اخبار ارز دیجیتال

تایید ETF ممکن است نقدینگی بیت کوین را افزایش دهد، اما تغییر دهنده بازی نخواهد بود – جی پی مورگان


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش JP Morgan، ETF های بیت کوین نقطه ای در کانادا و اروپا در دسترس هستند، اما توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب نکرده اند.

بر اساس گزارش نیکلاوس پانیگیرتزوگلو، مدیر عامل JP Morgan، تایید احتمالی یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) می تواند به نفع ارزهای دیجیتال بزرگ باشد، اما مجازی آن تغییر بزرگی برای بازار ارز نخواهد بود.

آقای پانیگیرتزوگلو مستقر در لندن، بخشی از تیم استراتژی بازار جهانی جی پی مورگان است. او معتقد است که تأثیر ETF بیت کوین ایالات متحده بر بازار مشابه آنچه در کانادا، اروپا دیده می شود، جایی که مدتی است که ETF بیت کوین نقطه ای وجود داشته است، خواهد بود.

طبق گزارشی که بلومبرگ به دست آورده است، صندوق های ETF بیت کوین در دو سال گذشته در مجموع “علاقه سرمایه گذاران کمی” در مناطق دیگر دریافت کرده اند و “از خروج سرمایه گذاران از ETF های طلا سود برده اند.” گفته می شود که این کار انجام نشده است.

این استراتژیست همچنین مزایای دریافت گرین لایت صندوق بیت کوین را در ایالات متحده می بیند. به گفته پانیگیرتزوگلو، این تایید می تواند نقدینگی بیشتری را به بازار بیت کوین بیاورد، اما همچنین می تواند فعالیت معاملاتی را از محصولات آتی بیت کوین دور کند.

نظرات پانیگیرتزوگلو با انتظارات بالای تایید ETF بیت کوین در ایالات متحده مغایرت دارد. لری فینک، مدیر عامل بلک راک، در مصاحبه ای در 6 جولای پیشنهاد کرد که سرمایه گذاران ممکن است به بیت کوین به عنوان پوششی در برابر تورم و کاهش ارزش پول فیات نگاه کنند.

فینک گفت: «برای روشن بودن، بیت کوین یک دارایی جهانی است. بر اساس گزارش وزارت کار، تورم سالانه در ایالات متحده در 12 ماه منتهی به می 4.0 درصد بوده است.

موفقیت مداوم بلک راک در پر کردن ETF های خود منجر به خوش بینی شده است که چالش آن با ETF بیت کوین نیز می تواند موفقیت آمیز باشد. داده های اریک بالچوناس و جیمز سیفرت از بلومبرگ اینتلیجنس نشان می دهد که تنها یکی از 550 درخواست صندوق این شرکت تاکنون رد شده است.

پس از تشکیل پرونده BlackRock مجدداً در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بایگانی شد و Investco، Fidelity، WisdomTree و Ark Invest برای تأیید نظارتی در صف قرار گرفتند. چندین درخواست در گذشته توسط SEC رد شده است.

مجله: بیت کوین در یک وعده “صفر خالص” و یک مسیر برخورد استنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا