان راجرز، مدیر ارشد تجربه این شرکت، به کوین تلگراف گفت: تشکیل پرونده ورشکستگی صرافی مستقر در باهاما در نوامبر ۲۰۲۲، “بزرگترین روز فروش لجر در تاریخ ما” است. “نوامبر بزرگترین ماه فروش ما بود.”

لجر مستقر در پاریس اخیراً در یک مسیر رشد قوی قرار داشته است، اما سال گذشته بدون بحث نبوده است. به عنوان مثال، در ماه مه، این شرکت سرویس ذخیره سازی عبارات بازیابی مخفی جدیدی به نام Ledger Recover را راه اندازی کرد که خشم صنعت را برانگیخت. با این حال، همچنان یکی از معروف ترین و پرکاربردترین تولیدکنندگان کیف پول های رمزنگاری شده در جهان است.

کوین تلگراف اخیرا ما با پاسکال گوتیه، مدیر عامل Rogers & Ledger، در شهر نیویورک ملاقات کردیم تا در مورد چشم انداز جدید ارزهای دیجیتال ایالات متحده، آخرین روندها در ذخیره سازی رمزنگاری، تفاوت بین اداره یک تجارت در ایالات متحده و اروپا و موارد دیگر صحبت کنیم.

کوین تلگراف: بسیاری بر این باورند که بخش ارزهای دیجیتال/بلاک چین هنوز در رکود است، یا در بهترین حالت به سمت فلات می رود، اما آیا فکر می کنید دلیلی برای شاد بودن در اینجا در ایالات متحده نیز وجود دارد؟

پاسکال گوتیه:آنچه در سال ۲۰۲۳ اتفاق افتاد و توجه چندانی به آن نشد، تغییر لحن پیرامون بیت کوین بود. S.E.C. [Securities and Exchange Commission] به طور ضمنی که بیت کوین یک ابزار و/یا کالا است تا یک امنیت [like other altcoins] – این باعث دو چیز شد. شرکت های بزرگی مانند بلک راک ETF را راه اندازی کرده اند. [exchange-traded fund] با شروع فرآیند درخواست، پوشش رسانه ای پیرامون بیت کوین تقریباً یک شبه تغییر کرد.

با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۳، بیت کوین از محفوظ بودن برای فروشندگان مواد مخدر، تروریست ها، بد برای سیاره زمین و غیره به یکباره تبدیل به کاملاً کوشر شد. بزرگترین موسسه مالی آمریکا به طور ناگهانی شروع به پذیرش بیت کوین کرد.

CT: آیا ثبت یک ETF بیت کوین در بازار نقدی توسط BlackRock نقطه عطفی بود؟

P.G.: مبالغ هنگفتی به ارزهای مجازی سرازیر می شود. اعلام شد. ممکن است چند سال طول بکشد تا واقعاً به آنجا برسید، اما اگر به Fidelity، BlackRock و Vanguard نگاه کنید…

CT: در مورد مقررات در ایالات متحده چطور؟

PG: دولت بعدی درباره سرنوشت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده تصمیم خواهد گرفت. اگر بایدن در قدرت بماند، این احتمال وجود دارد که دولت او به موضع تهاجمی خود در قبال ارزهای دیجیتال ادامه دهد. بیایید ببینیم اگر شخص دیگری بود چه اتفاقی می افتاد.

CT: بیایید در مورد دستگاه های ذخیره سازی آفلاین صحبت کنیم. مارک کوبان در سال ۲۰۲۲ گفت که کیف پول های رمزنگاری “وحشتناک” هستند. آیا او نکته ای داشت؟

PG: بسیاری از مشتریان اولیه ما از ما استفاده کردند [cold wallet] محصولی که شما «خرید و نگه دارید».اوقات فراغت می خرید [device]، بیت کوین های خود را در آنجا قرار می دهید، آنها را در جایی رها می کنید و آنها را فراموش می کنید. اما این چیزی نیست که ما در حال حاضر توصیه می کنیم.

اخیراً: به گفته مدیر سابق بازی های گوگل، هوش مصنوعی ابزاری قدرتمند برای تغییر بازی برای توسعه دهندگان است

اکنون می توانید کیف پول خود را به Web3 متصل کنید و از کلیدهای خصوصی خود برای خرید، فروش و مبادله ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنید، و همچنین کارهای مختلفی مانند اشتراک گذاری و کار با DApps را انجام دهید. [decentralized applications] و حتی ممکن است مالیات خود را ثبت کنید.

CT: کیف پول های سرد امروزی را در مقیاس ۱ تا ۱۰ از نظر تجربه کاربری (UX) در کجا قرار می دهید؟

P.G.: از نظر صنعتی، ۳ است. برای لجر احتمالاً ۴ است، اما ما برای ۱۰ تلاش می کنیم. وقتی صحبت از UX و UI به میان می آید، صنعت کار زیادی برای انجام دارد. [user interface].

ایان راجرز: ترکیب های سخت افزاری و نرم افزاری امروزی فقط سخت افزار و نرم افزار نیستند. این یک تجربه تمام عیار است.

به عنوان مثال، وقتی یک آیفون اپل می‌خرید، سخت‌افزار نمی‌خرید. شما در حال خرید به تجربه اپل هستید. در نهایت، امیدواریم برای لجر هم همینطور باشد. رویکرد ما ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن بدون به خطر انداختن امنیت یا خود مدیریتی است.

CT: با این حال، مشکلات UX وجود دارد، مانند ۲۴ کلمه اولیه مورد نیاز برای بازیابی کلید خصوصی در صورت گم کردن دستگاه Ledger. برخی از کاربران تمام تلاش خود را می کنند تا این کلمات را حفظ کنند، حتی در صورت سوختن خانه آنها آنها را روی فلز فولاد حک می کنند. به نظر شما این افراطی نیست؟

P.G.: داشتن چیزی شبیه صفحه فلزی در خانه کمی قدیمی است. نه چندان قرن ۲۱. با این حال، ما راه حلی برای این موضوع ارائه کرده ایم.

گوتیه (مرکز) در کنفرانس فناوری Viva صحبت می کند. منبع:X

محصولات لجر به یک دستگاه لجر و یک کد پین نیاز دارند. شما همچنین ۲۴ کلمه دارید که اساسا رمز عبور اصلی شما هستند. شما باید این ۲۴ کلمه را ایمن نگه دارید. دندان ها این یک مانع بزرگ برای ورود بسیاری از مردم است. آنها با آن ۲۴ کلمه به خودشان اعتماد ندارند. آنها اعتماد به نفسی ندارند که خودشان را گم نکنند.

به همین دلیل سرویسی به نام Ledger Recover ارائه کردیم. [i.e., an optional paid subscription service provided by Coincover that is expected to launch in October] برای مقابله با آن. این به شما امکان می دهد کلید خصوصی خود را به سه قطعه رمزگذاری شده تقسیم کنید و آن را برای سه مدیر مختلف ارسال کنید.آنها نمی توانند کاری انجام دهند [single] قطعه رمزگذاری شده فقط شما می توانید در صورت لزوم ۲۴ کلمه را دوباره کنار هم قرار دهید.

سی تی: آیا در حال حاضر چیزی مانند “بازیابی اجتماعی” وجود ندارد؟ سپردن آیا می خواهید ترمیم کیف پول سرد خود را به چند دوست یا “نگهبان” بدهید؟

P.G.: بازیابی اجتماعی واقعا کارساز نیست. ما روی چیزی شبیه به بهبود اجتماعی کار کرده‌ایم، اما با همکاری کسب‌وکارها. [i.e., Ledger, Coincover and EscrowTech]. اگر می خواهید بازیابی خرده ای را شروع کنید، باید شناسه خود را ارائه دهید.

CT: زمانی که برای اولین بار خدمات Ledger Recover خود را در ماه می اعلام کردید مورد انتقاد قرار گرفتید.سپس راه اندازی به تعویق افتاده است در «دفع». نگرانی های امنیتی وجود داشت. مردم گفتند که این سه شرکت هلدینگ می توانند کلید خصوصی شما را بازسازی کنند.

PG: هنوز آموزش های زیادی باید انجام شود تا مردم واقعاً بفهمند امنیت چگونه کار می کند.مردم گفتند [at that time] اگر شفاف‌تر و اتخاذ آسان‌تر بود، ممکن بود محصول بهتری شود. بنابراین، برای اینکه محصول را «متن باز» کنیم، طبق برنامه آن را در اردیبهشت ماه عرضه نکردیم. این به جای امنیت، چیزی را از نظر شفافیت اضافه می کند.

CT: اما آیا سه متولی فرعی نمی‌توانستند با هم برای بازسازی کلیدهای حریم خصوصی، حداقل در تئوری، همکاری کنند؟

P.G.: غیر ممکنه. آنها ابزار مورد نیاز برای رمزگشایی و بازسازی را ندارند.

CT: با حرکت به سمت مدل کسب‌وکار لجر، از آنجایی که موسسات بزرگی مانند Fidelity Investments و بانک‌هایی مانند BNY Mellon وارد فضای کریپتو می‌شوند، فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که کاربران فقط رمزنگاری خود را واریز کنند. آیا نگران این هستید که اگر هک شوند، آن متولیان بزرگ هک شوند. آنها را به مسیر اصلی بازگرداند؟ یا حداقل گاهی اینطور تصور می شود.

PG: ما یک شرکت فناوری خالص هستیم.بنابراین، وفاداری [retail] آنها احتمالاً نزد ما می آیند و مقداری از فناوری ما را می خرند و پشته فناوری خود را می سازند.

CT: کسب و کار شما چندین قاره را در بر می گیرد. شما در فرانسه مستقر هستید اما بسیاری از دستگاه های خود را در ایالات متحده می فروشید. شما تجربه دست اولی در دو محیط تجاری دارید: ایالات متحده و اروپا. آیا تفاوت های مهمی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

P.G.: به طور کلی، اروپا تمایل به تنظیم بیش از حد و تنظیم خیلی سریع دارد.گاهی اوقات مردم می گویند، خوب، در اروپا شفافیت وجود دارد، زیرا ما MiCA داریم. [Markets in Crypto-Assets, the EU’s new crypto legislation]در همین حال، در ایالات متحده، عدم شفافیت و یکسری دعاوی وجود دارد.

با این حال، در ایالات متحده، نحوه تدوین قوانین کند و دشوار است. تغییر قوانین در ایالات متحده زمان بر است، اما زمانی که در نهایت تغییر رخ می دهد، اغلب برای بهتر شدن است.

مجله: ۶ سوال با JW Verret – پروفسور بلاک چین که پول را ردیابی می کند

اگر به بزرگترین قهرمانان فناوری جهان نگاه کنید، بیشتر آنها آمریکایی یا چینی هستند. اروپایی ها صفر هستند.

سی تی: آیا مقررات سختگیرانه را به فقدان نوآوری مرتبط می دانید؟

PG: من نمی دانم که آیا آنها مستقیماً به هم مرتبط هستند یا خیر، اما اروپا همیشه از نظر مالیات و مقررات تأثیر زیادی داشته است.

ایان راجرز: از نظر من، هیچ بحثی وجود ندارد که آنها با هم مرتبط هستند. در LVMH [the French luxury goods conglomerate where Rogers served as chief digital officer for five years]، ما با استارتاپ های زیادی کار کردیم. همه استارت‌آپ‌های اروپایی می‌خواستند قبل از بازگشت به اروپا، با گسترش به ایالات متحده یا چین «مقیاس شوند». اروپا بازار خوبی برای استارت آپ ها نیست.

CT: اما آیا لجر در مورد آینده ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین به طور کلی مثبت است؟

P.G.: همیشه اشیا آنطور که به نظر می رسند نیستند.مال ما بود [late] فرانسوا میتران رئیس جمهور فرانسه گفت: لطفا وقت خود را صرف کنید. اکنون چیزی در حال رخ دادن است، اما فقط آینده می تواند آنچه را که در حال رخ دادن است آشکار کند.

نویسنده: Andrew Singer
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا