🚨 اخبار ارز دیجیتال

استونی ۴۰۰ شرکت رمزنگاری را پس از قانون جدید تعطیل می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رگولاتور پولشویی استونی تعدادی از مشکلات موجود در شرکت‌های ارزهای دیجیتال محلی، از جمله مدیران ناموفق و طرح‌های تجاری بی‌معنی را برجسته کرده است.

در استونی، تقریباً ۴۰۰ ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VAPSS) یا به‌طور داوطلبانه بسته شده‌اند یا به دنبال قانون ضد تأمین مالی تروریسم و ​​مبارزه با پول‌شویی (AML) دولت که اخیراً تشدید شده است، که در ماه مارس اجرایی شد، مجوز آن لغو شده است. .

قانون اصلاح شده دامنه تعریف شده VASP ها را گسترش می دهد، شرکت ها را ملزم به داشتن پیوندهای قانونی با استونی می کند، هزینه های مجوز را افزایش می دهد، الزامات گزارش سرمایه و اطلاعات را تحمیل می کند، و مقررات سفر گروه ویژه اقدام مالی را تعیین می کند.

بر اساس بیانیه ۸ مه از واحد اطلاعات مالی استونی (FIU)، تغییرات در قانون AML در ۱۵ مارس منجر به بسته شدن داوطلبانه حدود ۲۰۰ ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال داخلی شد.

منبع: واحد اطلاعات مالی جمهوری استونی

علاوه بر این، حدود ۱۸۹ نفر به دلیل “تخطی از الزامات” مجوز آنها باطل شد.

با توجه به مدارک ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات که مجوز خود را از دست داده اند و نحوه عملکرد و خطرات مرتبط با آن، می توان در مورد پاسخ قانونگذاری به اصلاح قانون و همچنین فعالیت های نظارتی قبل و بعد از آن بحث کرد. ماتیس ماکر، مدیر واحد اطلاعات مالی، گفت: این اصلاحیه درست بود.

در تمدید تصویب، وضعیتی را دیدیم که همه ناظران را شگفت زده کرد.»

طبق اعلام FIU، از اول ماه مه، ۱۰۰ شرکت ارز دیجیتال فعال در استونی ثبت شده بودند.

FIU تعدادی از مشکلات رایج در شرکت هایی را که به زور بسته شده بودند، به ویژه مربوط به اطلاعات گمراه کننده شرکت، برجسته کرد.

برای نام بردن از چند مورد، برخی از شرکت ها تماس های اجرایی و شرکتی را ثبت کرده اند که برای افراد واقعی ناشناخته است و افراد زیادی که سوابق حرفه ای خود را در رزومه کاری خود جعل کرده اند، در دفترچه آنها آمده است.

همچنین مشخص شد که بسیاری از شرکت‌ها به نظر می‌رسد که طرح تجاری مشابهی را بدون «منطق و ارتباط با استونی» کپی و پیست کرده‌اند.

مربوط: بیت کوین در لیختن اشتاین پرواز می کند: وزیر پیشنهاد پرداخت هزینه خدمات دولتی در رمزارز را دارد

استونی در چند سال گذشته تلاش عمدی را برای تصویب قوانین قوی AML در سراسر جهان انجام داده است. این تا حد زیادی به دلیل کشف در سال ۲۰۱۸ بود که حدود ۲۳۵ میلیارد دلار سرمایه غیرقانونی از طریق شعبه استونی مگابانک دانمارکی Danske Bank شسته شده است.

استونی، به عنوان بخشی از شراکت خود با ایالات متحده، از طریق مقررات قوی AML برای “قطع درآمدهایی که زیربنای ماشین آلات نظامی روسیه است و از سیستم مالی بین المللی محافظت می کند”، که بین روسیه و اوکراین در جریان است، فشار می آورد. جنگ ها نیز تأثیر داشته است.

یکی دیگر از عواملی که احتمالاً در ایجاد قانون AML اخیراً تقویت شده نقش داشته است، الحاق ما به اتحادیه اروپا است، بنابراین اجرای قریب الوقوع قانون آینده بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) که انتظار می رود در اوایل سال ۲۰۲۵ لازم الاجرا شود. به این معنی است که شما باید به

تحت MiCA، شرکت‌های ارز دیجیتال مشمول الزامات سختگیرانه AML و ضد تروریسم هستند.

مربوط: مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا